Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet megszeretni a...

Hogyan lehet megszeretni a nyaralást?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy fura kérdés. Párkapcsolatban élek és az egyik legnagyobb ellentét köztünk, ami rengeteg vitát, sőt sírást szül, hogy nem szeretek nyaralni. Nagyon erősen introvertált vagyok, sokkal jobban érzem magam a szobában. Állítólag jót tenne nekem, ha megszeretném, és rengeteget fejlődne a kapcsolatom is.


Hogyan próbálkozzak meg ezzel, ha egyszerűen nem értem a nyaralás lényegét sem?


2018. máj. 1. 22:17
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Ha erre vágysz, miért nem mentek nyaralni egy wellness szállodába? Nem kötelező kimozdulni, ellenben van medence/jacuzzi, masszázs, stb. Mellesleg a szexuális életeteket is feldobhatja egy új helyszín.


Mi a helyzet a pároddal? Ő nem hajlandó érted egy ilyen áldozatot hozni?

2018. máj. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

úgy hogy ha van egy alap érdeklődésed.

engem érdekelt,hogy hol született herkules,vagy zeusz,vagy milyen volt a mínoszi palota,ezért elmentem és megnéztem.

vagy hogyan néz ki élőben a szfinx és belegondolni,hogy ott áll már több ezer éve és akkor még az orgazmussal felérő kufu piramisról nem is beszéltem.

vagy megnézni élőben baalbek óriás monolitjait és belegondolni abba,hogy ezt tényleg nem lehet megmozdítani a mai ismert technika semmilyen formájával sem.

vagy megnézni göbekli tepe kőköreit amik átírták a jelenleg ismert történelmet.

2018. máj. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
11%

Pedig egyszerű a nyaralás lényege:

Aki nem szeret, vagy nem tud otthon pihenni, az nyaralás címszóval elutazik fáradtságosan, pénzt nem kímélve valahova, ahol egy tök szokatlan környezetben próbálja feltalálni magát, hogy hol az étel, hol a fürdő, hogy mész ki este wc-re, mit vegyél ki az üres hűtőből, nem a megszokott ágyon alszol, nem megszokott illatú ágyneműhuzatban,, nem tudod hol tudsz beszerezni a kedvenc pudingodból egyet gyorsan, stb...

(ha valamelyik nincs a nyaralós környezetben, ott a felárat érdemes megnézni)

és elmondhatod majd a végén, hogy milyen jól érezted magad...

Kipihent nem vagy, mert állandóan nézelődtél, kirándultál, felfedezted a helyet, vagy csak fotóztál mindent a netre (vagy csak a rokonoknak?, hogy nekik mire nem tellt, de te milyen fsza vagy?)...


Szerintem tök logikus, hogy el kell utazni otthonról azért, hogy kikapcsolódjon valaki! :)


27F


ui.:Ez nem intovertált-ság kérdése, hanem logikáé.

2018. máj. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
20%
És a műemlékek meglátogatása nem nyaralás, hanem kirándulás, felfedező út! :)
2018. máj. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ha nem szeretsz menni, akkor ne menj, ennyire egyszeru. ha az otthon leves okoz oromet, pihenest, akkor pihenj ott. viszont a parod kedveert neha igenis " muszaj" kirandulni egyet valahova. azt meg megtudom erteni,hogy foszezonban, rengeteg ember kozott nincs kedved sehol sorban allni, kajara varni, vagy zsufolt szallodaba menni, csucsidoben autapalya dugoban ulni v felelem ellenere mondjuk repulni, de hogy ne erdekeljen semmi a tortenelmi helyekbol pl??? az nagyon nehezen hiheto szamomra. kossetek kompromisszumot.

egyebkent apum total ugyanilyen, vele se lehetett menni soha sehova nyaralni, mert minden percbe a " mikor megyunk mar haza" kifejezes ult az arcan, es lehuzta mindenki mas kedvet is. o se erti, minek elutazni, mi ertelme van a nyaralasnak, a vilaglatasnak. egyszer mondtam neki, hogy meg a szezonra tervezunk egy olasz par napos nyaralast mire annyit kerdezett, hogy "minek?"....

lehet h neked ez megfelel, de sajnos a parod igenyeit is figyelembe kell venned, ugyhogy eroltesd meg magad, es evi 1x igazan kibirod te is azt a par napot.

2018. máj. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az én szüleimnél ez úgy megy, hogy amíg anya a kistesómmal lubickol a tengerben, apa a sátorban olvassa az őt érdeklő könyveket. Mindketten kitűnően érzik magukat (ez nem irónia, komolyan). Persze együtt is vannak valamennyit, meg nem lenne szép dolog csak anyára hagyni a gyerekfelügyeletet. A műemléknézegetést mondjuk apa is szereti (az a tesóm nem, de balszerencséjére ő nem maradhat a szálláson egyedül). Ezt azért írtam le, hogy ne gondold, csak egyféleképp lehet nyaralni, és hogy a házastársaknak vagy egy párnak föltétlenül mindent egyformán kell csinálni.


Azt javaslom, hogy gondold át alaposan, mi nem tetszik a nyaralásban, és mi lenne esetleg, ami tetszene. Nem szereted a sok idegen embert, a tömeget? Az új helyekkel van bajod, ahol nem tudod, mit merre találsz, nem tudsz tájékozódni? Valamitől aggódsz, félsz valamitől (kisit erre utal, hogy azt írod, jót tenne neked az ilyesmi, még ha mások állítják is ezt, nem te érzed). Esetleg bár nem érzed kifejezetten rosszul magad, semmilyen értéket nem ad neked a nyaralás, és ezért nincs kedved az utazással járó macerához? Azt is gondold meg (beszélgessetek róla), hogy milyen variációk tetszenének a párodnak. Lehet, hogy egy elhagyatott helyre szívesen elmennétek kettesben, ahol együtt lennétek és te is jól éreznéd magad. Utána a párod a szüleivel vagy egy baráttal/barátnővel elmenne pár napra tömegnyomoros műemlékeket nézni, ami meg őt érdekli. Ez persze csak példa.


Összefoglalva: próbáljátok meg a pároddal mindketten nyugdíjazni a fejetekben terpeszkedő állítólagos társadalmi elvárásokat, hogy így és így KELL nyaralni. Egymással szemben se várjátok el, hogy a másik élvezzen valamit, csak azért, mert az nektek tetszik (és ugyanígy, hogy ne legyen igénye valamire, amire nektek van). Utána pedig gondoljátok meg, hogy nektek mi a fontos, és ezt hogyan tudjátok összeegyeztetni.

2018. máj. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is intro vagyok, de nagyon, ám csak ezért nem sírok, meg vitatkozok, a párommal! szívesen megyek.


És hidd el, tényleg jót tesz kimozdulni. Elindulni rossz, én is utálok, de mikor már megyünk, akkor visz a lábam és imádom.

Ám utazás közben is csendes vagyok, keveset beszélek, idegenekkel semmit. Sokszor olvasok, vagy a párom vállára hajtott fejjel nézem a tájat.


Attól, mert jobb szeretsz magadban lenni nem kell a szobában ücsörögni, sőt. Minél több időt töltesz benn, annál inkább "befordulsz".

2018. máj. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!