Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Támogatnád vagy elvetnél egy,...

Támogatnád vagy elvetnél egy, az abortusz betiltásáról szóló népszavazást?

Figyelt kérdés

Szerintem ha lenne ilyen, ott elutasításra kerülne a dolog, abból ítélve, hogy az írek, ahol erősebb a katolikus hagyomány ott a liberalizáció győzött.

Szerintetek?



2018. jún. 2. 23:08
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
13%
A népszavazást támogatom. Olyan, morális jellegű a kérdés, amiről lenne értelme népszavazást tartani.
2018. jún. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
67%
Számomra egy terhesség rosszabb lenne a halálnál, úgyhogy aki ilyesmire kényszerítene, azt úgy venném, mintha meg akarna gyilkolni, és eszerint járnék el vele szemben (önvédelem).
2018. jún. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 Todboy ***** válasza:
70%
Nemmel szavaznék.
2018. jún. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
75%
Természetesen nem támogatnám az abortusz betiltását. Bizarr kérdés...
2018. jún. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
83%

De ha jól értem nem az a kérdés hogy te támogatod-e az abortuszt, hanem hogy egy arról szóló népszavazást támogatnál-e!


Meglepődnék ha az abortuszt beliltó szavazók lennének többségben, de abban se vagyok biztos hogy elérné a részvétel az 50%-ot, szóval maradna minden a régiben. Szerintem ez nem egy olyan téma amiről 2018-ban érdemes lenne népszavazást tartani (mondom ezt úgy hogy amúgy ellenzem az abortuszt).

2018. jún. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell betiltani az abortuszt!Megfelelő felvilágosítást kell nyújtani!Sőt,mintha mostanában olvastam volna cikket,hogy nincs már esemény utáni tabletta,remélem nem igaz,vagy én olvastam félre. Nincs 100%-os védelem.Azt meg a leendő szülő(k) dönti el ,hogy az adott élethelyzetben,párkapcsolatban akarnak-e gyermeket!
2018. jún. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
80%

Több nő hal meg abortuszban olyan országokban, ahol be van tiltva az abortusz, mint olyanokban, ahol nincs. Mi ebből a tanulság: aki nem akar gyereket valamiért, az simán kockára tenné az életét is azért, hogy ne kerüljön olyan helyzetbe, hogy ki kell hordania egy gyereket.


Az abortusz legalizálásával vagy betiltásával nem arról döntenek az emberek, hogy lehet-e abortusza a nőnek, vagy nem, hanem arról, hogy túlélje-e az abortuszt, vagy sem.

Persze a szép katolikus elveken felnőtt -mondjuk ki- nagyrészt férfiak ezt az apró áldozatot simán vállalnák azért cserébe, hogy elvegyék a nőktől a döntés jogát (lásd: #7).

Szóval nem, nem kell ide népszavazás. Előbb jöjjön el a pokol a földre, minthogy a magyar férfiak kezébe kerüljön a nők teste feletti döntés joga.

2018. jún. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
7%

"Előbb jöjjön el a pokol a földre, minthogy a magyar férfiak kezébe kerüljön a nők teste feletti döntés joga."


Márpedig az egyenjogúság felveti drágám mi van abban az esetben ha a férfi szeretné a gyermeket a nő pedig nem?Nem nevelheti fel az új párkapcsolatában,dajka segítségével,vagy más megfelelő hátteret biztosító módon?

2018. jún. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 A kérdező kommentje:

Én a betiltására szavsznék.

Szerintem se a nőnek vagy a férfinak, vagy ketten, nincs joguk dönteni egy harmadik életéről, vagy halálához.


három esetben ámogatom, abból is egy meredek.

1, ha olyan betegsége van a magzatnak, ami életveszélyes, vagy súlyos fejlődési rendellenessége van.

2, ha erzszakból fogant

3, ha az anya életét veszélyezteti.

2018. jún. 3. 00:09
 10/60 anonim ***** válasza:
84%
Maradjon legális az abortusz.
2018. jún. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!