Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért állnak meg az idősek...

Miért állnak meg az idősek néha bámulni a semmit?

Figyelt kérdés

Rengetegszer látom, hogy sétálnak valamerre, egyszer csak megállnak, és elkezdenek nézelődni jobbra-balra, majd haladnak tovább. Ilyen hamar elfáradnak, vagy csodálják a betonrengeteget?

Vagy amikor megyek mögöttük, meghallják, és ahelyett, hogy egyszerűen arrébb húzódnának, vagy sétálnának tovább, megállnak, és néznek ahogy elhaladok mellettük. Persze fiatal lányoknál még meg is értem, ha egy bácsi megáll nézelődni, de én nem tartozom közéjük. Miezmár, kéremszépen.


2018. máj. 31. 10:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
78%
Mert ők nem rohannak állandóan valahová mobilt nyomkodva. Lassan ott járunk, hogy pszihopatának néznek mert a vonaton az ablakon nézek kifelé.
2018. máj. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
71%

#1

pszichopata*

2018. máj. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%

Ott a pont.

Mert ők még úgy szocializálódtak, hogy belenéztek a másik ember arcába nem pedig görnyedten bambulták a mobilt miközben besétáltak egy IC elé ami már fél órája kürtölt nekik.

Holnap én is vonatozok és bámulni fogok kifelé az ablakon, alig várom.

2018. máj. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
88%
claudicatio intermittens
2018. máj. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Bocsi, elírtam tényleg.
2018. máj. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
62%

Sokminden lehet.

Tényleg elfáradhatnak, vagy mennek, aztán egyszercsak elfelejtnik, minek is indultak el, vagy már olyanok, mint a csecsemők, akik nem tudnak egyszerre többmindenre koncentrálni, így nem tudnak egyszerre menni és valamire gondolni, így ha eszükbe jut valami, automatikusan megállnak.

2018. máj. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
45%
Kirakatbetegségnek hívják, a fájdalom miatt állnak meg. Mint ahogy Hofi Géza is beszélt erről, muszáj megállni, és úgy tenni, mintha nézelődnél. Legalábbis ő így mesélte.
2018. máj. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
53%

szemlélődnek - a világ gyönyörű ! Emeld fel tekinteted a mobilból és csodálkozz rá a világra!

"nézi az áramlást és hagyja, nem erőlködik"

*

Mikor a szépet megismerik,

felbukkan a rút is;

mikor a jót megismerik,

felbukkan a rossz is.

Lét és nemlét szüli egymást,

nehéz és könnyű megalkotja egymást,

hosszú és rövid alakítja egymást,

magas és mély kulcsolja egymást,

sok hang összeolvasztja egymást,

korábbi s későbbi követi egymást.

Ezért a bölcs

sürgés nélkül működik,

szó nélkül tanít,

nézi az áramlást és hagyja, nem erőlködik,

alkot, de művét nem birtokolja,

cselekszik, de nem ragaszkodik,

beteljesült művét nem félti,

s mert magának nem őrzi,

el se veszíti.


(Lao Ce Tao te king, Weöres S)

2018. máj. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
37%
"Mert ők nem rohannak állandóan valahová mobilt nyomkodva." - nem, mobilt nyomkodva nem, de a tömegközlekedésre sprintelnek... :-D
2018. máj. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvén azért állnak meg, mert elfáradnak. Én is elfáradok, pedig csak 34 vagyok, de mivel túlsúlyos, így nem bírom úgy, mint a korombeliek. És ha már megáll, akkor nézelődik. Vagy mit kellene csinálnia? Becsukni a szemét?
2018. máj. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!