Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek a kocsijukból...

Az emberek a kocsijukból miért bámulják úgy a buszra várakozókat, mint az állatkertben az állatokat?

Figyelt kérdés
Mindig szembetűnik, hogy amikor állok a buszmegállóban a többi emberrel és a kocsisor megáll a piros előtt, akkor mindenki úgy bámul ránk, mintha valami szafaritúrán lennének és néznék az oroszlánokat. Tudom sokkal menőbb kocsiban A-ból B-be elszaladni, de aki nem teheti meg azt miért kell ennyire megvetően lenézni. Főleg, hogy én pl. egyetemistaként még feleslegesnek tartom az autózást pedig jogsim is van és kocsi is rendelkezésre állna (igaz vezetni nem szeretek), de sokkal olcsóbb a tömegközlekedés. Ugyanakkor tuti nem azért masszíroztatják a szemüket, mert annyira érdekesek vagyunk, hanem inkább azért, hogy még csak azért is éreztessék velünk, hogy "Hé, csórók, mi itt ülünk, várjatok nyugodtan a buszra". Pár napja is láttam, hogy egy proligyerek a barátnőjével a szakadt VW-jéből lenézően bámult a lehúzott ablakon keresztül és még valamit mutogattak is nekem. Legszívesebben kirángattam volna őket, annyira megalázó volt. Nevetséges emberek, miközben én pályakezdőként pár év múlva simán fogok tudni venni egy prémium német autót, de akkor sem ripacskodnék a "pórnép" előtt, mert vagyok annyira kulturált, hogy figyelembe vegyem, hogy mindenki azt a közlekedési formát választja ami neki megfelel. Miért ennyire egoisták és nagyképűek az emberek?

2018. máj. 6. 11:09
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
91%
Na már most ők vannak a ketrecben, te szabadon - mi a probléma? hogy nem tudod pereccel etetni őket?
2018. máj. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Van benned egy kis kisebbsegi komplexus... :D
2018. máj. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

2-es már megelőzött...nekem ebből a kérdésből pont az jön le, hogy éppen te nem vagy százas, ha ilyeneken örlődsz.


gondolj bele, mi van akkor, ha a szakadt vw-s igazából le se szar téged a buszmegállóban...de ne, ezen ne is gondolkozz el, mert a végén még összeomlik a saját kis világod.

2018. máj. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
94%

Autósként én lehet feléd "merek" nézni a Skodámból, ne ölj még érte. Leginkább a forgalmat figyelem, de van hogy körül nézek, hogy mi van körülöttem, ha nem nagy gond.

És láss csodát, képzeld, hiába van autóm, még használok buszt, nagyobb utakra egyenlőre avval tudok menni, mivel egy hónapja sincs jogsim. Engem nem zavar az aki buszt használ, nem nézem le, se azt aki büszke az autójára. Mondjuk én is az vagyok, de nem riadoo vissza a buszról, sőt munkába szigorúan biciklivel járok. Pedig autóval kényelmesebb lenne, de szeretek tekerni is.

20/lány.

2018. máj. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, javítson, hogy alig egy hónapja van még a jogsim
2018. máj. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
#2: Jajj könyörgöm, ne forgasd már ki a kérdés lényegét. Semmi komplexus nincs bennem, mert én is megtehetném, hogy a testvérem autójával járkáljak ide-oda a városban és játsszam a fejem a járókelőknek, de feleslegesnek érzem, mert diákként sokkal olcsóbb a tömegközlekedés és azt a 10-15-20 percet be tudom iktatni várokozás formájában a napomba. Engem sem érdekelnek az autósok, egy-egy szép kocsit persze megnézek, de ennyi. Viszont amikor a szakadt e46-os BMW-ből keménykedik a szakmunkás gyerek a barátnőjével, aki már x éve dolgozik, amikor én még az egyetemet kezdtem és azt hiszi ő az istencsászár, mert autó van a segge alatt, miközben nem gondol bele, hogy én ki vagyok/mi vagyok és mi leszek... Az elég nevetséges tud lenni.
2018. máj. 6. 11:24
 7/37 anonim ***** válasza:
93%
de nyomi vagy :D
2018. máj. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
90%

1-es vagyok. Nem általános, amit írsz, szerintem engedd el a témát. Diplomásként nincs autóm, tömeg-közlekedek hosszú évtizedek óta, és soha, de soha ilyet nem tapasztaltam. Van néha, hogy elhúz valaki, bömböl a hitvány zene a kocsiból - ki is néz esetleg, nem sok értelem van a tekintetében, de szerintem még ő is tudja, nem csak a gyalogosok, várakozók, hogy nem igazi győzelem ez - sőt még ő is tudja mélyen - magának nem bevallva-, hogy fölényes magatartásával egy kisebbségi komplexust akar elfedni.

Ez éretlenség, ami valójában bánt -nem egy külső történés, hanem amit magadban köré fonsz..


ezt ismered? jó vers, nagyon


[link]


"Semmim se volt s nem is lesz immár sosem nekem,

merengj el hát egy percre e gazdag életen;

szivemben nincs harag már, bosszú nem érdekel,

a világ ujraépül"

2018. máj. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
36%

Piros lámpánál pöfögő autókat és a buszmegállót összetelepíteni... nem mondom, szép dolog.


Nem szívlelem különösebben a gépkocsis társadalmat, de ha meg kéne védenem őket, valószínűleg a szép lányokat / szép fiúkat, szexi idomokat stírölik, mindenféle osztálykülönbség-elméleti meggondolások nélkül. Még hozzáteszem, hogy az a generáció, aki nem kocsiban van, hanem egyetemre rohan, buszmegállóban várakozik, netán képes idősebb korban is 20-30 km-t lebiciklizni, nagyságrenddel jobban néz ám ki, mint aki egy tonna vassal tartja keretek között az amőba alakját, és máris fulladásba kezd, ha ki kell szállnia belőle. Igaz, ami igaz, ha szép lányokat / helyes srácokat akarsz látni, a 6:20-oson több esélyed lesz, mint az autópályán.

2018. máj. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Engem mindig pont a buszról néznek 20an mintha zombik lennének.
2018. máj. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!