Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális dolog másoktól pénzt...

Normális dolog másoktól pénzt kölcsönkérni?

Figyelt kérdés
Nálunk otthon nem volt szokás senkitől se kölcsönkérni, sem más családtagtól, sem rokontól, sem baráttól. Maximum úgy, hogy épp nem volt nála pénz, de estére visszaadta az illető. Párom családjában mindenki kér kölcsön mindenkitől tízezreket és majd következő hónapban visszaadják, ha visszaadják. Hónap vége fele rendszeresen jön kölcsönkérni az édesanyja, a testvére és a barátai is. Ez valóban normális dolog? Azt a pénzt nem ők keresték meg, miért kéri el bárki is? Normális dolog ez és én éltem burokban?
2018. máj. 30. 06:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
72%
Azonnal lépj le szerintem. Engem 3 millával húztak le így az évek alatt, aztán amikor szóba került a dolog elküldtek a faszba.... aki nem tudja beosztani a pénzt, az nem való olyan ember mellé aki tud spórolni. 2 különböző személyiségek vagytok. Neked az okoz örömöt ha megtartod a pénzt, a többieknek meg az okoz örömöt amikor elköltik. Ha emellé még jószívű is vagy hogy odaadod akkor ebből csak te jöhetsz ki rosszul... így kezdődik ez... először még megadják... látod hogy visszakapod, aztán meg szépen lassan elfelejtik visszaadni, közben meg egyre többet kérnek, aztán meg már akkora az adósság hogy te már nem érsz annyit mint az a pénz... vagyis ha választani kell hogy kifizetik a tartozást vagy törölnek téged az életükből, akkor az utóbbit választják
2018. máj. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha ritkaságszámba megy a dolog az illetőnél, sztem nem mondhatom rá, hogy nem normális. Pl. egyik ismerősünk életében 1x kért tőlünk kölcsön, hogy vissza tudja fizetni kedvezményesen a devizahitelét. Megbízható, jó barát, és vissza is adta 3 hónap múlva.


Ezt a havi szinten, rendszeresen kunyerálás-lejmolást nem tartom viszont normálisnak. Aki ilyen, az tanulja meg beosztani a pénzét.

2018. máj. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, családon belül(szülők, testvérek) szerintem normális dolog, hogy alkalmanként, kisegítik egymást, ha gond van.
2018. máj. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szerintem normális dolog kölcsönkérni, de azért egészséges mértékben.

28 vagyok, félévente egyszer-kétszer megcsúszik a hóvége. Kölcsönkérek egyik barátomtól pár napra, megjön a fizu - utalom is vissza.

Inkább a kölcsön mértéke az érdekes. Ha a bevételed ~10%át kéred kölcsön, azt azért ki lehet gazdálkodni jövő hónapban. Ha többet, akkor indul a kölcsönspirál.

2018. máj. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Kollégámnak adtam kölcsön de csak 3-4000 ft-ot kajara nem vartam, hogy visszaadja fizu után maris jött es az volt az első, hogy megadta
2018. jún. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!