Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha a buta liba tinédzserlányok...

Ha a buta liba tinédzserlányoknak egy napra okosak lennének, megértenék azt, amit addig nem, akkor miután elmúlik a hatás, elkezdenének tanulni, megváltozni, ha arra gondolnak, mennyivel jobb volt okosan? 16/l

Figyelt kérdés

Van 3 hü*ye liba osztálytárs nőm, akik komolyan, nagyon ostobák és gyerekesek. Egész nap a vihognak, sipítanak, ordítoznak, és a fiúkról beszélnek. Rohadt idegesítő. Egyikük a fogékony szervezet helyett azt mondta, halálosan komolyan, nem félremonda, hogy folyékony szervezet. Másik kérdezte tőlem, amikor elkezdtem nevetni, mert egy viccet olvastam a könyvben, amit akkor olvastam, hogy min nevetek. Elmeséltem neki a viccet, és nem tudott egy könnyű szót, ami szerintem azért ciki, mert a szövegkörnyezet is szinte ordította, ennek ellenére nevetett, utána megkérdezte, mit jelent.


Ma gondolkoztam el azon, hogyha esetleg egy napra, vagy pár órára több eszük lenne, éreznék a különbséget, akkor elkezdenének e tanulni, olvasni, normálisan viselkedni, és normálisan beszélni, ha tudnák, mennyivel jobb érzés, mint az, amit csinálnak?



2018. ápr. 23. 18:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem meg foglalkozz a saját dolgoddal, okoska.


Teljesen normális egy vihogós 16 éves srácokról beszélgető tinilány jellem. Inkább legyenek most ilyenek, mint megkeseredett pókhálós macskás 30-as nők majd.


Elmennek egyetemre, aztán majd megjön az eszük, ettől még bármelyikül lehet értelmiségi nő.


Ha tudnád, nekem gimiben a 16 éves lány osztálytársaim mennyire éretlen kis ri..bik voltak... jó mi srácok ugyan olyan gyerekesek :D

A lényeg, hogy változó arányban vittük valamire. Érdekes, hogy pont a leglúzerebb, legribisebb, füves idiótákból is ugyan úgy lett orvos, PhD-s, komoly külföldi menedzser, bróker stb... és ugyan úgy a szorgalmas diákok közül is volt aki elkallódott.


Ne törődj velük, hanem foglalkozz magaddal... nem ezen múlik.

2018. ápr. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

Az élet nagy problémái :'D

Nem díjazom a lányok viselkedését, de egy ilyen jelentéktelen hülyeségen felesleges kiakadnod. Szard le őket, és ne idegesítsd fel magad. Tinik, nem annyira komolyak még, nem fogják fel annyira amit csinálnak, csak élnek a mának. A korosztályunk egy része ilyen, szokd meg :D


Kérdésre válaszolva: Szerintem nem. Vagy elfelejtenék hogy valaha is okosak voltak, vagy túl buták ahhoz hogy felfogják hogy miben volt másabb okosnak lenni.

2018. ápr. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ne húzd fel magadat ilyeneken. Mindenki másmilyen, ha nem bírod őket elviselni próbálj meg nem foglalkozni velük. Valószínűleg ők így érzik jól magukat, attól még hogy te olvasni szeretsz nem kell a másiknak is ennek lennie a kedvenc tevékenységének. Nem őket akarom védeni, sőt nekem is voltak ilyen típusú osztálytársaim, szóval értem miről beszélsz. Írtad, hogy nem tudott egy könnyű szót és ez milyen "ciki", nem értem miért kell ítélkezni, miért nem lehet egyszerűen segítő szándékkal elmagyarázni neki, mert mint te is írtad buta a lány és nem tudja. Tudom milyen bosszantóak tudnak lenni, de ilyen hozzáállással te se leszel jobb.
2018. ápr. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Mármint miért is lenne nekik jobb okosan? Az írásodból nekem az jön le, hogy ők a vidámak, és csak te elégedetlenkedsz besavanyodva.
2018. ápr. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

Ja, abszolút nem számít ki milyen 16 évesen. Sőt néhányan pont a törtető vihogós libák közük fognak menő cégeknél sales és marketing igazgatónők lenni 10x annyi fizuért, mint a pedálgépek most.

