Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok arról hogy...

Mit gondoltok arról hogy megkönnyeztem az autóm eladását?

Figyelt kérdés
Első autóm volt, még középiskolás koromból. Egy újabbat, szebbet és jobbat akarok már nemsokára venni és úgy döntöttem hogy akkor itt az ideje búcsút inteni. Lassan egy hónapja hirdettem már, 3-an voltak is megnézni de nem vették meg. Addig igazából fel se fogtam hogy nem látom többet. Szombaton volt itt egy srác aki megvette. Nagyon örültem neki. Boldogan írtuk alá a papírokat, pénzeltünk. Majd mikor láttam elgurulni az utcából beütött a tudat hogy többet nem jön vissza. Be kellett mennem, mert könnybe lábadt a szemem, és azóta is mikor rágondolok szörnyű érzésem van. Eszembe jut mennyi helyen voltam vele, a közös élmények és hogy élveztem hosszú éveken keresztül. Első vezetésektől kezdve mikor még kezdő voltam és görcsös gyomorral mentem, egészen a suliba és munkába járáson keresztül a nyaralások, a fiatal autós bandázások és élmények. Még most is furcsa hogyha kinézek a kertbe akkor nincs ott, és rossz a tudat hogy többé nem is lesz. Jelenleg úgy érzem hogy nem kell a jobb meg szebb amit eddig akartam, hanem az kéne vissza. Azóta rányomta a hangulatomra a bélyeget, ma is a munkahelyen egész nap ezen agyaltam.
2018. ápr. 9. 21:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
Hát... igazából a saját fiatalságod pereg előtted le..Normális,h az ember kötődik tárgyakhoz, de egy autót nem tudsz egy dobozkában emlékként őrizni. El kellett vna tenned belőle egy kis emléket. ( nyilván nem fontos alkatrészre gondolok 😄)
2018. ápr. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%

Bizonyos fokig normális.


Engem minden tárgyam iránt el tud fogni a nosztalgia. Például vannak repülő makettjeim, anno én raktam össze őket. Vagy volt, hogy régi füzeteket dobáltam ki, és 1-1 lapról is eszembe jutottak emlékek, olyan szinten, hogy egy kitépett papír sarokról is beugrott egy galacsin dobálós emlék.


De ez van ha előveszem a régi telefonom, rágondolok a régi bringámra, ami már nincs meg de egész gyerekkoromban velem volt. Vagy akár az első gépemre, amit időnkét próbáltam életre kelteni :D

2018. ápr. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%
Csak a fő kérdést olvastam el: szerintem normális, mert sok emlék fűződhet hozzá, akár rossz, akár jó. Én is ezt tettem volna.
2018. ápr. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%
Gyász. Normális. Az életed egy része ment el vele. Túlzás, hogy mint egy családtag, de mondjuk, mint egy házikedvenc. Fénykép van róla?
2018. ápr. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%

Én is ilyen vagyok :)

Normális hogy megvisel hiszen az első kocsid volt, szinte abban tanultál meg vezetni, sokfele voltál vele.

Idővel túl leszel rajta, főleg ha meglesz az új. Kitartást, ne szomorkodj!:)

23N

2018. ápr. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%
Fura. Az ember 2x szokott örülni az autónak. Amikor megveszi, meg amikor eladja ;)
2018. ápr. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%

Az jutott még eszembe, hogy én gyerekként mindig sajnáltam a régi játékaimat, és azért is játszottam velük, hogy ne érezzék kidobottnak magukat, ne érezzék azt, hogy csak az újjal foglalkozom :D


Ilyesmi megmaradt kicsit felnőtt koromra is. Például vettem új, elég drága biciklit, mégis visszahúz a szívem a régi, 5 ezer forintot érő Tescos csodához. Ütött kopott volt, mindene elhasználódott, de minden működött annyira, hogy guruljon.

2018. ápr. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%
#7: Ez aranyos amit leírtál. Jó ilyeneket olvasgatni :)
2018. ápr. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Metionin ***** válasza:
52%
Szerintem ez tök normális. Az ember ragaszkodik a sok éven át használt megszokott dolgaihoz. Én is így voltam amikor eladtam a gyerekkori biciklimet, meg amikor tönkrement a 8 éves laptopom.
2018. ápr. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%
Én sem vagyok oda érte mikor túladok az aktuális autómon pedig általában 3-5 évenként cserélem, de nem lehet ilyen esetekben az érzelmekre hallgatni, max akkor ha annyi pénze van az embernek, hogy teljesen mindegy, hogy ott marad vagy megy.
2018. ápr. 10. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!