Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyar ember miért tekinti...

A magyar ember miért tekinti bűnnek a jólétet és a kényelmet?

Figyelt kérdés

Van egy haverom, akinek van elég pénze, ezért eldöntötte, hogy most 1-2 évet nem fog melózni, hanem szórakozik, jól érzi magát. Erre mindenfelől támadásokat kap, hogy "mé nem daógozik, szégyejje magát, lusta disznyó, semmirevaló, stb."

Egyáltalán mi közük van ezeknek az embereknek ahhoz, hogy a másik mit csinál? Milyen jogon akarják megmondani másnak, hogyan és miként éljen?


2018. jún. 1. 08:15
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

"Értelmes ember nem szereti hosszútávon a semmittevést."

Miért is nem? Én szeretném, mégsem vagyok hülye.


"A jólétben élők többsége is csinál valami értelmes tevékenységet a mindennapokban, azon kívül, hogy nyilván élvezi is a pénzét. Tipikus példája ennek, hogy valami vállalkozásba kezd."

Jaja, aztán 40 évesen elviszi a szívroham az egész napos szaladgálás, idegeskedés és a sok bunkó miatt.


"Az olyan gazdagokat, akik látványosan semmi produktív dolgot nem csinálnak, csak napról napra dőzsölnek, azok objektíve is haszontalanabb emberek, bármilyen szempont szerint is vizsgálod őket. Na, haverod is ebbe a kategóriába készül."

Igen, ő aztán rettenetesen dőzsöl, hűűű. :D Szerintem gyújtsatok alatta máglyát és égessétek el, jó? Csak hogy nyugodt legyen a lelketek. Amúgy még mindig nem értem, hogy mi közötök van a másik ember életéhez.

2018. jún. 1. 08:59
 12/18 A kérdező kommentje:

"Most az értelmetlen hőbörgéseden kívül valami ellenérvet is feltudsz hozni a leírtakra?"

Már úgy érted, hogy a te hőbörgésed ellen ellenérvet?

2018. jún. 1. 09:00
 13/18 anonim ***** válasza:
64%

"Miért is nem? Én szeretném, mégsem vagyok hülye."


Mint ha egy 5 évessel kommunikálna az ember...


"Jaja, aztán 40 évesen elviszi a szívroham az egész napos szaladgálás, idegeskedés és a sok bunkó miatt."


Magyarán neked az az "érved", hogy azért nem szabad vállalkozni ilyen helyzetben, mert 40 évesen meghalsz? Erre tudsz valami forrást mutatni?


"Igen, ő aztán rettenetesen dőzsöl, hűűű. :D Szerintem gyújtsatok alatta máglyát és égessétek el, jó? Csak hogy nyugodt legyen a lelketek. "


Eddig úgy tűnik, hogy mindenki másnak nyugodt a lelke, ellenben a tiedével.


"Amúgy még mindig nem értem, hogy mi közötök van a másik ember életéhez"


Az a közünk, hogy feltettél egy kérdést egy olyan oldalra, ahol a kérdésekre elmondják az emberek a véleményüket. Amúgy hidd el mindenki nagy ívben sz.rik rád (ja igen a haverodra...).

2018. jún. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
63%

Tudok példát.

Ismerős tehetős pár, akik keményen megdolgoztak a vagyonukért sokat utaznak, és -te magasságos úristen- bejárónőjük is van. Ne tudd meg mit kap ezért a nő. :/

De elég, ha felmész a szárnyas fejvadász nevű álláskereső oldalra, ott akárhányszor meghirdetnek bejárónői-takarítónői-babyszitter állást magánszemélyek odagyűlnek a primitívebb nők szidalmazni a hirdetőt, hogy milyen lusta dög lehet. ahelyett, hogy örülnének a lehetőségnek.

2018. jún. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
38%
"Rasszista vagy, mert mindjárt az egész magyarságra rá akarod húzni, hogy irigyek." A magyarság nem rassz...
2018. jún. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én pokerből élek, nem dolgozok, viszont bőségesen több jön be havi szinten mint egy átlag kereset. kaptam érte már nem egy beszólást, hogy nem dolgozok, de más kérdés, hogy érdekel-e vajon. Az irigység az bőven megvan az emberekben, ez a baj, bár ettől nekem még nem lesz rosszabb.
2018. jún. 2. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
8%
Mert az emberek többsége alapból irigy, korlátolt és minden átlagostól eltérőt megszól. Jól teszi a haverod , hogy nem járkál munkahelyre . Falun élve egy idő után elviselhetetlen lesz az állandó pletyka , beszólogatás a fogatlan prolik részéről, szóval azt javaslom költözzön be az egyik lakásába ( ha annak a bevétele, most úgyis megtakarításra megy ) esetleg vállaljon el valami könnyebb részmunkaidős munkát és ne kommunikáljon a bevételeiről, mert aztán ott is beindul a propaganda...
2018. jún. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Az a közük hozzá, hogy velük él egy közösségben.


A régi világban a rendesebb földbirtokosok is együtt dolgoztak dologidőben a parasztjaikkal. Nem is lett semmi bajuk belőle, csak megbecsülték, tisztelték őket. Persze ez régen volt.


A mai világban a -sokszor kétséges úton- kikupálódottaknak nincsenek meg az emberi alapjai a "gazdagságukhoz". Az újgazdagok mindig ilyenek.

2018. jún. 16. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!