Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltatok a tegnapi...

Mit gondoltatok a tegnapi eutanáziás hírről? Szerintetek kell, hogy joga legyen egy embernek eldönteni mikor halhat meg?

Figyelt kérdés
Volt vagy a tv2-n vagy az rtl-en egy hír, hogy egy idős férfi azt kívánta születésnapjára, hogy öljék meg. és meg is történt, egy injekcióval

2018. máj. 12. 07:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
72%
Értem én hogy semmihez nincs jogom a saját életemben de azért legalább a halálomhoz legyen. Mi vagy te valami politikus?
2018. máj. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%
Jó lenne ha lenne jogom eldönteni. Láttam közeli rokonokat elfogyni a rákban, feküdtek a kórházi ágyon, nem voltak maguknál, sípolva lélegeztek, harmadára fogytak mint egy normális felnőtt ember súlya, szürke volt a bőrük.... volt, hogy már az ajtóból kifordultam annyira nem bírtam bemenni. Ennek így mi értelme?
2018. máj. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
92%
Igen, az én életem, mindenről én döntök, a halálomról is. Semmi felfoghatatlan és borzasztó nincs abban, hogy az ember foglalkozik a halál gondolatával és vannak preferenciái, hol, mikor és milyen körülmények közt szeretné. Miért ne adhatnánk ezt meg?
2018. máj. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
91%

Igen, jogom van hozzá. Szerintem itt nem csak a rákról van szó, vannak olyan mentális betegek, amiken a gyógyszer se segít, mondjuk egy mély depresszió, amiből az ember nem tud kimászni, és pokol az élete, még a sokkterápia se használ és nem elég az igyekezet.

Miért kéne bárkinek földi poklot élnie, joga van ahhoz, hogy véget vessen neki. Van egy pont, ahonnan már nem élet az élet.

2018. máj. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
86%
Ha egy betegségben olyan stádiumba kerülök, hogy semmi esélyem tovább az emberhez méltó élethez, akkor fontosnak tartom, hogy legyen jogom eldönteni, hogy akarok-e élni tovább így vagy nem.
2018. máj. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
17%
Ez nem jog kerdese, barki megolheti magat, itt arrol van szo hogy aszisztalt-e a halal, illetve h a magatehetetlenek kapnak-e hozza segitseget. En azt mondom h csak nagyon drasztikus esetben kell ebbe masokat bevonni. Mivel h ha lenne ilyen lehetoseg egy csomo vilagfajdalmas tini, eppen padlon levo ember rohangalna megoletni magat.
2018. máj. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
49%

#6-os, annyira azért sehol sem hülyék, hogy minden jöttmentnek engedélyezzék az eutanáziát. Nyilván csak indokolt esetben engedélyezhetnék.


Amúgy egyetértek a válaszolókkal, szerintem is mindenkinek kéne, hogy legyen joga ehhez. Ha valaki annyira beteg, akkor miért szenvedjen hosszú hónapokon, éveken keresztül? Azért, hogy a beteg környezetében pár embernek jobb legyen a lelkiismerete, miközben a beteg már lehet, hogy nincs is magánál és amúgy is csak egy földi pokolként éli meg az egészet? Ilyen és hasonló esetekben jó megoldás lehetne az eutanázia.

2018. máj. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
80%
Én is támogatnám. Az embernek igenis legyen joga dönteni az életéről! Vagyis... A haláláról, ha már a születéséről a szülei döntenek.
2018. máj. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy sokan úgy gondolkoztok, mint én!
2018. máj. 12. 10:14
 10/24 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem összesen ahhoz van joga, hogy visszautasítsa a kezelést. Ezen kívűl joga van a fájdalomcsillapításra. Nehéz elképzelzelni, hogy valaki ezek kombinációjával ne tudna békésen távozni.
2018. máj. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!