Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vèlemènyed szerint, mièrt...

Vèlemènyed szerint, mièrt elègedetlen az ember?

Figyelt kérdés

Apàm,aki màr nem èl mindig panaszkodott,hogy alig van pènze,pedig soha nem volt hitele,tartozàsa senki felè.

Szegènynek is vallotta magàt,pedig meg volt mindene.

Mègis panaszkodott.


A volt baràtnőm szülei közèposztàlyúnak szàmítanak.

Szintèn semmi hitel,sőt örököltek nem keveset ès mègis úgy èrezik,hogy szegènyek.


Egy ismerősöm milliomos,de panaszkodik,hogy dràga minden.


A kollèganőm (nyugdíj mellett dolgozik) ő is a fèrjèvel együtt milliomosok,kèt hàzukat kiadtàk albèrletbe.

A fiànak felèpítettek egy 250nm-es gyönyörű hàzat ès vettek neki mèg egyet,amit kiadhatott albèrletbe,hogy legyen bevètele ès mègis elègedetlenek,panaszkodnak az àrakra,politikusokra,megèlhetèsre.


A kollègàm szintèn jól èl.

Segítik őt a külföldi rokonok ,nem kevès lóvèval,de semmi sem elèg neki,mègis panaszkodik.


Èn is panaszkodom,de èn nem èlek jól.

Nekem is mint bàrki màsnak jönnek a sàrga csekkek,egyèb kiadàsok.

Nem vagyok milliomos,sem közèp osztàlyú ès senki nem segít anyagilag,mègis megèlek.


Arra azèrt kívàncsi lennèk,hogy ha egy jó módban èlő ember,emberek panaszkodnak mit csinàlnànak akkor,ha egy fokkal lejebb csúszna az èletük színvonala anyagilag?


Mièrt elègedetlen az ember,ha mindene megvan?


2018. máj. 3. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem biztos, hogy elégedetlenek. Én sem szívesen dicsekszek azzal, hogy havi 400-500 ezret keresek, annak az ismerősömnek aki 80 ezret keres. Már csak azért sem, mert kiadásunk is sok van és ugyanúgy nem marad semmi a pénzből, mint neki, aki 80 ezret keres. És nem akarom, hogy irigyeljenek, vagy kölcsönkéregessenek tőlem.
2018. máj. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Az emberek többségének egy dolog kell: Mindigtöbb.

Ez az elégedetlenség fő oka.

2018. máj. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
82%

Ez a pénz hatása. Abban tévedsz, hogy mindenük megvan mert pont hogy nem. Minél több pénze lesz az embernek annál jobban elmegy az esze, és nem éri be az átlagos dolgokkal, hanem túlzásokba megy, elkezd költekezni, és egyszer csak rájön hogy elfogyott. Tegyük fel ha te most kapnál 100millió ft-ot külföldről ismerősödtől, akkor te mit csinálnál? Élnéd tovább az életed dolgoznál ugyanúgy, se új kocsi, se új ház semmi, csak megélhetésre költenéd? Azok akik gazdagok, és panaszkodnak teljesen más világban élnek, nekik mindenből a minőségi kell, mivel ők megtehetik, és a minőséget meg kell fizetni rendesen. Szerény gazdag embert nem lehet látni.


De ez csak az én gondolatom, persze ez lehet máshogy van, de abban teljesen biztos vagyok, hogy mindene nincs meg senkinek se. Az az ember nem született még meg, akinek mindene meglenne, mert ez az élet nem csak tárgyakról szól, hanem az emberek lelki világáról is, amibe mindenkinek hiányzik valami. Például az enyémből a szeretet.:)

