Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon érzékeny vagyok, ha...

Nagyon érzékeny vagyok, ha valaki kicsit is veszekszik velem vagy bunkó rám jön a sírás, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már nagyon idegesítő... nem vagyok kislány sem hisztis , de nagyon megtud viselni mikor valaki “bánt” főleg ha igazságtalanul. Erre mindig is érzékeny voltam. Az ovodába is elsirtam magam mikor az ovoneni egy artatlant uvoltott le a bunos helyett.. Ez mind szep es jo de ugy erzem gatol a mindennapokban. 27 eves vagyok, egyebkent egy egyenes kiallasu no, senki nem gondolna rolam, es ha megbantanak vagy rossz hatas er ( nem szemtol szembe) akkor eleg szepen eltudok fortyogni, lejatszok magamba egy dialektust hogyan vedjem meg magam... tok jol megy, hogy kiallok magam mellett, de szemtol szembe, vagy akar telefonon... ram jon a zokogas az ideg miatt....

igy egy ovodas kislanynak tunok. Nagyon utalom ezt magamba kerlek segitsetek mit lehet tenni ez ellen??



2018. máj. 12. 07:42
 1/6 A kérdező kommentje:
Dialektus helyett monologot akartam irni csak meg reggel van :)
2018. máj. 12. 07:44
 2/6 anonim ***** válasza:
44%
Keress fel egy pszichológust.
2018. máj. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Nem kell pszichológust felkeresned, ahogy nem kell elolvasnod a mérgező szülők c könyvet ha a szüleiddel van problémád. Csak itt egyesek szeretnek odaböfögni egy semmitmondó félmondatot, hogy aztán klikkeljenek tovább.


Velem is sokszor volt ilyen, 36 vagyok. Azt mondom gyakorlat teszi a mestert! Egy-egy ilyen alkalom után dühös voltam magamra ha nem szóltam vissza az illetőnek, és mindig megfogadtam, hogy máskor tudatosabb leszek a helyzetben és igenis kiállok magamért. És egyre többször sikerült nem kétségbe esni hanem visszaszólni, és jó érzés volt :) Azóta talán kicsit kezdek átesni a ló túloldalára de már nagyon élvezem, hogy nem kezdenek ki annyian a munkahelyen mint régen, mert abból nem feltétlenül én fogok rosszul kijönni.

De ehhez évek kellettek, és némi önuralom. Gyakorold :) menni fog!

2018. máj. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
23%

Azért ne állítsuk már be úgy, mintha semmi értelme nem lenne pszichológushoz járni. Igenis rengeteg problémán segit, és szinte mindenkinek jót tenne, ha ki tudná beszélni magát egy szakembernek, aki szakszerű tanácsokat tudna adni a problémájára.


A pszichológus egyetlen hátránya, hogy drága. De aki megteheti, mindenféleképpen javaslom, hogy próbálja ki. Egyáltalán nem ciki pszichológushoz járni.

2018. máj. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1, Sport;

2, Beszélgetés barátokkal ismerősökkel, megkérni őket, hogy vázoljatok fel stresszes helyzeteket, és ha eleve tudod, hogy mit kellene tenned, akkor ne csak gondolati síkon, hanem a gyakorlatban is próbáld ki, hasznosítsd őket;

3, Ezek után, pár gyakszi után próbáld ki magad a való élet adta küzdőterén is.

2018. máj. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem 3-as jó tanácsot adott. És szerintem jól csinálod, hogy fejben minél több szituációt lejátszol, előbb utóbb a gyakorlatban is menni fog. Pont olyan vagyok mint te! És én is azt próbálgatom egy ideje, amit 3-as tanácsolt, ha sikerül, nagyon jó érzés. Sajnos sok-sok konfrontáció után is meg tud lepni annyira az emberi rosszindulat, hogy az éles helyzetben nem találom a szavakat. Ami ilyenkor utólag segít, ha valakivel legalább kibeszélhetem, megkönnyebbülök.
2018. máj. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!