Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért piszkálnak többet egy...

Miért piszkálnak többet egy lelkiismeretes, tehetséges embert, mint egy laza, kevésbé tehetségeset?

Figyelt kérdés

Sokkal több noszogatás, piszkálás éri tapasztalataim szerint azt, aki tehetséges, lelkiismeretes és odaadással csinál valamit, mint azt, aki lazán veszi, és tulajdonképpen sokszor nem is érdekli a dolog.


Minden véleményt szívesen olvasok.


2018. ápr. 25. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Mert az ember gonosz és erkölcstelen aki igazságtalankodik az emberrel. Az ember aki gonosz és erkölcstelen fél az okosabb embertől mert tart hogy az okosságát ő ellene fordítsa. Azért tart mert ő fordított helyzetben azt tenné amiért gonosz és erkölcstelen, fél az ügyesebbtől mert ő nem olyan ügyes és azt szeretné hogy ne legyen jobb képességű ember nála. Az ember nem jóságos és eredendően gonosz lélek. Az ikrek harcolnak a méhben és egymás elől foglalják el a teret pedig tudományosan bizonyított hogy mindkettő embriónak van elég hely a kifejlődéshez. Az ember eredendően gonosz és igazságtalan mert ha nem lenne nem lennének háborúk, igazságtalankodások, erkölcstelenkedések, gonoszkodások, háborúk, gyilkosságok, lopások, rombolások, éhezések, szomjazások, aggresszívkodások, és a gonoszság még sok typusa. A gonoszkodások szinte mindegyikéért az ember a felelős. Ha egy ember sokkal jobb mint az összes többi akkor az összes többi az egy ember ellen kollektívan fordul. Aki gyerek és okos a többi gyerek lesz a problémáj mert el fogják venni az önbecsülését és meg fogják keseríteni és lelki beteggé is tehetik.
2018. ápr. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Környezettől is függ.. De általánosságba az is elmondható, hogy a lelkiismeretes jobban magára veszi, míg egy lazát ez nem érdekel, nem foglalkozik a piszkálással, ezáltal kikerüli azt. A környezetemben mindenkit piszkáltak, de én voltam a legérzékenyebb erre.. Azt mondogatták nekem otthon, hogy ne törődjek vele és akkor abba hagyják. Nem függ ez tehetségtől (szerintem), de általánosságban azt tapasztalom, hogy egy laza ember jobban kezeli az emberi kapcsolatait, ezt pozitívumnak vélem.


De tapasztaltam az általad leírtaknak az ellenkezőjét is, tehát nem tudok egyetérteni.

2018. ápr. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet annak van igaza, aki érdektelenséget mutat a dolgok felé. Nem kell a dolgokat komolyan venni, a siker jön magától.
2018. ápr. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez társaságfüggő szerintem. Ha egy társaságban szorgalmas/megértő/érett emberek vannak, akkor egyáltalán nem fogják piszkálni a lelkiismeretes, tehetséges embert, inkább értékelni fogják.

Általában a buta, romlott, felszínes és lusta emberekből álló társaságok piszkálják sokat az ilyen embereket.

2018. ápr. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!