Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak így 23 évesen?...

Mit csináljak így 23 évesen? Úgy érzem elrontottam életem a rossz szak választás miatt.

Figyelt kérdés

Sajnos elrontottam mindent, hiszen utólag jöttem rá, hogy rossz szakot választottam az egyetemen. Bár érettségi után tényleg ez érdekelt, sőt még az egyetem első évében is( tehát nem azért választottam, mert nem volt más lehetőségem) de mostanra rájöttem,hogy abszolút nem az én világom az. Januárban záróvizsgáztam, 2 nyelvvizsgából sajnos csak egy van meg. A másikat leghamarabb ősszel tudom megcsinálni, hogy kikapjam a diplomám. Most itt vagyok egy érettségivel, vagyis semmi normális végzettségem sincs. Dolgoztam már záróvizsga előtt és utàn is, viszont 2 hónapja elküldtek a munkahelyről egy kamu szöveggel, hogy májusban majd visszamehetek. Aha.. Azóta próbálok másik munkahelyet keresni, de vagy vissza sem hívnak, vagy nem felelek meg úgyhogy jelentkezni sem tudok (ugye nincs tapasztalatom, nyelvvizsgám, diplomám stb) . Tavaly nyáron diákmunkán kisiskolásokkal kellett táborban foglalkozni, és akkor jöttem rá, hogy szívesen foglalkoznék gyerekekkel pl oviban. Ehhez most is lenne kedvem, de nem tudom érdemes-e még elkezdenem egy teljesen új szakot ennyi idősen. 24 éves leszek szeptemberben. A munkanélküliség még jobban aggaszt. Végső elkeseredettségemben jelentkezni akartam takarító állásra, de még ott is az a feltétel, hogy vagy középkorú hölgyeket keresnek, vagy legyen korábbi ilyen tapasztalat. Én már nem bírom ezt az egészet. Nagyon szeretnék dolgozni. De foglalmam sincs mi lesz így velem a jövőben.

Mit tennétek a helyemben?

Illetve aki volt ilyen helyzetben, az hogyan oldotta meg a dolgokat?


2018. jún. 3. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Tudod, hogy mi mást szeretnél tanulni? Hogy mi érdekel igazán? Mert ez a lényeg.
2018. jún. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

24 éves vagy! Mi az, hogy érdemes lenne-e elkezdeni???? Viccelsz?

Mások 40 évesen kezdenek új dolgok tanulásába. Soha nem késő.

2018. jún. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem panaszkodni akartam, csak borzasztóan el vagyok keseredve. Sokat sírok. Mások érettségi után választanak olyan szakot ami érdekli őket, majd egyetem után egyből dolgoznak az én koromban. Én meg itthon ülök munka nélkül.


Köszi a biztatást egyébként :)

2018. jún. 3. 16:56
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak bátorítani tudlak, minden okod megvan rá, hogy reményteljesen állj a helyzethez! Ma kismillió ember dolgozik más területen, mint amiről eredetileg papírja van. (Egyébként te milyen szakon végzel most?)

Emberek sokkal, sokkal később is elkezdenek még másik egyetemi szakot, mint 24 évesen, persze az más sok esetben másféle éveket jelent, mint a "klasszikus" egyetemi évek, amikor elsősorban egyetemista valaki, mert még csak 18-23 éves. (Tudom, hogy minden függ attól, kell-e lakhatást fizetned magadnak stb., mivel te erre nem tértél ki, most én sem térek.)

A lényeg, hogy bátorítson, sosem késő váltani, 23-24 évesen meg pláne nem. A férjem most esti képzést végez munka mellett, mert 27 évesen (munka közben) jött rá, hogy nem egészen azzal szeretne foglalkozni, amiről diplomája van (mesterdiploma is). Ő úgy gondolja, hogy bár jobb lett volna, ha már 18 évesen másként, más szak mellett dönt, de attól még nem tekinti feleslegesnek a korábban szerzett tudást, éveket.


Én nekem tanári végzettségem van, és van valamennyi tanítási munkatapasztalatom, (most babát várok), egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy tanárként szeretnék majd a GYED után elhelyezkedni, viszont a diplomámat ettől függetlenül nem bánom, pedig 5 és fél éves volt a képzés.

Tudom, tudom, mindez attól függ, milyen szak is az a bizonyos szak, de minden esetre fel a fejjel, keresgélj továbbra is munkát, közben figyeld magad, hogy mi az, ami igazán érdekel, és ha érzed, hogy az nem pillanatnyi fellángolás, hanem valóban, tartósan érdekel, akkor pedig nyugodtan vágj bele, és képezd magad! :)

2018. jún. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Rengetegen más munkakörben helyezkednek el, mint ami a végzettségük. Sőt ma már ez a gyakoribb, hogy az ember pár évente vált, folyton képzi magát, és nem ragad le egy munkakörben évtizedeken keresztül. Szóval semmi okod ezen görcsölni, nem rontottad el az életed, nyugi. Örülj, hogy van egy diplomád, sose tudhatod mikor lesz még az hasznos. Tanulj levelezőn, estin, keress olyan szakmát, szakot ami igazán érdekel, mellette pedig dolgozhatsz bármit. Ha szeretnél gyerekekkel foglalkozni, akkor menj óvónőnek, dajkának, ez utóbbivel van sok okj-s képzés, azt hamar megcsinálhatod és ha tényleg ez érdekel, akkor tovább képezheted magad.

24 évesen ne írd le magad, előtted az egész élet :)

2018. jún. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mások érettségi után választanak olyan szakot ami érdekli őket, majd egyetem után egyből dolgoznak az én koromban."


Dehogyis. Nagyon sokan később jönnek rá, hogy mit akarnak valójában. Nincs ebben semmi. Bármikor megteheted, hogy új lapot nyitsz, és másba kezdesz.

2018. jún. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Szerintem mindenképpen érdemes belekezdened abba az egyetembe, ha tudod, hogy ezzel szeretnél foglalkozni. Gondolj arrra is, hogy ha nem kezded el, lehet, később majd megbánod, és akkorra már ennél idősebb leszel.
2018. jún. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Sehonnan se vagy elkesve.

Aposom nyugdijason lett egyetemista es vegezte el a jogot.

13 evnyi munkaidobol csak fel evet dolgoztam a sajat szakmamban.

2018. jún. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Ugyanebben a helyzetben vagyok en is.

Veled azota mi tortent?

22/L

2019. máj. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hű, ez sem egy mai kérdés :)

#9: Találtam munkát szerencsére, bár a kérdés kiírása után még több hónapig munkanélküli voltam. Viszont nagyon szuper hely ahol most vagyok! Végül nem jelentkeztem újra egyetemre, mert ősszel nem sikerült a nyelvvizsgám, úgyhogy az lenne az elsődleges. (Most voltam vizsgázni újra áprilisban) Ha végre kikapnám a diplomám nyugodtabb lennék. (Bár továbbra sem szeretnék a szakmámban dolgozni) Aztán meglátom hogyan tovább :) Igaza volt az itteni válaszolóknak! Fiatalok vagyunk még ;)

2019. máj. 14. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!