Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzik úgy, hogy jogos,...

Miért érzik úgy, hogy jogos, hogy hülyének tartanak?

Figyelt kérdés

Egyre többször találkozom azzal, hogy az emberek a környezetemben lazán veszik a bátorságot, hogy megjegyzéseket tegyenek arra, hogy milyen idióta vagyok, ami már kezd kicsit hergelni.


Nem vagyok egy komoly ember, gyakran viccelődöm, szórakoztatom az embereket a környezetemben, sokat nevetek és szeretek másokat is megnevettetni, nem veszem túl komolyan az életet. Kommunikatív vagyok szerintem, elég sokat olvasok (lényegében akármit amire időm van, cikkeket, könyvet stb.), szóval viszonylag tájékozott vagyok, könnyen el tudok beszélgetni majdnem akárkivel... Igaz hajlamos vagyok "világtalankodni", gyakran vagyok elvarázsolt, szétszórt, figyelmetlen, gyakran elkalandozok, talán kicsit gyerekes is vagyok néha... Van, hogy észreveszem, hogy az emberek nem mindig tudják hova tenni, hogy ilyen vagyok.


Mindezek ellenére ostobának nem gondolnám magam. Erős egyetemen tanulok, jó szakon, ahol megállom a helyem. Mellette melózok és ott sem vagyok kimagaslóan szerencsétlen. Igyekszem jó lenni mindenhol. El lehet velem beszélgetni komoly dolgokról is, meghallgatom az ilyen sztorikat is szívesen és próbálok valami értelmes tanácsot adni.


Előfordul, hogy megkapom a környezetemtől lényegében azt, hogy ostoba vagyok. Ami talán még fájóbb, hogy gyakran a barátaimtól vagy közelebbi ismerőseimtől. Persze utána van, hogy hozzáteszik, hogy "csak viccelek", de miután sokszor megkapja az ember ezt, pláne olyan emberektől akiknek a véleményére talán ad is, csak elgondolkozik. Gondolkozok rajta, hogy kell-e adnom annyira a szavukra, hogy emiatt megpróbáljak változtatni magamon. És ha megpróbálnék változtatni magamon, akkor mégis mit tudnék tenni?


22L



2018. máj. 10. 00:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Másokat bírálgatni, magunkat erkölcsi piedesztálra emelni kifejezetten magyar szokás. Kulturált országokban az ilyesmi nem divat. Ott is észreveszik, ha hülye vagy, de nem az az első és egyetlen reakció, hogy a képedbe vágják és kilöknek maguk közül. Inkább az, hogy látják, hogy nem működsz megfelelően, és megpróbálnak javítani. Beszélnek hozzád, félrehívnak, szólnak, hogy ezt vagy azt rosszul csinálod. Irtózatos bunkóságnak tartják egyből lehülyézni a másik embert, csak mert valamit nem úgy csinál vagy gondol, mint mások, vagy éppen ahogy kellene. Persze van az a szint, amikor még egy dán vagy egy kanadai is elküld a mamádba, de ahhoz tényleg dolgozni kell.
2018. máj. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem igazán tudom, hogy mi lehet az amit ennyire másként gondolok, mint kellene, vagy mi lehet az ami miatt azt gondolják, hogy nem működök megfelelően...
2018. máj. 10. 00:45
 3/11 anonim ***** válasza:
48%

Csak azért mert mások azt mondják rád, hogy ostoba vagy, ne változz meg. Te attól vagy aki vagy, hogy ilyen a személyiséged :D Leírásod alapján egy totál normális ember vagy. Nincs azzal semmi gond ha nem veszed az élet minden pillanatát halálosan komolyan.

Rossz szokás (nem tudom máshol is divat e, lehet csak ilyen magyar sajátosság ez is) hogy aki nem hétköznapian viselkedik, arról egyből rosszat feltételeznek. Nem hinném hogy tudsz ez ellen bármit is tenni.

Szerintem ha az ismerőseid azt mondják hogy csak viccelnek.. Nos érthető hogy zavar. De tuti hogy viccnek is gondolják, nem sértésnek :D Beszélni próbáltál már velük erről? Lehet segítene. Vagy próbáld meg azt amit én is csinálok, fogd fel ezeket dicséretként. A komoly oldaladat ismerik a beszólogató emberek, vagy csak a lazábbat? Ha az egész énedet ismerik, és tényleg olyan vagy amilyennek leírtad magad, akkor azt javaslom hogy szelektálj a környezetedben lévő emberek között.(Egyébként megértem a problémád, én is kaptam már mindenféle jelzőt, mert szórakozottabb vagyok az átlagnál.)

2018. máj. 10. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%
Engedd el ezeket 😄 nekem peldaul tok szimpatikusnak tunsz a leirtak alapjan. Amikor rad tesznek megjegyzest, valojaban egy elcseszett feltekenyseg van bennuk hogy te jol tudod magad erezni barmikor. Maradj ilyen, es idovel hozzad hasonlo emberek fognak korbevenni. Kitartas ✌😊
2018. máj. 10. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nyugi. Ez csak őket írja le. Ne foglalkozz vele. Engedd el. Szerintem rök szimpi vagy.
2018. máj. 10. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"gyakran viccelődöm, szórakoztatom az embereket a környezetemben, sokat nevetek és szeretek másokat is megnevettetni"

...és ha más a gondjai miatt éppen nem vicces kedvében van?

Sokat nevetsz.

Min?

Másokon? - akkor ne csodálkozz véleményükön,

saját vicceden? - fursa, ha a vicces dolgot mesélő/csináló hamarabb nevet azon, mint társasága.

.

Bár előttem szóló azt tanácsolta, ne változz meg, én mégis azt mondom, ha akarod, hogy a társaság elfogadjon, akkor alkalmazkodnod kell a szokásaikhoz.

.

"meghallgatom az ilyen sztorikat is szívesen és próbálok valami értelmes tanácsot adni."

Tanácsot adni csak annak szabad, aki

- kéri és

- tud fejeddel gondolkodni.

Tanácsot adni, a 'tedd ezt, tedd azt' módszert használni nem feltétlen jó dolog, mert ha a következő lépésre lenne szükség és te nem vagy ott, akkor nagy baj van/lehet.

Véleményt mondj!

"Én ebben a helyzetben ezt vagy azt csinálnám."

A másik átgondolja - és azt csinál amit akar, amit jónak lát, aminek k9következtetheti folytatását és következő lépését.

2018. máj. 10. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Ha tényleg olyan vagy mint amit leírtál te vagy a lelkitársam 🙃🙃
2018. máj. 10. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%

Minden vicc mögött van egy adag igazság.

Nyilván valóban ostoba lehetsz.

Az meg hogy magadat nem tartod annak... Nos hát szinte senki sem tartja.

2018. máj. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is hasonló vagyok. A közvetlen környezetem engem is hülyének szokott tartani, de olyankor csak viccelődnek, mindenki tudja, hogy nem vagyok az.


Ha nálad komolyan gondolják, akkor valószínűleg a "Nem vagyok egy komoly ember"-ből jön, hogy hülyének néznek, nem felelsz meg az ő normáiknak. Aki tényleg hülyének tart, arra az emberre ne pocsékold az idődet, mert nem érdemli meg.

2018. máj. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
mindenkinek nem lehet tetszeni
2018. máj. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!