Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyiket válasszam, Hot...

FeeroP kérdése:

Melyiket válasszam, Hot Iront, vagy Kettlebellt? 34 éves elhízott, rossz ízületekkel, térdben porckopás, fájós háttal rendelkező férfi vagyok. Nem rendelkezem sport múlttal. Várom a segítő válaszokat!

Figyelt kérdés

2012. ápr. 15. 20:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

a kettlebellt.

a porckopáson nem segít,de a többi problémára jótékonyan hat.

az elhízáson meg egy étrend segítene elsősorban.

2012. ápr. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A hot iron-t most találták ki. A kettelbell 300 éves sport... A hot iron előnye, hogy olcsóbb beszerezni a súlykészletet, de ez legyen az edző gondja és nem a Tiéd ;)
2012. ápr. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tehát inkább a kettlebellt érdemes választani.
2012. ápr. 16. 19:21
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha helyesen használod a kettlebell-t, akkor megfelelő étrend mellett nagyon jó eredményeket hoz. Én testépítés mellett használom, sokkal tónusosabb és kötetlenebb vagyok mint korábban. Akkor kezdtem használni amikor éreztem hogy nem bírja a gerincem a testépítést. Ha étrendben van kérdésed esetleg szívesen segítek.
2012. ápr. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Érdekelne az étrenddel kapcsolatos tanácsod. A koplalos dolgok viszont sajnos nem mennek. Ha jól értettem a hozzá szólásod, akkor neked is volt problémád a hátaddal. Sajnos a hátam, a derekam miatt a testépítés felejtős, főleg amikor a terhelést növeltem a vállam is fájt. Nem akarok hatalmas izmokat, sportosan szeretnék kinézni, és jó formában lenni.
2012. ápr. 16. 21:03
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Amikor elkezdtem a testépítést már volt problémám a gerincemmel, később csak fokozódott, a kettlebell elmulasztotta teljesen. Magadtól akarod tanulni a bell gyakorlatokat? Nem azért, hogy baj, én is magamtól tanultam. Állj be a tükör elé és súly nélkül kezd el gyakorolni, figyelj a tartásodra és minden egyébre amit az adott gyakorlatoknál javasolnak. Rengeteg videó és írásos cikk foglalkozik vele. A súly kiválasztásánál inkább lefelé tévedj, ezt mondja mindenki és tényleg igaz. De az tényleg fontos ha magadtól tanulod nagy figyelmet szentelj a helyes végrehajtásra, mert különben többet árt, mint használ. EZ csak egy eszköz, megfelelő étrend nélkül semmit nem ér. Azért kezdtem el edzeni,mert én is elhízott voltam, pár év után büszkén jártam strandra, semmi más nem kell csak elhatározás, hogy keményen edzel és tisztán eszel. Az elején felejtsd el a fehér lisztes, cukros és nagyon zsíros ételeket. Nem kell éhezni, az sem célra vezető. Fontos a magas fehérje bevitel, hogy a fogyás alatt minél kevesebb izmot veszíts. Jó fehérje források a fehér húsok, hal, túró. Szénhidrátnak rizs lenne a legjobb, abból is barna. Módjával lehet enni teljes kiőrlésű kenyeret. Reggelente zabpehely is nagyon jó. Többször kell enni kis adagokban, így könnyíted és gyorsítod az emésztés, nekem a fekete kávé és a zöld tea szokott segíteni szálkásítás alatt, de szigorúan cukor nélkül. Na még valami, amivel sokan nem értenek egyet, a csalós napok :) Heti 1 nap bármit lehet, bármilyen mennyiségben, ez nagyon hasznos: segít kicsit feltöltődni, nem unsz bele olyan gyorsan a diétába, aztán becsapod a szervezeted azzal, hogy már nem kell lassítani az anyagcserét, mivel van táplálék. Egy példa rá: csütörtöki mérekezésem: 86,2, aztán szombaton csirkepörkölt, kréme, pizza---> kedden:84,5 Muszáj a csalós nap a sikeres diétához. Heti 2 kilónál többet ne nagyon fogyj, az első 2-3 hétben ez nem számít, hiszen olyankor más változások is történnek. Itt egy példa étrend:

7:00 100gramm zabpehely, 3dl 1,5% tej, 1 alma

10:00 tojásrántotta 5 fehérjéből és két sárgájából, 2 szelet teljes kiőrlésű kenyér, zöldség mellé

13:00 150 gramm csirkemell, pulykamell vagy hal, 100 gramm párolt rizs

16:00 ugyan ez

20:00 150-200 gramm zsírszegény túró, lassan emésztődik, így éjszaka nem leszel éhes

Fontos az izomtömeg megóvása, segíti a zsír égetését. Az összes divatos diétával izmot veszítesz, könnyebb leszel a mérlegen igaz, de a testzsírszázalékod magasabb lesz. Ne csak a mérlegre figyelj, nekem mindig a tükör a mérvadó. Van egy fegyencedzés című könyv, jó alap gyakorlatok vannak benne, amiket sport múlt nélkül eltudsz sajátítani, az interneten megtalálod. Heti 2 kettlebell és két saját súlyos edzést javaslok, a kettlebell előtt 2 hétig átmozgató jellegű edzésekkel. Remélem tudtam segíteni.

2012. ápr. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Szeretném megköszönni a segítséged! A kettlebell edzésre az edzés időpontja miatt csak heti egyre tudok elmenni. Önállóan semmi kép sem akarok neki állni. Ha már úgy érzem, hogy megy, csakis akkor. Hosszú távra tervezem, és nem akarom azzal elrontani, hogy az alapokat rosszul tanulom meg. Nem holnapra akarok jól kinézni, és jó fittséget elérni. Az étkezést amit leírtál, nagyjából egyezik azzal, amit elképzeltem. Az időbeosztásban vannak eltérések a napi rendem miatt. A tojást ha a sárgájával együtt eszem az nem gond? Bocs ha hülye a kérdés, csak ha jól láttam a tojásnál kevesebb sárgáját írtál, mint fehérjét. A szombati munkanap miatt vasárnap lesz az edzés, amit feleségemmel meg is nézzünk.

Még egyszer köszönöm a segítséged!

2012. ápr. 17. 18:42
 8/13 anonim ***** válasza:

1 tojás sárgájában körülbelül 5 gramm zsír van, azért javasolnám, hogy ne mindet használd föl, bár tudom mennyire drága 1 tojás és sajnálja az ember. A heti 1 edzés mellett van lehetőséged egyéb mozgásra? Bár nem tudom milyen munkát végzel, a diéta idején nem szoktam kardió edzést végezni, az építőiparban dolgozom, elég kalóriát égetek.

Örülök, hogy segíthettem!

2012. ápr. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Heti 1 edzés kevés...
2012. ápr. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
hát 2-3 edzés kellene mindenképp hogy fogyj is
2012. ápr. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!