Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rossz vagyok, ha nincs bennem...

Rossz vagyok, ha nincs bennem vágy az anyaság után?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok és egyszerűen nem vágyom, soha nem is vágytam gyerek után. Több éves kapcsolatban élek, a párom szeretne gyereket, én nem, ezért megmondtam neki a kapcsolat legelején, hogy ha ezzel nincs kibékülve, akkor nyugodtan elhagyhat. De nem tette. Én viszont nem akarok a boldogsága útjába állni. Ezért is mondtam neki már kétszer nemet, amikor megkérte a kezem. Egyszerűen rettegek, hogy nem lesz mellett boldog, ha nem lesz gyerekünk. Pontosan nem tudom megmagyarázni a miért nem akarok gyereket, talán mert egy gyereknek a normális fejlődéshez ideális körülményekre van szüksége, amit az én részemről nem tudok megadni. Nagyon instabil vagyok, sokszor olyan a hangulatom mint a hullámvasút: egyszer jókedv, aztán hirtelen már az öngyilkosságon gondolkodom. Borzasztó nehéz velem együtt élni, amit a párom is sokszor mond. Nem akarom, hogy akármilyen gyerek ilyen ember mellett nőjön fel mint én. Egy kész idegroncs lenne miattam felnőtt korára.

Nagyon rossz ember vagyok, hogy nem vágyok gyerekre? Fog ez változni?



2018. ápr. 17. 12:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Én vágyom gyerekre, de valahogy nem most.

Mindenhol azt sulykolják a fejünkbe, hogy nekünk nőknek az életünk értelme kell hogy legyen a gyermekáldás. Hát nekem nem az, sőt... rettegek tőle.

28 vagyok és még mindig úgy érzem, hogy kéne kényelmes 3-4 év, hogy megérjek a feladatra.

Eddig lehetőségünk sem lett volna rá, most pedig hogy lassan lenne, már azon gondolkodunk mennyi mindent csinálnánk még kettesben, még a gyerekek érkezése előtt.

Állandó vívódás ez szerintem a legtöbb nőnek. 26 évet elvett az életemből az iskola, a tanulás, aztán kettőt a munka és így is szerencsésnek mondhatom magunkat, hogy lakáshoz jutottunk, még ha hitelre is ilyen idős korunkra. Még élnünk kellene, tapasztalni, nem fér bele az életünkbe a boldog babázás, ugyanakkor ott motoszkál, hogy mikor leszek anya? 40 évesen?

2018. ápr. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ezért nem vagy rossz ember!

Én 38 éves nő vagyok, soha nem vágytam gyerekre, nincs igényem rá.

Szeretünk kényelmesen élni a párommal, el sem tudnám képzelni, hogy egy gyerek alakítsa a dolgainkat a sírásával, hisztijével, stb.

Az viszont nem vezet jóra, ha egy kapcsolatban egyik fél szeretne gyereket, a másik meg nem, ezért jól gondold meg a párválasztást.

2018. ápr. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

10-es, ne mondjá l már hülyeségeket.


Ja, megszüli, aztán "szereti". Igen, és hány olyan kamasz jön hozzám, akit utál az anyja, tehernek tart. Aztán ahogyan beszélgetünk vele meg anyukával is (külön-külön) kiderül, hogy ő nem akart soha gyereket, vállalta a párja-exe miatt, de a háta közepére nem kívánja a "csemetét", meg a neveléssel járó nyűgöt.


Ami feszkt okoz, amit aztán a gyereken vezet le.

2018. ápr. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nem mondtam, hogy nem akartam gyereket. Csak nem éreztem, hogy szeretnék. A kettő között óriási a különbség.
2018. ápr. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Yoda m. ***** válasza:
0%

No ez az.

Szóval ott tartunk ma, hogy aki eléggé tudatos arra, hogy fel képes mérni, ismerni a saját, illetve a párjával együttesen kialakított gyermek-nélküliség teóriáját, tehát ily módon máris képes lenne mentálisan a gyermeknevelésre, az nem teszi.

