Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Úgy érzem, nem jó korba...

Úgy érzem, nem jó korba születtem. Nem találom a helyem a világban. Más is vélekedik hasonlóan?

Figyelt kérdés
Még régen Nagyanyáim,Dédnagyanyáim sokat meséltek,hogy anno hogy is ment az élet,nem volt ez az elmebeteg szintekre csúszott társadalmi normák,amik manapság a menők,és ezekre visszagondolva mindig azt gondolom,hogy jobb lett volna az ő idejükben élni .Tudom,akkoriban háború stb.,de azt leszámítva a hétköznapi lét sokkal másképpen zajlott
2014. ápr. 3. 22:14
 1/7 anonim válasza:
59%

Nem kell a kifogásokat keresni, életképtelen vagy.

Ma 100* jobb világ van, mert most változtathatsz a sorsodon, de akkor maradt a kapálás, ha meg nem volt olyan termés akkor éheztél.

Ennyi.

2014. ápr. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
"ma 100* jobb világ van" Rajtad is fogott az agymosás,te már mehetsz a levesbe. És nem azt mondtam hogy nem boldogulok ma se ebben az általad 100*jobbnak nevezett világban ,hanem azt hogy a társadalom ilyen embertelen idióta fatális barom értékrenddel nem rendelkezett sohasem.
2014. ápr. 3. 22:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom mint te kérdező, de én inkább 10 évvel születtem volna hamrabb. Tehát a 80-as években. Én teljesen megértelek. Ez van ezt kell szeretni, ha meg nem tegyél ellene valamit. :D Na jó ne kezdj el embereket ölni, de biztos van olyan dolog amitől ez elviselhetőbb.
2014. ápr. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen közösségek Angliában, ahol a 17. századi módon élnek. Menj ki, hátha örülnének neked.

Nálunk meg a Magosok ilyesmi hozzáállásúak.

Amúgy nem hiszek abban, hogy az elmúlt tízezer évben bárhol jobb lett volna élni (kivéve néhány természeti nép törzse), előtte talán, amíg nem kapta el az embereket az őrület.

Ajánlott olvasmány:

Daniel Quinn: Izmael, valamint B története.

2014. ápr. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is így érzek ahogy te kérdező. Végre valaki, aki így gondolkozik, már azt hitem én vagyok egyedül ilyen. Akár hogy a valóságban még sosem találkoztam ilyen emberrel.
2014. ápr. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Melyiik erkölcsi-normarendszerre gondolsz te itt ilyen nosztalgikus ronmantikával?

Mint például a nők és gyerekek fizikai bántalmazása, nevelő célzattal? Vagy az, hogy az emberek 90%a nyomorgott, és a maradék élt tűrhetően?

Hány százalék is volt analfabéta? Egy kis fincsi rabszolgaságot, azt volt ám az igazi tutijóság. Mi az, hogy szerelemből házasodni? Föld a földhöz, a többi nem fontos. Hogy az asszony 14 éves és belehal a szülésbe mert fejletlen még? Sebaj, hulljon a férgese.

Feneneagy erkölcsi magaslat.

2014. ápr. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is teljesen így vagyok vele,kérdező.

Az előttem szólónak: ez csak a sötét középkorra volt igaz.


De én a DUALIZMUSBAN szívesen éltem volna. Voltak öreg emberek a falumban,akik mesétek nekem sokat pl. a 10-es,20-as évekről.


Ettől a m* cskos kapitalista világnál a grófság sokkal jobb volt,de talán még a kommunizmus is. A mi falunkban olyan volt az élet a monarchia korában,hogy azt ma megirigyelnék (persze gondolok itt arra,hogy nyugodtság volt,biztonság,nem volt bizonytalanság,nem volt túladóztatás (19%-os adó azért ma sem lenne rossz), a román,sváb,és magyar jól elvolt együtt-bár erős szokás volt,hogy nem házasodhatott pl. magyar a svábbal),nem dolgozták agyonra magukat az emberek,megbecsülték az értékeket (pl. dédnagyapámnak 1 ló csak kb. 3 naponként dolgozott,jobban megbecsülte lovait,mint saját magát), a falu lakossága 3000 volt,és minden rendben zajlott.

Ma pedig alig 900 lakosságú a falu,tele nemhiába-születettekkel,semmi nincs rendben,és még sorolhatnám...



A gróf (akié a falu volt) nagyon megbecsülte a falvait. (pedig gondolom nektek is beugrik,melyik család a Károlyiék)

És még nagyon sok minden más volt...

2014. máj. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!