Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azért érzek így mert gyűlölöm...

Azért érzek így mert gyűlölöm magam?

Figyelt kérdés

Megpróbálok viszonylag röviden elmagyarázni mindent.

Ha napi háromszor nem jut eszembe hogy meg akarok halni akkor egyszer sem. Sokszor mintha ok nélkül törnék össze, és az az egyetlen vigaszom hogy mások nem tudják mennyire szenvedek néha.. így legalább az ő szemükben nem vagyok szánalmas.

Undorodom magamtól. Mindig is Ha tetszett valaki direkt elkerültem nehogy lássa a ronda arcomat(bár tudtam hogy már látta,szóval mi értelme? Nem tudom.)

Nem tudok aludni..egész nap fáradt vagyok ez miatt.. Sokszor csak random hányingerem lesz A suliban. Utalom az iskolát, egyetlen egy "igaz" barátom van, meg néhány haver akiket valójában utálok.. ha belegondolok mindenkit utalok,bár nem jobban mint magamat szóval szeretem őket(?)

Mióta tart? Őszintén nem tudom.. fél éve? Egy éve ? Talán három?😂

Fogalmam sincs.. vannak jobb percek,vagy napok viszont utána visszaesek,mélyebbre mint eddig.

Ha eddig elolvastad kitaláltattad hogy tinédzser vagyok.. (9-es)

Köszönöm hogy elolvastad.



2018. máj. 3. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy sablonos szövegnek tűnik, de olyan fiatal vagy még. Előtted áll az egész élet, túl korai még így belenyugodnod abba, hogy ilyen pocséknak látod az életed. Azért is szomorít el, az amit írtál, mert jómagam hasonló érzésekkel küzdök (öngyűlölet) csak én már nem vagyok tinédzser.

Mi vezetett el téged eddig, hogy ilyen érzések alakuljanak ki? Biztos nem csak a külső, mert azért ez sosem ennyire "egyszerű".

Próbálj meg változtatni az életeden, nem késő. Nem tudom az alakoddal van e probléma, de ha túlsúlyos vagy kezdj el sportolni. (ha nem akkor is, talán találsz magadnak olyan embereket, akiket barátnak tudsz majd nevezni) Úgy érzed béna vagy a sportokhoz? Semmi baj, keress olyat illetve addig ami passzolni fog hozzád. Más nem futás, ahhoz nem kell semmi ügyesség.

Azt írtad ronda az arcod. Gondolom a korodra jellemző pattanások/mitesszerekről van szó. Ne higyj a reklámoknak, sokkal de sokkal több nő/lány van akinek problémás a bőre, mint azok akiknek tökéletes. A szépségipar azért ilyen jól menő szakma, mert az emberek (főleg a nők) hajszolják azt, amitől majd ők is úgy fognak kinézni, mint a reklámokban lévő modellek. De nem ez a természetes... hidd el. Mellékesen sok kevésbé előnyös ember is megtalálja a párját, mert belsőleg olyan természettel bír ami vonzó mások számára. Fontos a külső is, de lehet valaki akármilyen csodaszép, ha belülről elviselhetetlen személy, akivel nem lehet együtt lenni hosszútávon.

Próbálj meg bőrgyógyászhoz elmenni, ha csodát nem is tesznek az ott írt krémek/gyógyszerek, de valamennyire csökkenthetik az aknékat. Plusz próbálj meg egészségesebben étkezni. Ez és a sportolás helyre billentheti a szervezetedet.


Ha minden kötél szakad és semmi nem segít akkor (bár biztos lesznek olyanok akik lehurrognak ezért a tanácsért, de ők valószínűleg sosem néztek bele a tükörbe úgy, hogy mennyire utálják azt amit látnak...) használj alapozót. Nem kell agyonsminkelni magad, csak egy kis bőrödhöz illő alapozó púder kombó és legalább látszatra nem fogod magad csúnyának érezni. Csak fontos, hogy minél hamarabb mosd le, tehát ha nem feltétlenül szükséges az iskola miatt, ahogy hazaérsz egyből tisztítsd meg az arcod illetve hétvégén is próbáld kerülni, hogy szellőzzön a bőröd.

Próbálj meg beszélgetni valaki hozzád közelállóval a problémáidról. Ne fojtsd magadba. Talán még segítséget is kapsz, ha elmondod mennyire rosszul érzed magad.

Ne add fel. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy mennyire fiatal vagy még ilyen gondolatokhoz. Változtass, az élet még előtted áll, ez amiben most vagy csak egy átmeneti időszak. Tegyél valamit, amitől jól érzed magad, és dolgozz holnapért.

2018. máj. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ma az utolso 3 órában tok jól éreztem magam.. jó kedvem volt amikor hazajöttem.. akkor meg miért?miért sírok?

Az a vicces hogy tegnap is ugyanitt voltam. Pont ugyanígy .

Igen,tényleg sablon szövegnek tűnik. Változtassak? Hogy változtassak magamon ha azt sem tudom milyen vagyok én? Merre kéne változnom ha sosem tudok önmagam lenni,mert egyszerűen képtelen vagyok rá?

Félreértesz. Nem az életem pocsék, én vagyok az. De köszönöm hogy írtál,és biztos vagyok benne ha hasonlóan érzel

,akkor megerted hogy ezt nem ilyen egyszerű megoldani .

2018. máj. 3. 23:12
 3/4 A kérdező kommentje:

És bár napok óta 5 órákat alszok képtelen vagyok most elaludni,mesélek még.

160 cm vagyok,53 kg. Nem is olyan sok ugye? Szerintem se,viszont rövidnadrágban hányadékul nézek ki.. még anya is mondta hogy biztos kicsit azért ellógom a tesiórakat..

Alapozót ,spirált használok. És nem a médiából ítélkezem,hanem a környezetemből . Az osztályba kb 25 lany jár. Kb 90%-nak hibátlan bőre van,és mind nagyon szépek . Tényleg szinte mindenkinek gyönyörű arca van.

Azt hiszem ez lesz az utolsó kérdés amit ilyen témában felteszek... talán bármit is írnátok nem segítene..ezért nem beszélek róla senkinek,még is mit mondhatnátok hogy jobban érezzem magam? Úgy érzem csak akkor lennék jobban ha meghalnék

2018. máj. 3. 23:23
 4/4 anonim válasza:
Én is hasonlóan érzem magam bár kicsit idősebb vagyok(18), csak én már igazából hozzászoktam ehhez. Ezek a dolgok összefonódtak nálam a mindennapokkal és így múlnak a napjaim, de vannak néha kisebb örömök az ember életében - neked is- amiért megéri élni.
2018. máj. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!