Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek ilyenkor?

Mit tegyek ilyenkor?

Figyelt kérdés

Mit tegyek akkor, ha felemésztenek a problémáim, de nincs senki akivel megtudnám beszélni.

Ha valakitől mégis próbalok tanácsot kérni, csak okoskodik, lehord, vagy egyszerűen nem érti meg.



2018. ápr. 10. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Menj pszichológushoz vagy hívj fel egy lelkisegély-vonalat.
2018. ápr. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Próbáld meg letisztítani a tudatodat. Kérdezd meg magadtól, hogy ki vagyok én? Mi a dolgom? Ki ez, mi ez, ami hall a fülemmel, lát a szememmel, érzékel stb. Ha meditatív jelleggel kizárod a zajt a fejedből (a tudat szövegelése) akkor előbb utóbb megjönnek a válaszok is.

Az okoskodók okoskodása, az oltogatás stb, ezek nem hozzád tartoznak, hanem ahhoz, aki teszi ezeket. Erre gondolj.

És érdemes figyelmen kívül hagyni az ilyen közhelyeket, hogy "aki nyavajog, de nem változtat, annak nem is fáj még igazán". Ez pl egy akkora közhely. Ha valaki nem változtat, az lehet pl tanácstalanság okán is. Szeretne az ember változtatni, de bizonytalan. Rábąşzott párszor csúnyán, már óvatos, nem tudja mi is az útja stb.


Én Chong An Sunim ZEN apát tanításait hallgatom a youtubeon, hatalmas tanítások. Totál feloldja az emberben ezeket a kilátástalansági érzeteket. Jó órás felvételek, de nagyon ajánlom. Engem pl konkrétan kihozott egy ilyen kvázidepresszív állapotból.

2018. ápr. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Írj egy privit, segítek ha tudok
2018. ápr. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A problémákat lehet úgy kezelni, hogy jaj mindjárt összeroskadok alattuk, vagy kihívásként elfogadom és megküzdök velük. Rajtad áll, hogyan állsz hozzá. Mindig jönnek nehéz időszakok, de ezeken túl kell lendülni, és ez is közhely de minden rosszban lásd meg a jót, mert a problémák ajándékot is hozhatnak.
2018. ápr. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4

Régebben ilyen voltam. Erősnek éreztem magam és semmi sem állíthatott meg. A gúnyolódások, szidalmak stb. mind leperegtek rólam.

Mostanra viszont teljesen összezuhantam :(

2018. ápr. 12. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!