Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ilyen hozzáállással mi lesz a...

Ilyen hozzáállással mi lesz a világból?

Figyelt kérdés
A minap hallottam egy beszélgetést a buszon. 2 fiatal beszélgetett és az egyik olyat mondott, hogy köpni nyelni nem tudtam. Azt mondta, hogy 1-2 embert el kell taposni ahhoz, hogy én feljebb jussak. A másik helyeselt, hogy hát igaza van, keménynek kell lenni manapság.
2018. máj. 21. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Jajj ugyan már, mindig is voltak Olyanok, akik másik kihasználásával vagy eltiprásával érték el céljaikat.
2018. máj. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azt hogy nincs igaza vagyis csak részben...nyilván ha én előrébb jutok az más ember kárába fog kerülni. Viszont leginkább az enyémben...


Ha van egy szegény ember en adok neki akkor kevesebb lesz nekem.

Ha egy gazdagnak adok akkor több...na itt van a hiba.


Legtöbbször az ember felfelé nyal lefelé tapos reménykedve.


Pedig hazugság az egész..1 hete adtam egy szegény gyereknek egy cipőt elég drága volt, erre ő cserébe adott egy kb 60 ezer forintosat pedig nem is kértem! Ajándékba kapta!


Egy gazdag haveromnak 370 ezret fizettem valamiért és még at is b..ott kb 150 el.


A gazdag ember legtöbbször abban a hitben van hogy irigyek, féltékenyek rá, kiakarják használni...

Szóval igaz, de ezt másképp is lehet csinalni.



Bár kinek mi a célja...ennyire kapzsi f..z is voltam már, használtam ki embereket de nem igazán ereztem magam jó embernek.


Amikor semmi pénzem nem volt csóró voltam ilyen is volt akkor voltam a legboldogabb szoval érdekes...

2018. máj. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Találkoztál az egyik hitler-párti reinkarnációjával. Ugyan már, ez nem “mai világ” probléma, mindig is voltak ilyenek.
2018. máj. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Elég gáz, hogy ez az általános hozzáállás. Szeretni és segíteni kéne egymást.
2018. máj. 21. 20:59
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen gáz.

De már az ókorban is gyilkolták egymást a testvérek a trónért.

Háborúztak a területekért...

Amióta világ a világ ez van.

2018. máj. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sajnos ez van Mo.-n évtizedek óta. Nem jó, de a népnek mégis tetszik ez a fajta hozzáállás. Egy-két kisebb csoportnak, közösségnek szerencsére nem ez a mentalitása, de mivel "sok lúd disznót győz", így minden tönkremegy és marad ez az általánosan is elfogadott(???) nézet.
2018. máj. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Gáz, de ez így működik.

A szüleim tisztességesen neveltek. Nem csináltam meg mindenki helyett mindent, de sok embernek segítettem és sok ember problémáját meghallgattam. És tudod, hogy hány viszonozta később, amikor én voltam bajban? Egy kezemen megtudom számolni.

Lehet magunkat idealizálni, de a legtöbb magát morálisan jónak érző ember pont ugyanúgy átgázol máson, mint más, ha épp lehetősége akad. Rengeteg ilyet láttam már. Aki pedig tényleg komoly és nem ilyen, az kitűnik a tömegből és sokan megpróbálják kihasználni.

2018. máj. 22. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez van. Az ember alapvetően, egy önző "állat". Aki nem ilyen, az többnyire nehezen is "találja a helyét".
2018. máj. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A legjobb emberek is "csak annyira jók amemennyire a világ engedi".
2018. máj. 25. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!