Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kézírásnál ti mikor szoktátok...

Kézírásnál ti mikor szoktátok kitenni az ékezeteket? Egy ékezetes szó leírása esetén az adott betű leírása után teszitek ki rögtön a betűre ékezetet, vagy végigírjátok az egész szót ékezet nélkül, és csak utána rakjátok ki az ékezetet?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 11. 15:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Az i-nél gyakran kirakom rögtön,a többinél általában a végén.
2018. ápr. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Én azonnal kiteszem az ékezetet, bár igaz, hogy már kiskamasz koromban rászoktam, hogy nem folyóírással, hanem félig folyó-, félig nyomtatott betűkkel írok, keverve őket, ahogy kézre áll. Az agyam mindig is előrébb járt mint a kezem, gyorsan írok, valószínűleg egy paleográfus sem tudná kisilabizálni a folyóírásom :D Sőt, őszintén, még én magam sem. A nyomtatott betűimet még úgy-ahogy fel lehet ismerni, de hogy tényleg szépen olvasható legyen, kb. körülményesen meg kéne rajzolnom az összeset... 27/N
2018. ápr. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Én leírom az egész szót, aztán jönnek az ékezetek :)
2018. ápr. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én betűnként teszem ki. Én is félig nyomtatott írással, és nem folyamatos betűkkel írok.
2018. ápr. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Metionin ***** válasza:
Attól függ, általában rögtön az ékezetes betű leírása után de ha az ékezetes betű az utolsó előtti akkor még leírom az utolsó betűt és csak utána teszem ki.
2018. ápr. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!