2018. máj. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Kicsit erre nevel a társadalom is. Hisz azt sugallja, hogy akkor vagy valaki, ha szép a párod, nagy a házad és drága az autód. De akkor sem lesz elég, mert akkor a társadalom következő rétegének nem fogsz megfelelni. Ennek következtében még többet hajt az ember, még többet akar. Vágyja azt, hogy ő megfeleljen, de sosem lesz vége. Így végre mozdul a gazdaság is, mert tepernek az emberek. Akarnak. Közben reklámok mondják meg, hogy milyen legyél, mi kell neked és mitől lesz jobb az életed. "Nem vagyok milliomos,sem közèp osztàlyú ès senki nem segít anyagilag, mègis megèlek." Így írtad. Nos, ha elégedett tudsz lenni az életeddel akkor boldog lehetsz. Sajnos én sem vagyok ilyen. Nekem sem jó a Suzuki, pedig elvinne a-ból b-be tudom jól. Például. (Bár próbálok változtatni a gondolkodásmódomon.) Szóval szerintem ezt a mindenkori társadalom várja el az emberektől, hogy ilyenek legyenek. Hisz így maximálisan teljesítő elemek vagyunk a gépezetben. Ez az én véleményem. Véleményekre voltál kíváncsi.
2018. máj. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Drága dolgokat drágán lehet csak fent tartani.
2018. máj. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

Mert látják, hogy milyen luxusban él mindenki, ami mögött sokszor ugyan nincs valóban pénz, csak a látszat, de akkor is az emberek azt gondolják másoknak mindenük megvan, nekik meg akkor ugye semmi. Céges autó, hitelből vett ház, stb. stb. Ez mind tulajdonképpen nem a tied, de külső szemlélő azt gondolja, hogy saját tulajdon.


A másik fele, hogy senki nem kérkedik a szűk környezetében vagyonával, mert nem akarja magára felhívni a figyelmet, inkább gyengébbnek mutatja magát, hogy ne irigykedjenek rá, ne ő legyen a középpontban, hogy na "Ez annyira jól él, hogy még csak nem is panaszkodik".


Ráadásul ez az ország a kommunizmusból, szocializmusból jött, ahol mindenkinek ugyanannyija volt, különben megszóltak, feljelentettek, besúgtak, tehát ezt tanulták a szüleid anno, hogy inkább panaszkodj, mintsem, hogy kibeszéljenek.



Meg hát akik összeadócsalták a vagyonukat, nem fognak kérkedni, hogy nézd mi mindenem van.

Van ez a román kereskedő szindróma. Amikor jöttek ide árulni mindent, tele vannak pénzzel, csak abból tud árut venni logikusan, pörgetni a boltot, de folyamatosan panaszkodik, hogy jajajaj semmi pénzem csak adósságom, miközben árukészletben, meg kintlevőségben milliós vagyonuk van.


Ez egyfajta önsajnáltató lélektani politika, hogy szép csendben haladni előre, és nem feltűnősködni, addig is azt szapulják aki tele van.

2018. máj. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez magyar népbetegség. A panaszkodás, a önsajnáltatás, mindig mindent rossz színben látni, mindenért nyavalyogni.

Szinte olyan gyakori, mint a fogszuvasodás vagy a magas vérnyomás.


Én röhögök az ilyen embereken és amennyire lehet, messzire elkerülöm őket.

Olyan is előfordult, hogy megmondtam valakinek: "Az kéne neked, hogy háború legyen itt, lerombolják a házadat, elvigyék, felgyújtsák mindenedet, családodat legyilkolják; aztán akkor rájönnél, hogy mennyire lehetett volna örülni a mostani a helyzetednek."

Legtöbb ember csak akkor veszi észre, mennyi mindennek lehetne örülni, ha már elveszítette azt.


Az ilyen ember végigéli panaszkodásban, boldogtalanságban az életét, én meg végigélem mosolyogva, örülve az élet szépségeinek. Szerinted melyikünk jár jobban?

2018. máj. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem tanulták meg megbecsülni a dolgokat.

Van egy mondás, ha nehéz helyzetben vagyok, mindig erre gondolok: "Ha élelem, fedél, ruha meg van, a többi ajándék"

Volt idő, amikor nagyon szegény voltam, akkor az tartotta bennem a lelket, hogy amikor láttam az utcán egy hajléktalant, arra gondoltam: de nekem van lakásom! (még ha nehezen is tudtam fenntartani)

Ha megyek az utcán és látok egy embert tolókocsiban, láb nélkül, akkor hálás leszek, hogy van lábam.

Mielőtt félreértenétek: nem más nyomorától leszek boldog, hanem eszembe jut, hogy milyen jó nekem és ez rosszabbul is lehetne.

2018. máj. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!