Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ekkora hátrány mozgáskor...

Miért ekkora hátrány mozgáskorlátozottnak lenni?

Figyelt kérdés
Például, ha ti láttok egy mozgáskorlátozottat, hogyan bántok vele?

2018. ápr. 14. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy nem bánok vele. Ha látom hogy szükséges akkor maximum megkérdezem, hogy segítsek-e.
2018. ápr. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Te utazás már Pesten metróval? A legtöbb épület nem akadálymentes. Nem lakhatsz lift nélküli házban (max földszinten lépcsőzés nélkül), a közlekedés halál, főleg ha nincs autó, meg aki elvigyen. Vidéken ez még rosszabb. Pl ha vonattal akársz utazni akkor 48 órával előbb jelezni kell és nem is biztos hogy van emelőszerkezet az állomáson.


Van ismerősöm aki így született, kerekesszékes és segítség nélkül nehezen boldogulna.

2018. ápr. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Érintett vagyok, így tudom, hogy mit élnek át. Bírom őket, az emberek nagy többsége nem csipázza őket, ami szomorú. Mennyivel különb egy idegbajos egészséges egyén mondjuk egy kerekesszékestől?
2018. ápr. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Van a mozgáskorlátozottak klubja, szövetsége annak aki most kezdi ezt az életet sokat segíthet ha keres sorstársakat akik tudnak mesélni a nehézségeikről, és mit hogyan tudtak megoldani.

Nemcsak kerekesszékben nehéz az élet. A vakoknak legalább olyan nehéz, bár ők másfajta nehézségekkel küzdenek

2018. ápr. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Épp csak A-B-be nem jutsz el, mert lehetetlen!
2018. ápr. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Te az vagy?
2018. ápr. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagy rá mekkora hátrány ? Nagyjából 10 éve leszázalékoltak most 58k lenne a havi rokkantsági amiből vonják még a TB-t!! Tehát érted mire elég ez a pénz...főleg ,hogy a gyógyszerekre sincs támogatás mivel a meglévő keretnél ami ~43k vagy valahogy így annál többet kapok. Azt nem veszik már figyelembe, hogy havi fele vagy több elmegy a gyógyszerre. A többivel meg beszállok rezsi+autóköltségekbe ez van, szívás. Próbáltam melót keresni, de mindenhol csak kihasználnának amennyire tudnak aztán meg éhbérért 30-40k majd csöpögtetünk valamit alapon, volt ,hogy ki sem akartak fizetni és akkor oda járjon be még az ember busszal vagy autóval ? Legszívesebben lépnék én is innét, az összes barát ismerős lelépett nagyobb városba, vagy külföldre dolgozni. Gondolom sorstársaknak sem könnyebb a helyzetük. Én mondjuk még nehezítetten, de tudok járni, SLE lupus - arthritis RA beteg.
2018. jún. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!