Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez helyes életcél 19 évesen?

Ez helyes életcél 19 évesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem igazán tudom eldönteni, hogy helyes-e ez az út, de 19 éves fiúként (lassan talán férfiként?), nem a klasszikus "életpálya" amit kinéztem magamnak.

Talán a középosztályhoz sorolnám a családunkat, az igazán gazdagoktól elég messze vagyunk, de nem élünk rosszul.

Én viszont nagyon gazdag szeretnék lenni, legalább magyar viszonylatban, és ennek megfelelően alakítom a dolgaimat. Egy nehéz, és talán elismert szakon tanulok az egyetemen, ami jó fizetéssel kecsegtet. Ha elvégzem és elhelyezkedem, akkor is minél hamarabb saját vállalkozást/vállalkozásokat szeretnék indítani, és semmiképpen sem valakinek a cégében dolgozni.

Eddig ez még simán mondható normálisnak, de például családot sem feltétlen szeretnék alapítani.

Volt egy-két szerelmi csalódásom, így barátnőt csak rövid távra és nem titkoltan külső alapján választok. A későbbiekben, ahogy fejlődik a külsőm a személyiségem, és persze a pénztárcám is vastagszik, úgy egyre jobban kinéző nőket szeretnék magam mellett, de akkor sem feleségnek.

Baj, hogy így gondolkodom? Elvégre ha nem élem magam bele egy kapcsolatba sem, úgy csalódás sem érhet.


Ismertek olyan embert aki így gondolkodik/gondolkodott korábban? Hol tart most, jó élete van?



2018. máj. 5. 18:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Szerintem majd rájössz idővel, mennyire unalmas dolog társkeresés során mindig bemutatkozni, mindig mindent előről kezdeni, mindent elmesélni magadról. Ha tegyük fel 40-50 évesen új nő után néznél, akkor rossz érzés lesz, hogy az a nő nem volt része a múltadnak, csak a te elmesélésedből ismeri, nem voltak közös élmények. Aztán mire összerázódnátok, eltelik néhány év, lesznek közös élmények, emlékek, akkor megint kezdeni neki egy új nőt találni, csak mert ellaposodott a kapcsolat? Ez nagyon fárasztó, hidd el. Ahogy idősödik az ember, úgy válik egyre kényelmesebbé, és fontosabb neki a megszokott rend, épp ezért nem vágyik új társra, hacsak nincsenek a jelenlegivel nagy gondok.
2018. máj. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Az innovációról. A "b" tervnek tartogatott szakmámban vannak ötleteim, amivel jelenleg egyedülálló tudnék lenni a piacon, és ahogy utánanéztem a többi céghez képest jó áron is tudnék dolgozni. Tulajdonképpen úgy néz ki a dolog, hogy az egyetemi végzettségemmel dolgoznék eleinte, és gyűjtenék pénzt, és a b terves szakmámban vállalkoznék.
2018. máj. 5. 19:27
 13/17 anonim ***** válasza:
Neked és a környezetednek baj, hogy így gondolkodsz, nekem nem.
2018. máj. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Helyes..
2018. máj. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Az épolás résznél nem feltétlenül a feleségre/társra gondoltam, hanem akár gyerekekre.

Egyébként nem feltétlenül kell házasság egy jó kapcsolathoz.

2018. máj. 6. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Amíg nem ártasz a dologgal senkinek és boldog vagy, minden életcél helyes. Attól függetlenül, hogy egyes előítéletes vagy átgondolatlan emberek elítélik. Amiket leírtál, azokkal nincs semmi gond. Ha így leszel boldog, akkor hajrá, én szurkolok! De, ne gondold különösebben egyedinek a dolgot.

Gazdag kb. mindenki szeretne lenni. Az emberek többsége legszívesebben egy saját céget csinálna. Ezt mindenki kényelmesnek találja, csak a dolgok nem ilyen egyszerűek. Egyrészt tényleg jó ötlet kell, másrészt tőke, harmadrészt kitartás. A legtöbb saját cégnél kezdésként sokkal, de sokkal többet kell dolgozni, mint alkalmazottként és rengeteg elszántság kell.

Családot sok fiatal nem akar. Ebben nincs semmi extra.

A külső. Fekete macska kicsit, mert sokan nem örülnek, ha kimondják, de akarva-akaratlanul is, de a többség a külső alapján választ párt. Ha valaki külsőre nem jön be az embereknek, annak esélyt sem adnak arra, hogy jobban megismerjék vagy kapcsolat alakuljon ki. Azzal, hogy külső alapján választasz és ezt ki is mered mondani, egyszerűen korrektebb vagy a nagy átlagnál. (Személyes tapasztalatom és a környezetemben hallottak ráadásul teljesen alátámasztják azt, amit a társkeresésről írtál. Régebben én is esélyt adtam sokkal több lánynak, külsőtől függetlenül. Szép lassan kiderült, hogy a kevésbé szép lányok belső terén általában sokkal rosszabbak, mint bármelyik plázacica. Tele vannak frusztrációkkal, kevésbé vidáman élnek és rengeteg velük a probléma. Most csak olyan csajoknak adok esélyt ismerkedés terén, akik számomra tényleg bejönnek és sokkal jobb a helyzet. Vidámabbak, érdekesebbek és komolyabbak.)

A legnagyobb kérdés az, hogy tudod e hozni azt, amit elterveztél. Fiatalon mindenki nagy dolgokban gondolkodik, de kevesen tudják valóban megvalósítani.

2018. máj. 6. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 he84 ***** válasza:
Hmm oké, szóval azért nem annyira pályázol a cicababa, plázacica típusú nőkre. Bár attól még, hogy valaki ő alattuk szebb nő, nem azt jelenti, hogy feltétlenül értékesebb belül is, persze tisztelet a kivételeknek. Aki itt azóta azt írta, hogy az átlagosabb, csúnyább nők belül rosszabbak és csak baj van velük, eléggé téved. A legtöbb ilyen nő érzelmes, kicsit titokzatosabb és gyengédebb, aki legbelül jó esetben vágyik egy megértő társra. Én is ehhez hasonló vagyok. Nehogy már egy átlagos nő legyen rosszabb egy plázacicánál, hát ez kész,... Pont a plázacicák azok, akik felszínesek legtöbbször, nem komolyabbak és a külsejükön kívül belül szinte semmi nincs ő náluk! Bár néha a szép külsőt is kissé túlzásba viszik, túl élénkre. Az is túlzás, hogy legtöbben csak külső alapján választanak párt, nem így van! Van mindenféle, de nem ez a többség! Nem a külseje alapján fogod megtudni a másikról, hogy milyen ember ő valójában, adni kéne esélyt megismerni a külsejét az utolsók közé sorolni! A barátság extrákkal nekem is megfelel általában. Csak hát annál ott van az egyoldalú beleszeretés veszélye, ám ritkábban jobb esetben mindkét fél részéről. Plusz a 11. válaszolónak teljesen igaza van, gondold át alaposan mindazt, amit írt neked!
2018. máj. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!