Így 15 év távlatából, az "okoskák" kb mind tanárok lettek, vagy közalkalmazottak.


A legnagyobb link srác, aki a kitömött állatokkal dobálózott biosz órán, épphogy átengedte a tanár, ő évekkel később szakorvos lett.

Én sem voltam semmi, matek órán leveleztem folyton a szomszéd csajjal, és 2-essel mentem át kb, annyira nem érdekelt az egész. Hazamentem és estig Nickelodeont és Cartoon Networkot néztem :D, hétvégén meg bulika, koncertek, piálás, életemben először téptem... de jó is volt, szabad fiatalság.

Évekkel később elvégeztem egy mérnöki szakot, és egyből lett frankó állásom.


Na most akkor számít valamit milyenek voltunk tiniként? :)

2018. ápr. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Mert a fiúk között nincs ilyen, igaz? Nem egy példával tudnék előállni a másik nemnél is, inkább ne foglalkozz velük, teljesen feleslegesen húzod fel magad rajtuk.
2018. ápr. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%

"Minden ember más világ, más világrend.


És sohasem önmagunk felett ítélkezünk, ami kötelességünk volna,


hanem egymás felett, amihez nincs jogunk."


(Aszlányi Károly)

2018. ápr. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%

Amúgy engem nagyon érdekelne, hol élnek azok, akik itt magyaráznak, hogy a hülye liba osztálytársaikból orvos meg ilyesmi lett. Épp nézegettem a felvételi ponthatárokat, és az ilyen orvosi, gazdaságtudományi, stb. szakokon 400 körül mozognak a ponthatárok. Az úgy érdekes, ha az ilyen tipikus ostoba, füves gyerekeknek ennyi pontjuk lett :D

Meséljetek még :)

2018. ápr. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%

Személy szerint én dolgoztam az egyetém előtt pár évet, mire rájöttem hogy kéne valamit kezdeni az életemmel mert nem annyira fun érettségivel dolgozni. Későnérő voltam, ahogy a többiek is.


Laci haverom, ő is évekkel később lett orvos, ha jól rémlik másodjára sikerült csak neki. Addit mindenki lebeszélte, hogy úgy sem fog menni neki mert hülye segg.


Tudod nem mindenki találja meg 18 évesen, hogy mi akar lenni. Pláne nem 16 évesen.

Az a srác akit meg eltanácsoltak a gimiből, végül leérettségizett, megjött az esze. Húzott ki angliába, és meló után pár évre elvégzett egy közgáz képzést, végül az egyetemet. Kb 10x annyit keres most brókerként mint itt bárki.


Ezzel csak azt mondom, hogy kár megítélni bárkit is 16 évesen. Bármikor újra lehet érettségizni, és ha valaki 20-22 évesen akar másba fogni, az simán megteheti. Nekem nagyon sok ismerősöm váltott, 20-22 éves korban, és végzett el más szakot újraérettségizés után. Olyanok is akik baromira nem tudták, hogy mit akarnak.


Előbb utóbb az emberek nagyrésze felnő... legalább 100 embert ismerek általánosból és gimiből, szóval tudom kiből mi lett 30 éves korára...

2018. ápr. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%

+ még egy példa, az áltsulis és gimis ismerőseim közül előbb utóbb mind vitte valamire (a legnagyobb maffózóból pl készenléti rendőr lett :D)... Viszont a mérnök szakomon akikkel kezdtem, 3-4 évvel fiatalabb 18 éves kisgyerekek... azoknak a nagyrésze lepörgött.

Kb 20-30% fejezte be végül időben az MSc-t, a többi kiesett vagy átment más szakra, vagy elkezdett valamit melózni.

Akik idősebben kezdték, sokkal kitartóbbak voltak, és megbecsülték a dolgot.

Szóval aki huszonévesen vált, az már nem szarakodik, általában be is fejezi. A 18 évesek többsége azt se tudja gyakran, hogy miért akar mérnök lenni. Egyből a BMW meg a nagy kégli jön fel. Aztán a matek szigorlatnál összefossák magukat :D

2018. ápr. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!