Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Alapműveltség, olvasottság,...

Alapműveltség, olvasottság, jó beszélgetőpartner?

Figyelt kérdés

Azzal a nem túl hétköznapi kérdéssel fordulnék hozzátok: Mit tegyek ha úgy érzem nem vagyok elég jó beszélgetőpartner, ha egy olvasottabb műveltebb emberel ülök szembe. Magyarán úgy érzem homály vagyok. Komoly a kérdés. Nem mondanám, hogy nem lehetne velem bármiről elbeszélgetni, mert érdeklődő vagyok, de az iskola eddig nem érdekelt úgy túlságosan, nem éreztem azt, hogy nekem fontos lenne jól teljesítenem az iskolában, kicsit zavart, hogy nem 5-ösöket hozok haza, talán a családi körülményeim miatt. Szóval azért olyan közepes tanuló voltam, elolvastam azóta néhány könyvet, de például az alapműveltésgem gyenge és ez zavar, mert az intelligens emberek társaságát keresem. Tanultam amúgy pár dolgot, meg hobbi szinten néhány dologról olvastam. Mit csináljak tanuljam meg a töri, meg magyar meg történelem tananyagot ami kimaradt, vagy hogyan fejleszthetném a kommunikációm és naprakészségem?

Tudom hogy már a kérdés is sötétségre vall és hogy hát az ember foglalkozzon azzal ami érdekli, de nálam az iskola miatt ez összetettebb dolog. Miket olvassak?

Lenne valakinek használható ötlete, hogy válhatnék intellektuálisabb személyiséggé?



2018. ápr. 24. 22:05
 1/7 A kérdező kommentje:
Van most egy lány akivel ismerkedem, látszik, hogy egész életében szeretett tanulni, magyar előkészítőre jár, nyelveket beszél, én meg gyakorlatilag, majdnem egy szakmunkás szintjén vagyok és ez zavar. Látszik hogy mindig előttem van pár lépéssel. :)
2018. ápr. 24. 22:08
 2/7 A kérdező kommentje:
Annyi még, hogy ezzel a szakmunkás megnevezéssel nem szeretnék megbántani senkit, mert kevésbé művelt emberek is lehetnek okosak és érthetnek valamihez nagyon jól, amihez más meg egyáltalán nem és nagyon kedvesek is tudnak lenni, csak éppen egy műveltebb lány van a láthatáron, és a környezetemben is előnynek számít a tudás. Azt is lehet mondani, hogy hát de nem ez számít és tényleg lehet, hogy nem, de mit gondoltok? Hozzáteszem, hogy nálam még az játszik szerepet még a dologban, hogy nem szeretek sokat ülni, szóval inkább megyek valahova vagy csinálok valamit, ami izgalmas és házon kívül van, mit gondoltok?
2018. ápr. 24. 22:24
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát olvassál, ilyen egyszerű. Könyvet, folyóiratot, ha könyvtárba mész, akkor nem kell megvenni, ismeretterjesztő előadások a youtube-on, lakóhelyedtől függően élőben is, beszélgess másokkal, mert mindenki nézőpontjából lehet tanulni, nem baj, ha az egyiknél csak hallgatsz, mert amit tőle fölszedtél, azt már másnak tudod mondani.
2018. ápr. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Naprakész úgy lehetsz ha olvasol napi híreket. No persze ne a hírhamisító kormánypropagandát, hanem értékes tartalmas híreket, lehetőleg több forrásból és mindezeket is kritikusan szemlélve.


Hogy műveltebb legyél ahhoz meg olvass. Ne egy tankönyvet üss fel mert hamar fel fogod adni hanem valami könnyedebb olvasmányt először. Rejtő összes, Alapítvány trilógia, Harry Potter, Tom Sawyer, bármi. Nem, nem valószínű hogy ezeknek a tartalmáról fogtok beszélni, mert az érdeklődési körötök lehet más. De több leszel tőle? Igen, több. Nem tartalom a lényeg, nem az hogy tudod mikor volt a nándorfehérvári csata, hanem hogy megismered mások gondolkodásmódját, érzéseket és új világokat fedezel fel. Egy jó könyv után szinte unalmasnak fogod érezni a csajt.

2018. ápr. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Olyan nagyon ne legyél kétségbe esve, az emberek úgyis elfelejtik érettségi után az anyag nagyját. Az, hogy érdeklődő vagy, már önmagában nagy lépés.


Szerintem történelemből érdemes a XX. századtól indulva legalább egyszer újra végigolvasni a törikönyvet. Arra a részre az iskolában amúgy is sokszor már alig marad idő, pedig szerintem a jelenkor történései szempontjából ennek az időszaknak van a legnagyobb jelentősége. Ha nem jegyre megy, akkor amúgy sokkal érdekesebb is :-)


Irodalomból szerintem érdemes elolvasni a kötelezőket (amik megintcsak jóval érdekesebbek most, mikor már nem kötelezőek). Persze ha egy adott könyv nem tetszik, nyugodtan lerakhatod a második fejezet végén, hiszen most már nem kötelező. Sőt, akár át is lapozhatod az unalmas részeket, senki nem fogja megkérdezni a dolgozatban, hogy milyen színű függöny volt a királyné ablakain. Nem kell mindent ismerni, itt szerintem inkább az a fontos, hogy tudd, melyik magyar és fontosabb világirodalmi szerzők műveit kedveled, és melyikeket nem annyira.


Földrajzból már nem ilyen egyértelmű, hogy mit érdemes tudni szerintem. Mondjuk Európa országairól jó tudni, hogy melyik hol van kb, mi a fővárosa, esetleg a nagyobb városokat. Hogy az egyes nemzetekkel kapcsolatos alapdolgokat mennyire érdemes tudni (gazdasági, politikai jellemzőkre gondolok), abban nem vagyok biztos, főleg, hogy ezek közül sok hamis sztereotípia. Az USA tagállamait is érdemes tudni szerintem, néha szerepelnek a hírekben meg a filmekben (vannak jó gyakorlóprogramok a neten, keress rá). Afrika és Dél-Amerika nekem teljes homály, az Ázsiai országokat azért még nagyjából tudom, hogy merre keressem.


Én így indulnék el, te persze úgy csinálod, ahogy neked tetszik.

2018. ápr. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szólók jó dolgokat írtak.

Én azt tanácsolnám, hogy beszélgess bátran azzal a lánnyal és hallgasd szívesen azt, ami őt érdekli. Aztán annak nézz utána, amiről ő beszélt. Akár meg is kérdezheted, hogy erről a témáról hol tudnál jobban tájékozódni. Vagy kérdezd meg, mi(k) a kedvenc regénye(i) és azt (azokat) kezdd el olvasni.

2018. ápr. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vedd elő a régi tankönyveidet, és kezdd el újra átolvasni őket, most már az új szemléleteddel. Becsülöm a hozzáállásodat. Sok sikert!
2018. ápr. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!