Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is azért lettek...

Szerintetek is azért lettek híresek a régi zenészek, mert hamar meghaltak?

Figyelt kérdés
Mert ha belegondoltok, az ilyenekre, mint Tupac, vagy Kurt Cobain, példaképként tekintünk, de egy Snoop Doggra azért nem mondanál ilyet.
2018. jún. 1. 22:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Már azt hittem Mozartról fog szólni a kérdés. :-)


Na de akkor átrendezem a gondolatomat... Szóval Tupac, Kurt Cobain, Freddy Mercury, Marilyn Monroe, Janis Joplin, Michael Jackson stb. esetében az volt az érdekes hogy HOGYAN haltak meg, és hogy teljesen váratlan volt a haláluk.

Ui: Nekem Tupac meg Kurt Cobain egész biztosan nem példaképem.

2018. jún. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
46%
Azert lettek hiresek, mert ok meg kepesek voltak zenet irni, es volt erteke annak amit csinaltak.
2018. jún. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Ekkora marhaságot! Én egyetlen zenészről sem tudok, aki halála után lett híres, s arról, hogy meghalt.

Vannak olyan híres zenészek és énekesek, akik nyolcvan felett járnak, s már vagy ötven éve híresek.

2018. jún. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Van olyan aki azért lett híres ahogy meghalt, de a felsoroltak nem ilyenek. Michael Jacksont pl a pop királyaként emlegették már rég mielőtt meghalt.
2018. jún. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem. Felcseréled az okot és az okozatot. Egy zenész haláláról azért tudsz, mert híres. Ha nem volna az, nem jutna el hozzád a hír. Tupac és Curt Cobain (Layne Staley, Hendrix, Jim Morrison, John Lennon csak így nagyon hirtelen) a műfajuk úttörői és ikonikus alakjai voltak, akik a legjobban megérezték és kifejezték a korszellemet. Ezért lettek híresek, és nem a haláluk miatt,
2018. jún. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

"Már azt hittem Mozartról fog szólni a kérdés. :-)"

Na igen.


"Mert ha belegondoltok, az ilyenekre, mint Tupac, vagy Kurt Cobain, példaképként tekintünk"

Én nem tekintem őket példaképnek. :D

Demjén Ferenc, Presser Gábor, Vince Lilla, Halász Judit stb.

Hires régi zenészek és a mai napig köztünk vannak. Ők az én példaképeim. :D

2018. jún. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Nem azért mondom, de Kurt Cobain és Tupac eléggé kib..szott híresek voltak már a haláluk előtt is. Az meg eléggé változó, kinek ki lesz a példaképe, nekem speciel egyik sem.
2018. jún. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Mondjuk abban van ráció, hogy egy énekes, vagy bárki korai halálával nagyon jól lehet idealizálni. És mivel a pályájuk csúcsán mennek el, így gyakorlatilag így marad meg a nevük, emlékük.


Nem mindegy, hogy valaki híres, csúcson lévőként megy el, elég csak a Linkin Park frontemberére vagy Aviciire gondolni. Vagy pedig végigéli az életét és esetleg idő előtt kifullad, visszaavanzsál közpészerűvé vagy elfeledetté.


Például egy új generáció már csak annyit lát Presserből, Nagy Feróból, hogy majomkodnak mindenféle Megasztár meg társaiban. Míg az idősebb korosztály a zenéiken nőttek fel, vagy élőben tomboltak a koncertjeiken.


És mindezektől függetlenül a jó zene az jó zene marad, 5-10-100 év múlva is, függetlenül attól ki és mikor csinálta.

2018. jún. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Részemről egy zenész vagy együttes akkor tett valamit le az asztalra, ha nem csak fél évig majmolja mindenki, hanem évek, évtizedek elteltével is mennek a számaik, vagy épp ismerik az emberek.
2018. jún. 2. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%

Attól még, hogy "kifullad" valaki, amit már letett az asztalra, az megmarad - egy csomó olyan zenész tartozik a kedvenceim közé, akiknek az aktív korszakáról már lemaradtam! (Beleértve Mozartot is:DDD - bár ő is meghalt fiatalon.)

Egyébként azokkal értek egyet, akik azt írják, hogy a kettő nem függ össze (vagyis úgy, hogy azért lett "hír" a haláluk, mert híresek voltak)

2018. jún. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!