Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Városban tényleg kevesebb az...

Városban tényleg kevesebb az alkoholista?

Figyelt kérdés

Itt 5000-6000 fős kisvárosban (túlzás városnak nevezni, de ez a hivatalos) a férfiak nagyon nagy része alkoholista (persze, vannak nők is). Igazából az, ami engem zavar, hogy lényegében ehhez mindenki hozzá van szokva. Hiszen ez így volt az apjával, a nagyapjával... mindenkivel. Tehát persze, néha az asszonyok panaszkodnak, hogy jajj így, meg úgy, de senki nem tesz semmit. Leginkább viccelődnek ezeken a dolgokon az alkoholisták és a környezetük is. Pedig nem csak magukra nézve káros, hanem mindenki másra nézve is.


Nem nagyon járok el nagyobb városokba, de igaz a tény, miszerint a városokban a falusinál "felvilágosultabban" tekintenek erre a dologra? Tehát például Budapest vagy akár Szolnok?


2018. jún. 3. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Alkoholisták mindenhol vannak.
2018. jún. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs kevesebb, csak ott nem néznek hülyének, ha nem vagy az.
2018. jún. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amúgy sajnos ez igaz. Én megyeszékhely olyan részén nőttem fel, ami gyakorlatilag egy 1-2 ezer fős önálló falu. Gyakorlatilag természetesnek volt hogy baromi sok az alkoholista. Nagyjából "Mi kis falunk" szinten élnek az emberek, csak a valóságban semmi vicces nincs benne.


Gyerekként sokakat gazdagnak tartottam, megvoltak akiknek "jól megy". Aztán felnőttként látom, hogy marhára nem ők voltak gazdagok, csak normálisan dolgoztak a piálás helyett és valójában mi voltunk csórók.


Viszont városban is vannak bőven. Elég Budapestet megnézni, belváros egy bulinegyed, rengeteg hajléktalan is az alkohol miatt van ott ahol. Illetve megvannak a tipikus putris kis sarki krimók, ahova a törzsvendég lecsúszott alkoholistákon kívül senki más nem téved be.

2018. jún. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Arányaiban igen... most nem azért, de ilyen kistelepüléseken gyakran az az egyetlen szórakozási lehetőség, ami érdekel is egy átlagembert... max. az évi 1xi falunap meg 1xi utcabál, hacsak a kettőt nem vonják össze... ha le tudnak hozni egy másik alkalommal vmi xfaktoros vagy mulatószenészt külön, akkor az. Ezenkívül kb. csak a tévé van... közösségi terek nem nagyon, sok helyen még művház sincs normális.
2018. jún. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Városban a párválasztásnál fontos szempont, hogy ne legyen szenvedélybeteg a párod.

Vannak, akik ezt nem tartják be, de megszívják.

Senki nem értékeli úgy az alkoholizmust (Budapest), hogy az egy elnézhető csibészség.

Komoly mentális betegségnek tartják, aki így egy lefelémenő spirálban van.

Az utcán is akinek alkoholszaga van - még csak nem is tántorog -, azt kikerülik és leértékelik. Munkába nem veszik fel.

2018. okt. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jaigen, volt, hogy egy részeghez, aki képtelen volt 100 méternél többet menni a házam előtt 2-3 óra leforgása alatt, de váltig állította, hogy ő hazafele megy, kihívtam a mentőt, mert éjjel 1 óra volt és mínusz 14 fok. Biztosan megfagyott volna reggelre. Erre veszekedett velem a mentős, hogy minek kellett ilyenre kapacitást pazarolni állami kasszából, mikor csak egy részeg ember. Kb. ez a hozzáállás. Vidéken nem tudom, mi történik az éjjel kint elalvó részegekkel, akkor is csak bosszankodnak az asszonyok? Háát, meghalt a papa, isten nyugosztalja, a gyerekek majd sírnak egy kicsit, aztán megszokják?...
2018. okt. 20. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!