Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyar ember miért tekinti...

A magyar ember miért tekinti bűnnek a jólétet és a kényelmet?

Figyelt kérdés

Van egy haverom, akinek van elég pénze, ezért eldöntötte, hogy most 1-2 évet nem fog melózni, hanem szórakozik, jól érzi magát. Erre mindenfelől támadásokat kap, hogy "mé nem daógozik, szégyejje magát, lusta disznyó, semmirevaló, stb."

Egyáltalán mi közük van ezeknek az embereknek ahhoz, hogy a másik mit csinál? Milyen jogon akarják megmondani másnak, hogyan és miként éljen?


2018. jún. 1. 08:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
38%
Magyar ember vagyok, és nem tekintem bűnnek, tökre le.arom, hogy ki hogy él, ezért ne általánosíts, mert ez a magyar emberek 1-2 %-ra igaz.....
2018. jún. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Érdekes, én ezt tapasztalom úgy a 90%-tól, de sebaj.

A kérdést is azért írtam ki, mert nem csak haver kapja meg, hanem időnként én is és elég feltűnő volt, hogy mások is erről számolnak be.

2018. jún. 1. 08:31
 3/18 anonim ***** válasza:
24%
Nem a jólétet, hanem a henyélést.
2018. jún. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%
Valamiért az emberek imádnak vájkálni más pénztárcájában., Mióta a férjem kint melózik, folyton bombáznak kérdésekkel, hogy mire jutottunk, mi a tervünk. Ha elmondom, hogy nemsokára végleg haza jön, és fél évig szeretne pihenni, akkor már jönnek a kérdések, hogy miért? Talán 30 milliót keresett, hogy megteheti? stb.
2018. jún. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

#3

Igen, a kényelmet. Szóval miért is?

2018. jún. 1. 08:41
 6/18 anonim ***** válasza:
38%
Te azt csinálsz a pénzeddel a törvények adta határokon belül, amit akarsz, más pedig úgy alakítja ki a véleményét erről, és úgy mondja el a törvények adta határokon belül, ahogy akarja!
2018. jún. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
43%

Nyílván azért zavarja őket, mert ők is így szeretnének élni. Irigyek. És nem, szerintem nem csak Magyarországon irigyek az emberek. Talán irigyebbek lehetnek, az igaz.

A másik oka szerintem az, ha jogosan támadnak egy-egy illetőt. Mert az adott személynek csak úgy a semmiből tényleg jó dolga van. Persze ítélkezni senki fölött nem kellene. Az emberek többsége mégis ezt teszi. MINDENKI.

2018. jún. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

#4

Hehehe. Tipikus.

Amúgy havernak 2 lakása van Pesten, amiket kiad albérletbe és abból él a szülei házában vidéken. Van neki kertje, azt kapálgatja és öntözi, amúgy meg a nappali melegben olvasgat, filmeket néz, stb. szóval jól elvan, az egyik albi bevételét szinte teljesen félreteszi. Csak már rühelli, hogy nem tud kimenni nyugodtan a faluba, mert egyből cseszegetik őt a bolond, proli parasztok, akik nem bírják elviselni, hogy így él, mintha bármi közük is lenne hozzá.

2018. jún. 1. 08:46
 9/18 anonim ***** válasza:
39%

Huhhh..


Már eleve a kérdés értelmezhetetlen, baromság, nincs összefüggésben a leírással. Van egy haverod, aki kapott valamilyen kritikát, ebből sehogyan sem következik, hogy a 10 milliós magyarság bűnnek tartaná a jólétet. Menjünk tovább.


A kritikát eleve nem azért kapta, mert van elég pénze. Ha valaki értelmes és hasznos tevékenységet végez és amúgy jól él, azt az emberek józan gondolkodású többsége elismeri.


"eldöntötte, hogy most 1-2 évet nem fog melózni, hanem szórakozik, jól érzi magát."


Ilyet normális emberek is szoktak csinálni, úgy hívják ezt, hogy szabadság, csak nem 1-2 évig szokott tartani. Értelmes ember nem szereti hosszútávon a semmittevést. A jólétben élők többsége is csinál valami értelmes tevékenységet a mindennapokban, azon kívül, hogy nyilván élvezi is a pénzét. Tipikus példája ennek, hogy valami vállalkozásba kezd. Az olyan gazdagokat, akik látványosan semmi produktív dolgot nem csinálnak, csak napról napra dőzsölnek, azok objektíve is haszontalanabb emberek, bármilyen szempont szerint is vizsgálod őket. Na, haverod is ebbe a kategóriába készül.


"Egyáltalán mi közük van ezeknek az embereknek ahhoz, hogy a másik mit csinál? "


Csak egy kérdés, a zemberek ránéznek a haverodra és fejből kitalálják, hogy ő nem akar dolgozni, csak henyélni? Vagy valahogy hozzájuk jut ez az információ és úgy mondanak véleményt? Ezt az információt ki szolgáltatja nekik?


"Milyen jogon akarják megmondani másnak, hogyan és miként éljen?"


Az emberek ítélkeznek, te is, én is. Mi ebben a furcsa?

2018. jún. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
44%
Most az értelmetlen hőbörgéseden kívül valami ellenérvet is feltudsz hozni a leírtakra?
2018. jún. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!