Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Durva volt ez a visszaszólás...

Durva volt ez a visszaszólás a tanárnak, vagy Ő reagálta túl?

Figyelt kérdés

A mai napon földrajzóra volt. Annyit kell tudni, hogy a földrajz tanárom annak idején az egyetemen évfolyam társak voltak apummal, jól ismerik egymást, az egyetem után is egy darabig még ápolták a kapcsolatukat. Egy kérdést tett fel, ami így hangzott: Mit termelnek ki az XY településen , és még hol található meg nagyobb mennyiségben. Nem tudta senki a választ, erre hozzám fordult, hogy nekem kellene tudnom, mert apám ott dolgozott régen. Na ez a régen annyit jelent, hogy másfél éves lehettem kb...

Ez nagyon felhúzott. Honnan kellene nekem ezt tudjam? Ő végezte el azt a pár évet egyetemet, Ő tanulta nem Én, Ő dolgozott ott, nem Én.

Válszul mondtam neki, hogy ilyen hülyeséget ne beszéljen. Kérdi, hogy miért. Erre azt válaszoltam, hogyha apám orvos lenne, akkor én a tanár úrt meg kellene tudjam műteni vakbéllel?

Erre felcsattant,hogy Én hogy képzelem, hogy vele így beszélek, stb. Csapott egy nagy hisztit az oszyály előtt.


2018. máj. 18. 20:33
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
52%
Neveletlen és pofátlan vagy, te reagáltad túl. Felnőttnek, pláne tanárnak (megint csak pláne apád régi haverjának) nem beszélünk vissza. Vagy ha igen akkor sokkal kulturáltabban és intelligensebben. Mi történt az elmúlt 10 évben? :D Mi ilyet soha nem mertünk volna megengedni magunknak
2018. máj. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
33%
Én bequrtam volna egyet neked. Csicska
2018. jún. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:

Ok boomers...

Nincs rendjén az, hogy a gyereket megalázza a tanár és még vissza se szólhat egy logikus hasonlattal élve. Egy olyan tarsadalomban ahol a gyereket hatalmi alapon alázzák ott az se várható el, hogy jó példa híján ő majd később tisztelettudó legyen -akár főnökről, akár beosztottról legyen szó.

A masik oldalról viszont néha a jogos beszólást is le lehet nyelni, ez már kulturáltság kerdése. Főleg ha ez az első ilyen alkalom. Többedszeri tanári beszólás esetén viszont nem kell.

2020. jan. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!