Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Introvertált vagyok. Szeretnék...

Introvertált vagyok. Szeretnék barátokat, de nem értek pár dolgot magamban. Segítség?

Figyelt kérdés

Kicsit belefáradtam az egész ismerkedősdibe.


Leginkább az a baj, hogy nem látom, én mit tudnék nyújtani másoknak. Mitől lehetnék én jó barát?


Tehát kommunikáció megy, önmagamat adom, van önbizalmam, érdekesnek találom a másik felet.


Egyszerűen csak én vagyok annyira unalmas, hogy még magamat sem érdeklem... vagy nem is tudom.


Szóval kimozdulok, sportolok, egyetem, munka, filmeket nézek, híreket-cikkeket olvasok, kapcsolatom van... minden van majdnem. Tartalmasak a napjaim. De nincsenek szenvedélyes érdeklődési köreim. Csak úgy elvagyok. Semlegesen mindennel.

Ha ez vagyok én, ez önmagam, akkor hogyan érdekelhetnék másokat?


Tudnátok ötletet adni, hogy hogyan lehetnék sikeresebb ismerkedésben-barátozásban?


Köszönöm a segítséget!


2018. ápr. 20. 22:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Probaltal mondjuk beszelgetni?
2018. ápr. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokan szeretik csak a saját hangjukat hallani, nem feltétlenül kell egy barátsághoz hogy szenvedélyt érezz valami iránt. Néha jobb barát vagy ha csak kérdéseket teszel fel és hallgatsz
2018. ápr. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ötleteken nem tudok adni, de talán segít ha tudod, hogy más is így van ezzel...


Gimnáziumban volt egy baráti köröm, akikkel jól elvoltam, de ahogy elkezdtem az egyetemet és egy teljesen idegen közegbe kerültem rájöttem, hogy unalmas vagyok.


Talán kicsit túl motivált, hogy szépen fogalmazzak, ezért leginkább technikai dolgokról szeretek beszélni (programozás, informatika, testépítés stb...).


Külsőre nem vagyok az a "klasszikus kocka". 180 magas, 90 kg izmos sportos kinézetű vagyok, ezért szépen lassan megfigyeltem, ahogy az emberek az első találkozáskor bizalommal jöttek oda, hogy "bizots jó fej vagyok" és mindig azt éreztem, hogy szépen lassan elhal a beszélgetés és valamilyen ürüggyel tovább állnak és csak a hozzám hasonló kicsi unalmas emberek maradnak meg melletem.


Velem sem az a probléma, hogy nem tudok beszélni vagy kényelmetnül érezném magamat mások előtt, csak valamiért nem tudok random dolokról beszélni és mindig leköti valami a figyelmemet.


Ezért sokszor kicsit arogánsnak hangzom, amikor másokkal beszélek és talán egy kicsi felsőbbrendűséget éreztetek a sztoikus célorintáltságommal.


A másik meg, hogy kicsit értelmetlennek találom az ilyen rövid szó váltásokat, de még is valami zavar, hogy nem vagyok jó benne és ezek nélkül nem nagyon lehet mélyebb barátságokat kötni...

2018. ápr. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kérdezéses résszel nincs gond. Érdekel a másik, érdeklődöm is iránta.
2018. ápr. 20. 23:43
 5/8 A kérdező kommentje:

#3


A jó öreg bájcsevej... 😃 kerülöm, ha lehet.

Persze egy induló ismertségnél elkerülhetetlen. És úgy gondolom ezen könnyen túl is jutok. A gondom ez után jön. Ő érdekes lesz nekem, de én nem leszek neki. Ezt hogyan?

2018. ápr. 21. 00:11
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem hihetetlenül túlizgulod az egészet
2018. ápr. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem vagy olyan jó a "csejben", de az is lehet, hogy túl sokat beszélsz magadról :) Kitudja...
2018. ápr. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Túlzottan is ismerkedni akarsz ez a baj és tényleg ahogy feljebb írták túlizgulod. Egy csomó mindent csinálsz az írásod alapján... Miért nem azon az irányon keresel barátokat? Pl ha szeretsz sportolni akkor keress egy kerékpáros túra csoportot és menj el egy túrára. Ott csak azzal foglalkoznak, hogy teljesítsék hisz erről szól az egész. Majd utána sokszor beülnek valahova enni ahol átbeszélik hol lehet legközelebb javítani az időn stbstb... őszintén szólva nem tudom miért is kéne bármit akkora szenvedélyel csinálnod. Akkor azzal több mindenről tudsz beszélgetni ? Én is olyan vagyok mint te és ilyen barátaim vannak akikkel eljárok ide-oda túrázni. Az idő majd eldönti, hogy ezek a barátok közül lesz-e olyan aki közelebb enged magához és többet elárul magáról esetleg tanácsot kér. Hidd el egy igaz baráttal nem kell bájcsevegned. És szerintem te ilyen emberekre vágysz. De ez idő. Sok idő mire közel engednek magukhoz. Az első lépés az hogy a hozzád közel álló dolgok által kezdesz ismerkedni. Pl sportok által hisz téged ez érdekel.
2018. ápr. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!