Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon zavar, hogyha valaki...

Nagyon zavar, hogyha valaki ostoba, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Előszőr is, nem tartom magam zseninek, sőt tisztában vagyok vele, hogy rengeteg sokkal okosabb ember van nálam, viszont elképesztően zavar, hogyha valaki értetlen, vagy ostoba. Például valaki magyaráz valamit, és az osztálytársaim közül, ötödjére talán felfogja valaki. A suliban az órákon egy csomót szerencsétlenkedünk, és pazaroljuk az időt, mert nem képesek megérteni mit kéne csinálni.


A szünetben számomra érdektelen ostszámomraról tudnak beszélni elképzelhetetlenül sok ideig mint például, smink, képzeletbeli fiúk, vagy színészek, vagy hogy mit kéne felvenni holnap.


Én se vagyok egy ginius, és alapvetően nehéz felidegesíteni, de ezt nem tudom ignorálni.


13/l


2018. máj. 22. 15:20
 1/7 anonim ***** válasza:

A helyedben én mégis megpróbálnám ignorálni, mert ha ezt megmondod nekik, akkor nagyképűnek meg okoskodónak fognak tartani (hiába neked van igazad és nem vagy nagyképű sem, de a diákok már csak ilyenek), és kiközösítenek. Egyébként egyet értek, de szerintem ezt ők is csak azért csinálják, mert szerintük "menő", meg "kell az imidzsükhöz".

17/l

2018. máj. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Teljesen átérzem a helyzeted, én is ilyen voltam és vagyok is. Bárkinek szívesen segítek, ha kell többször elmondok valamit, ha látom, hogy nem érti, de ha már ötödször mondtam el valamit és annyira alapvető dolog lenne ezt megérteni és még mindig bambán néz rám az illető, akkor inkább ráhagyom. Jó, hogy értelmes vagy, a későbbiekben könnyebb dolgok lesz, de legyél türelmes másokhoz. Aki meg annyira hülye és életképtelen, az is marad, ilyenekkel nincs értelme foglalkozni.


N/20

2018. máj. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Dolgod*
2018. máj. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
21%

Pedig nem árt ha megtanulod az embereket szeretni, és elfogadni hogy mindenki ott szerethető vagy ott tart ahol tart.

Mert ilyen alapon 29 éves fejemmel te is 13 évesen "ostoba" vagy hozzám, még sem állak ki. ;)


Az pedig, hogy téged ÉPPEN mi érdekel, és a tény, hogy elvárod más is épp olyan hangulatban legyen mint te, az önzés jele.


A smink és a mit vegyek fel holnap még 50 éves nőknél is lehet téma, ha éppen az érdekli vagy azzal foglalkozik.


Itt arról van szó csupán, hogy te vagy egy valamilyen hangulatban és mivel a többiek nem veled foglalkoznak hülyének nézed inkább őket, vagy nem vagy képes megérteni őket.


Hogy várhatod el, hogy ők vagy mások téged értsenek meg, ha te sem érted meg őket, azt amiben épp vannak.

2018. máj. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
(ha valaki 5ödjére nem ért meg valamit, akkor az már inkább sajnálni való mint utálni való, ugyanis nehezebben fog boldogulni az életben, és a földön fekvő emberbe plusz belerúgni nem szép dolog!)
2018. máj. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez nem hangulat kérdése. Engem se érdekeltek az ilyen felszínes hülyeségek kamaszkoromban, és most, 50 éves fejjel is pont így vagyok vele.:-) Ami engem érdekelt, az a többieket hagyta hidegen. Az viszont jogos, hogy kellő empátiával kell ezt kezelni, bármennyire irritál (ahogy engem is), ha pl. evidens dolgokat valaki nem képes felfogni. Az intelligenciádat ajándékként kaptad, nem kellett érte tenned semmit, a többiek sem tehetnek arról, hogy mennyi jutott nekik. Engem anno azért fogadtak el, mert kedves voltam és segítőkész, több osztálytársam járt hozzám ingyen korrepetálásra. Néha beszélgettünk általános, felszínes dolgokról, de barátnőm csak egy volt végig általánosban és gimiben is, vele lehetett mindenről beszélni, ami érdekelt. Nekem ez megfelelt, és mindenki jól járt.
2018. máj. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én is ilyen voltam, és huszonéves fejjel sem nőttem ezt ki. A mai napig vannak körülöttem sajnos olyan emberek, akik egyszerűen büszkék arra, és hangosan is szeretik hirdetni (mert ők így lesznek "menők" sajnos még felnőtt korban is), hogy ők mennyire nem értenek valamihez.

Szerintem itt most az a fontos, hogy ezt a nem tetszésedet arra tudd fordítani, hogy te akarj jobb lenni. Te ülj le inkább tanulni, nem kell nekik mondani hogy jaj de hülyék vagytok, közben pedig lehet te se vagy okosabb. Fordítsd ezt az energiát a tanulmányaidra. :)


Saját példám: biosz meg kémia órán mindenki hőzöngött, hogy ezt nem értik meg milyen bonyolult, és büszkék voltak egy idő után arra, hogy ők ebből buták, és a nem tanulás lett a menő. Nekem ez már akkor se tetszett, de rájöttem, hogy én se tudok többet. Szóval erőt vettem magamon, és nekiültem tanulni. Igazából a bizonyítás vágya is hajtott kicsit. Most pedig már az orvosira járok. :D

Szóval neked is sok szerencsét, és ne hagyd, hogy lehúzzanak :)

2018. máj. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!