Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzem azt, hogy rosz...

Miért érzem azt, hogy rosz korba születtem?

Figyelt kérdés
Jó bevallom ez a kérdés elsőre valóban nagyon furán hangzik, de most bővebben kifejteném. Próbálom minél rövidebben. Szóval csak annyiról van szó, hogy 2000ben születtem, nyáron lesz a születés napom, tehát még 17 éves vagyok de mindegy mert a fontos most úgyis a 2000. Úgy érzem nem találom a hangot a sajat korosztályommal, se ezzel az egész generációval. Lehet csak alról van szó, hogy érettebb vagyok a többi velem egykorúhoz képest de, jézusom ezt nagyon nehéz lesz meg fogalmazni úgy, hogy ne tűnjek diliház szökevénynek. Akkor velősen össze foglalva. Már egy pár éve el kezdtem érdeklődni a régebbi idők iránt, azon belül is a 80-as évek iránt. Sokkal szivesebben hallgatom a 80-as zenéket, sokkal szivesebben nézem a 80-as filmeket és úgy az egész 80-as évek hangulata engem lenyűgözött. Az alapján amit a szüleim mesélnek róla egyebek, nekem tetszik. Igaz nem éltem benne soha de jobban tetszik. A korom beliek sem voltak ekkora (elnézést a kifejezését) barmok. Lehet furán hangzik de még az akkori divat is sokkal jobban tetszik nekem mint a mai. Lehet azért vagyok érte oda mert nem éltem benne és nem eltem meg a rosz oldalát. Csak úgy érzem szivesebben élnék a régebbi időkben mint ma. Az úgynevezett ,,barátaim” mindíg kigúnyolnak, hogy miért tetszik nekem az a nyomi korszak. Szóval kiváncsi lennék, hogy van-e rajtam kívül a 7 lassan 8 milliárd emberből aki érez hasonlóan. Egszerűen hányok a velem egykorúaktól, ez a bokavillantás borzadály, az összes fiú kb 40kg a lanyok meg, hat bennük semmi tartás. A ,,tini bálványok”is egész mások voltak, meg érdemelték a tehetséges énekes/színész nevet. Nos ha eddig sikerült el olvasnod külön dícséret és hála neked. A ,,nagyon” humoros emberek légyszi kíméljenek. Tudom nehéz lesz megállni, hogy ne írjatok majd valami szar oltást, de vegyetek egy nagy levegőt és menjetek tovább egy másik kérdésre. Köszönöm. 17/L
2018. máj. 11. 23:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Teljesen megtudlak érteni
2018. máj. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én meg az 1800-as évek vége felé élnék szívesen.1860-70 és kb 1930-40-ig... Na bumm.. nincs ebben semmi. Vannak ilyen emberek mint mi akik úgy érzik rossz korba születtek bele.
2018. máj. 12. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez olyasmi, mint a szomszéd fűje mindig zöldebb.

Könnyű olyan korra vágyni, amiről csak ideáid és ábrándjaid vannak, de nem életed át a rossz oldalát.

Olyan ez, mint mikor sokan mondják, hogy de jó lett volna a középkorban élni, kalandozni stb., és nekik a középkorról a Herkules meg a Xena ugrik be, és nem a napi 12 óra munka a földeken.

2018. máj. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezzel sokan vannak így. Nekem is van olyan korszak, aminek tetszik a hangulata, mégsem akarnék abban a korban élni, mert amellett, ami tetszik, azért voltak rossz dolgok is, amiket örülök, hogy nem kell átélnem.


Különben a szülőkön is múlik, milyen az aktuális fiatal generáció. :-)

2018. máj. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Bár én nem gondolom, hogy minden porcikájában rossz lenne ez a kor, de én is szívesen visszamennék az 1843-1914 közötti időszakba. (:
2018. máj. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 EZEZ válasza:
Szia, én pont ugyan úgy vagyok vele mint te. 97-es vagyok most 21 éves tehát én sem éltem abban a korban, mégis úgy érzem hogy oda kellett volna születnem. Engem nagyon megfogott 80-as évek mind hangulatában mind divatilag, zeneileg, filmiparilag főleg. Természetesen nem a keleti országokban, mert itt elfojtotta az egészet a szovjetunió így nem volt alkalma kibontakozni annak az életérzésnek itt a keleti régiókban. Ez az egész 80-as évek stílus és hangulat szerintem inkább Amerikára értendő, és nagyon irigylem azokat akik ezt megélhették akkor és ott.. 2-3 éve kezdtem rájönni erre a dologra, ugyanakkor mindig tetszettek a régebbi zenék, jobban mint a mostaniak. Néztem filmeket is mint például a Scarface, vagy a keresztapa trilógia, nemrég elkezdtem azt a sorozatot nézni amit mindig is elakartam csak vagy nem volt rá időm vagy elfejeltettem. A Miami Vice-t. Nekem ez a sorozat jelenti az igazi amerikai 80-as éveket. A színek a hangulat, az öltözködés, autók, nagyon lenyűgöz. Igaz ha néznéd is ne hasonlitsd össze a mostani akció filmekkel mert nem éri meg :D Nyilván elég kezdetleges meg sok a bénázás benne, mai szemmel viccesnek tűnik, de ha kicsit félrehagysz a mostani technológiával és akkori szemmel próbálod nézni, akkor viszont nagyon meg tud ragadni. Szóval nem te vagy ezzel így egyedül. Nekem is beszólogatnak haverjaim, hogy miért nézed azt a sz*rt, meg hogy mér hallgatsz iyeneket, de nem érdekel, ennek ellenére nekem tetszik, és ha már nem élhettem akkor, legalább ezekből kapok egy kis kóstolót ;) :D Egyébként ha akarsz ilyenekről vagy hasonló dolgokról beszélgetni akkor nyugodtan írj, látom május 11.-i kiírás.. Én se nagyon találtam eddig senkit aki hasonlóképpen gondolkodik ebben a korosztályban :D De örülök hogy nem vagyok egyedül
2018. máj. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ti mind meghalnátok meg szenvednetek mint a kutya mar attol is ha 50-100 évvel korábban születettek volna meg.
2018. aug. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!