Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jártam egy munkaügyi központos...

Jártam egy munkaügyi központos kepzesre es elvégeztem, amiota nem járok meg depressziósabb lettem ez normális?

Figyelt kérdés
Mert mindennap mentem be a varosba es minden reggel láttam jo középiskolás csajokat meg hazafele is. Legalabb láttam valami szépet mindennap most meg mit latok?? A negy falat magam korul. Meg mindennap szembe jött velem egy csaj szerelmem őt se latom már többet. Meg volt hova bejárni pénzt is kaptam most meg minden olyan szar lett. Most jöttem ra milyen szar az élet. Mindjárt valaki beirja menjek gyarba de en nem akarok mert csak szenvedés meg kinzas. Nem akarok szenvedni. Miért ilyen szar az élet??

2018. máj. 4. 19:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha valaminek vége van,lezárul hagy maga után egy űrt - ezt érzed. most e tegyél fel ilyen végzetes kérdéseket, hogy milyen az élet stb. Zenét hallgass, járj a természetben néhány napig és utána keress állást. Mit végeztél?
2018. máj. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Számítógép szerelő karbantarto. Nehez vele állást talalni sajnos.
2018. máj. 4. 20:07
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az önsajnáltatástól nem fog semmi változni. Valóban ezek történnek, ha nincs célja az embernek, akkor lassan leépül és befordul. De te foghatnád magad és kikelhetnél a 4 fal közül, ha annyira szeretnéd. Például munkát keresni abban a szakmában amit elvégeztél. Vagy csak menni egy kört néha a városban, hogy még érezd hogy ember vagy és élsz.


Ha pedig majd nem lesz más választásod, akkor azt is be kell vállalni ami van, válogatás nélkül. A gyári melót is, ha életben akarsz maradni, és már nem élnek azok akik alád tesznek mindent, és nem vagy a munkára kényszerülve.

2018. máj. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Normális, csak nem szabad hagyni, hogy ebbe "belesüllyedj".

Én is tök szarul éreztem magam mikor érettségi után különböző okok miatt kihagytam egy évet, nem tudtam magammal mit kezdeni. Előtte éveken át korán keltem, iskolába jártam, tanultam, volt motivációm, voltak terveim és nagyon szerettem az egészet. Aztán ez hirtelen megszűnt és nem tudtam, hogy hogyan tovább... Nem volt kedvem semmihez, pedig próbáltam a hobbimmal foglalkozni, amit egyébként szeretek, de valahogyan nem volt hozzá hangulatom, jártam tanfolyamokra is, mert maga a tanulás is nagyon hiányzott, de az sem volt az igazi. Végig azt éreztem, hogy nem azt csinálom, amit kellene, egyetemre kellene járnom és nem találtam a helyemet. Ahogy elkezdtem az egyetemet minden helyrejött, jól éreztem magam, boldog voltam és onnantól kezdve tudtam, hogy mit akarok.


Azt ajánlom, hogy próbálj meg kezdeni magaddal valamit, amit szeretsz és érdekel, tudsz benne fejlődni és legalább emberekkel is találkozol, tudsz beszélgetni, barátkozni. Rengeteg lehetőség van...sport, kreatív hobbi, háziállat, önkénteskedés, munka, nyelvtanulás, új szakma/tanfolyam, egyetem.

2018. máj. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Pedig ezzel simán kereshetnél, hirdetnéd ingyenes topikokon (pl. prohardveren), hogy notebook, telefon javítást vállalsz. Pl. betört kijelzők cseréjére specializálódhatnál. Notimhoz nem rég vettem 10 ezerért ebayről, 5 ezerért beszereltettem prohardveren talált szakival (youtube-on néztem, hogyan kell, de mégsem akartam elbatmolni). Ezt szervizek 30 ezerért cserélték volna.
2018. máj. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

No offense, de szerintetek a kérdező egy munkaügyis tanfolyam után 0 valós gyakorlati tapasztalattal mennyire érthet a gépekhez?

Prohardveren olyanok vannak, akik már 10 évesen gépeket szereltek szét és össze, megeszik a kérdezőt reggelire.

Ez sajnos pont egy olyan munka, amit nem tanfolyamokon lehet megtanulni (az is no comment, hogy miért indít ilyet a munkaügy), hanem a való életben, hogyha az elmúlt 10-15 évben te építettél otthon magadnak számítógépet és te oldottad meg a közben felmerülő problémákat.

Ennél már csak az irodai adminisztrátor tanfolyam van lejjebb...

2018. máj. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Utolsó, szerintem te messze felülbecsülöd egy munkaügyi képzés szakmai szintjét. Nem kerülnek onnan ki mesteremberek, sok helyen még igazi tanítás sem folyik, csak a képzésre adott EU-s pénzek szétosztogatása. Voltam olyan helyen ahol a szerződés napi 8 óra tanításra szólt, abból 3 órát töltöttek bent ténylegesen a diákok, és az idő 75%-a aktív Facebookozás volt az infóteremben, meg csevegések, sztorizgatások meg óránként cigiszünetek. Ha modulzáró kellett akkor le voltak diktálva a kérdések előre, vagy együtt megbeszélte az osztály a válaszokat. Mindenki átment, mindenki levizsgázott, majd mehetett amerre látott. Ja, és senki nem helyezkedett el a szakmában.


Nem állítom hogy minden képzés ilyen, de van ahol még a látszatját sem adják meg annak hogy ott kitanulsz bármit is. Viszont aki képzésre jár az nem munkanélküli hiszen foglalkoztatva van, tehát ki lehet tapétázni a statisztikákat azzal hogy rekord alacsony a munkanélküliség. És az ilyen képzéseken bent ülnek 1-2 évig az emberek, és nem csinálnak semmit.


Plusz én még emlékszem, hogy tavaly heteken át nyavalygott a/egy kérdező, hogy neki semmi nem jó.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__speci..

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__..

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-ke..

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__..

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__..

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__..

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__..


Mennyit sírtunk ezeken a kérdéseken... Először még meg volt illetődve hogy vajon felveszik-e, hogy könyöröghet-e hogy felvegyék, majd miután felvették már jöttek a panaszok hogy itt tanulni kell, hogy itt be kell járni, hogy nem lehet hazamenni a korábbi busszal, hogy a vizsgára is tudni kell, stb....

2018. máj. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
uccsó mekkora egy állat vagy jó értelemben hogy ezeket elraktad és ezt is megtaláltad hozzá:D
2018. máj. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Találtam egy állást de azt irja ide csak 25 év alattiakat vesznek fel én meg már több vagyok mint 25. Szerintetek attol még jelentkezzek?? Ezt az egyet találtam csak és már nem most lett felrakva. Szerintetek itt am mit kell csinálni?

[link]

2018. máj. 5. 16:38
 10/11 anonim ***** válasza:

Amennyiben azért akarnak 25 éven alulit, hogy pályakezdőként bértámogatást kapjanak érted, akkor nem fognak felvenni. 25 év felett nem kapnak már utánad semmit. És az sem biztos hogy 25 alatt nagyon sokra mennél az ilyenekkel, mert elég sokan váltogatják a munkanélkülieket azzal, hogy amint lejár a támogatás fizetése, ki is rúgnak (eleve csak addig szól a szerződés).


Gyanús hogy a konkrét képesítés száma és a megadott életkor miatt ezt akarják csinálni. Oké, hogy dolgozhatnál ott egy évig, de utána gondolkodás nélkül lapátra tennének, bármilyen jól csinálod a munkát.

2018. máj. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!