Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Még mindig akarom ezt a...

Még mindig akarom ezt a karriert, vagy csak hozzászoktam? Miért vagyok ennyire ambíciózus, amikor csak nehéz tőle az élet?

Figyelt kérdés

Szeretek alkotni, és már vagy 14 éves korom óta videójátékokat babrálok, hogy a kreálmányaimmal örömet szerezhessek másoknak.


Jelenleg 22 vagyok, 2 éve próbálok már tényleges saját egyedi játékokat készíteni, mondván, hogy már megvan a tudásom ahhoz, hogy teljesen nulláról építsek fel egyet.

De az utóbbi 2 évben csak egy csomó ötlet született, meg pár negyedkész prototípus, mert vagy kezdés után valamennyivel elvetettem a projektet, vagy már odáig se jutottam el, hogy belekezdjek.

Mindig azt hallom és arra gondolok, hogy olyan játékkal biztos nem hagynék fel, amivel én is igazán játszanék.

De kezd egyre biztosabbá vállni bennem az, hogy játékokkal már nem is tudok játszani 10 percnél többet, csak olyan játék tud lekötni igazán, amit a barátaimmal játszok.

Egy ideig erre összepontosítottam, hogy oké, akkor valami kompetitív csapatjátékot készítek. De ez egy nagyon nagy feladat erőforrás ügyileg, és kreativitás gyanánt is. Ezért is döntöttem úgy, hogy az X. sikertelenség után kisebbre teszem a lécet. De ekkor meg az előbb említett problémák lépnek fel: nem sok motivációm van, ha össze-vissza azt érzem, hogy ez nem is élvezném.


Szóval itt vagyok már megint eltévedve, nagy ambíciókkal, amiket nem tudok teljesíteni, elégedetlenül, miközben mások örülnek, ha van egy napi 8 órás munkájuk, amiből megélnek, munka után pedig mindenféle dologgal töltik az időt. Én pedig valami maradandót akarok itthagyni a Földön, ami kötődik hozzám, körbefonja az életemet.

Ez az, amit akarok, vagy csak már hozzászoktam? Nem igazán tudok elképzelni más hasonlót. Ha nem játékot akarok csinálni a közösségnek, akkor még nehezebb a feladatom, mert pl. egy facebook szintű közösségi szolgáltatás kitalálása még nehezebb a mai piacon.

Hogy csináljak olyan dolgot, amit még ha elméletben mások is használnának, én nem, és úgy meg mi értelme van egésznek? Kezd olyan érzésem lenni, hogy ebbe a területbe már belefásultam, de aztán mindig jön valami, amitől újra kedvet kapok, de végül mindig rájövök, hogy ez is egy szar ötlet.


2018. máj. 6. 17:31
 1/1 anonim ***** válasza:
Edison mondta, hogy a zseniség 1% ötlet és 99% kemény munka. Meg kell tanulnod összpontosítani. Ne ezer mindenbe kezdj bele, hogy aztán félbehagyd, amikor jön az új ötlet, hanem tűzz ki 1 célt, 1 időponttal (pl. "adott dátumig befejezem ezt a játékot") és csináld is meg. Ha valamivel még mellette is foglalkozol, nem baj, de a kitűzött cél érdekében mindennap dolgozz kicsit.
2018. máj. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!