Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan álljak le azzal, hogy...

Hogyan álljak le azzal, hogy az őrületbe kergetem magam?

Figyelt kérdés

Ha történik bármi kínos apróság, amin más csak mosolyogna, azt az adott pillanatban le tudom reagálni normálisan (kinevetem magam, vagy ha nem vicces a helyzet akkor elnézést kérek), de biztos hogy örökre megjegyzem és azon fogok rugózni még egy-két hétig, hogy mekkora szégyen vagyok. De olyan apróságokon, hogy félreértettem valamit, vagy csak simán butaságot mondtam. Tényleg nagyon apró dolgok, de ilyenkor minden egyedül töltött percemben lejátszom a fejemben újra és újra, amíg meg nem őrülök lassan, főleg elalvás előtt (helyett). Az sem opció, hogy másokkal töltöm az időmet hogy elfelejtsem, mert akkor meg csinálok megint valamit amivel beégetem magam :D

Sejtem, hogy a körülöttem lévők egy teljesen átlagos (sőt, szerethető) embernek tartanak, és ha csinálok valami hülyeséget, azon is tényleg csak mosolyognak, vagy észre se veszik, de az tuti, hogy ők nem emlékeznek két hét múlva arra, hogy múlt hét szerdán mit csináltam, talán arra se emlékezek, ők mit csináltak, nem hogy az én hülyeségemre :) Ennek ellenére zavar nagyon, ha ostobaságot csinálok, vagy mondok, abban a pillanatban (meg mikor utána eszembe jut) úgy érzem, hogy teljesen értéktelen vagyok, egy nagy hülye kudarc. Néha bántom is magam emiatt, pedig már kinőttem ebből, 23 éves vagyok.

Mindig is ilyen voltam, de amióta beiratkoztam az egyetemre, meg munkába álltam, azóta egyre rosszabb vagyok.

Mit csináljak? Az, hogy csak simán engedjem el és röhögjek egy jót magamon, nem megy, pedig nagyon jól tudom, hogy nem én vagyok a világ közepe és senki le se sz-ja hogy én mit bénázok, tudom, hogy csak engem érdekel.


2018. máj. 19. 18:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha találtál rá megoldást, mindenképpen mond írd le ide, mert én teljesen hasonló vagyok. :) Apróságokon képes vagyok folyamatosan pörögni és újra és újra levezetni hatvanezer opcióval... általában azzal vigasztalom magam, hogy így legalább nem kell tartsak semmi ellenségtől, mert a legnagyobb ellenségem a saját agyam....

Én általában azzal próbálom elterelni magam, hogy olvasok, zenét hallgatok. Mindkettő abban segít, hogy kevésbé halljam a saját gondolataim.

Nem hiszem, hogy túl nagy segítség volt a válaszom, de hátha vigasztal, hogy nem vagy egyedi eset, más(ok) is járnak hasonló cipőben. :)

2018. máj. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy van még így ezzel jó pár ember, hiszen tele van az Internet ilyen mémekkel :D De belülről megélni elég pocsék. Viszont én nem akarok így leélni egy életet, már így is épp elég időt vesztegettem arra, hogy a kétségeimmel gyötörjem magam, változtatni akarok, csak nem tudom, hogyan kellene nekikezdjek :/
2018. máj. 19. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!