Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csalódtam magamban (Egyetem)?

Csalódtam magamban (Egyetem)?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy évközben szó szerint csak lustálkodtam.

Az összes zh-ra max fél, egy napot tanultam.

Ennek persze meg is lett az eredménye.

Mégpedig az, hogy átlagos szóbelikkel is csak négyeseket kaphatok végeredményben illetve profi szóbelikkel is.

Szóval már az sem segít ha A-Z-ig mindent bemagolok.


Csalódást érzek legbelül, azonban miért?

Hiszen az én döntésem volt.. előttem volt a lehetőség. Mégsem éltem vele.

Sőt picit az is zavar, amikor látom a csoporttársaimat akiknek meg jól sikerült és tudom róluk, hogy nem azért, mert jobb képességűek hanem szimplán rá szánták azt a 2-3 napot, amit illik és felkészültek.


Annyira zavar, hogy már egyetemi képsorokkal álmodom pár napja. Amiben valamilyen emberke(néha egy sztár, néha egy utcán először látott ember), magyaráz arról, hogy mindenkire büszke csak rám nem...

De nem az van az álomban, hogy lehordana csak annyit mondanak mindig, hogy az eredményem tükrözi a felkészültségi állapotomat és a többieket meg piedesztálra emeli az álom. :D


Ha röviden kéne megfogalmazzam:

Kiderült, hogy maximalista vagyok csak későn jöttem rá és ez így fog tartani a vizsgaidőszak végééig? :D

Az tuti, hogy jövőre tanulni fogok, mert amit most csinál velem az elmém.. kiakasztó..


2018. máj. 21. 06:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
77%
Figyelj, ez nem normális. Ha ilyen kevés tanulással ilyen jó eredményt érsz el és ezek után bűntudatod van, hát gyorsan le kéne győznöd ezt a beteges maximalizmust, mert tényleg ki fog csinálni.
2018. máj. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Kezdj el hozzászokni, hogy mivel felnőtt vagy, ezért amit teszel, annak következménye van. Nyilván nem tudsz már változtatni a dolgon, de akkor az lett volna a helyes döntés, ha többet tanulsz és jó jegyeket szerzel. Mivel nem ezt tetted, csak simán viseld a következményeket, tanulj az esetből és ne irigykedj másokra meg vergődj, hogy "jajj mi lesz most", hanem felnőttként viseld a következményeket. Nem bántásból írom, csak egy jó tanács, mert a "való életben" (mondjuk egy munkahelyen, ügyintézéskor stb) sem fognak komolyan venni, ha ilyen maradsz.
2018. máj. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!