Akik meg vagy parancsra, vagy Isteni sugallatra, vagy butaságból, de minden érzelmi-értelmi megfontolás nélkül csak úgy ontják a gyerekeket, majdnem hogy képtelenek azokat fel is nevelni. Ha így van, akkor az utca neveli őket, mint már tapasztalhattuk.


Két dolog van:

1.) A személyes önzőség, amelyet az EGO sugall: Az 'ÉN', csak az én a fontos! Hogy jól érezzem magam, hogy ne szűkölködjek az anyagi javakban, hiszen úgyis kevés van..., jó nekem így is..., mennyire fárasztóak a nyafogó, síró, hisztis gyerekek... stb. Ja bizony, a kicsik azok tudnak lenni! De, ha Anyád-Apád "okos megfontolások" következtében hasonlóképpen gondolkodtak volna, most Te NEM is LÉTEZNÉL!


2.) A kötelesség tudat, amelyet a 'közösség' és/vagy a vallás sugall: "Szaporodjatok, sokasodjatok, mert..."


Mindkét esetben közös: a szélsőség, a MÉRTÉK-telenség!

Pedig Mindenki tudhatná, a legfontosabb az ember életében a MÉRTÉK! Mindenből.

Még a levegőben lévő oxigén is képes megölni, ha túl sok, avagy túl kevés az aránya. Szóval mindennek meg van a 'tól-ig' aránya, ami nem más, mint a mérték.


Üzenem annak, aki nem hiszi magáról, hogy jó szülő lehetne (ezért nem vállal gyermeket):

Több önbizalomra (hitre) volna szükséged... és hát meg kellene tapasztalni, milyen is az, amitől olyannyira félsz.

Tudvalevő: 'A puding próbája az evés!' Honnan is tudhatnád azt hitelesen eldönteni, hogy valami NEM MEGY, amíg ki nem próbálod? Pl. szülőnek lenni?

Persze, Mindenki azt mondja: "Hááát, láttam szüleimet...", vagy "Áááá, ismerem magam" Dehogy ismered!


Akit és amit Te ismerhetsz, ismersz, az a JELENLEGI ÖNMAGAD! Úgy, ahogyan épp most létezel. No, de kisgyerekkel, utóddal már teljesen más a családi felállás.

Ja... persze, sajnálod feladni a viszonylagos kényelmed. Értelek. De, ne is aggódj emiatt. Vannak és lesznek, akik nem sajnálják. Majd Ők gondoskodnak arról, h. utódaik révén ne hagyják kipusztulni az emberi fajt a Föld nevű bolygón.


Tudjátok, aki inkább terhességről, terhes-gondozásról, stb. beszél, annak legtöbbször a gyermek vállalása teher!


A Kérdezőnek: Egyáltalán nem vagy rossz ember! Az anyai ösztön, az anyaság utáni vágyat nem lehet parancsra teremteni. Az egyszer vagy megjön, vagy nem. Tudni fogod mikor, anélkül hogy észrevennéd...

Fog-e változni? Szerintem fog. De, hogy milyen irányban... hát az már rajtad múlik!



Az ERŐ legyen Veletek!

2018. ápr. 19. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
#15 ennyi hülyeséget is rég láttam egy helyen. És ha mégsem menne neki a gyerek nevelés? akkor bevágja a sarokba? vagy ezt hogy képzelted? Ez nem olyasmi amit próba szerencse alapján el lehet dönteni, ez felelőtlenség így. Persze, lehet hogy megváltozna a véleménye, de ha mégsem? akkor minden oda, a gyereket nem fogja úgy szeretni, a kapcsolata és az élete tönkre megy. Megéri ezért kockáztatni ha van rá esély hogy ez lenne a vége? Szerintem nincs. bér is én nem lennék olyan felelőtlen és önző hogy 3 ember életét csesszem el egyszerre.
2018. ápr. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!