Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok arról, ha...

Mit gondoltok arról, ha valakinek olyan betegsége van, hogy inkább véget vet az életének, mintsem vele éljen?

Figyelt kérdés

Én mániás depresszió szélsőséges változatával küzdök. Sokszor hosszú órákig-napokig kínoz a szorongás. Ezt nem lehet elviselni sokáig. Próbáltam gyógyszert szedni, teljesen zombi lettem tőle, leálltam.


Szóval a kérdésemnek inkább az etikai oldala érdekelne.

Szerintem joga van egy embernek azt mondani, hogy elég.


2018. ápr. 26. 13:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
merj élni! meghalni bárki tud ...
2018. ápr. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
75%

Jogosan írták eléőttem,a tervek,elfoglaltságok életmentőek.

Gondold el ,ha kikerülnél a z utcára,vagy egy erdőbe netán mit tennél először.Biztosan nem ölnéd meg magad.Tudod miért?Mert szélsőséges körülmények között győz az élnivágyás.Pl. Gulág,és más haláltáborokról nem is beszélve,ahol minimális volt az öngyilkosok aránya.

Utálom a gyógyszereket,de az antidepresszánsok lehet,hogy megoldás volna a bajodra pillanatnyilag.

2018. ápr. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Aki nem tud/nem akar élni az szerintem már eleve halott ezert kár öngyilkosnak lenni. Eléldegélhet igy az ember elohalottkent sokaig de legalabb még dönthet arrol hogy feltámadhat ha akar azaz életet varázsolhat maga köré es nem az ágyban bambul mint egy halott.
2018. ápr. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Van joga, nekwm is elwgem van
2018. máj. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!