Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek bárkiből lehet...

Szerintetek bárkiből lehet alkoholista?

Figyelt kérdés

A szüleim mindketten így-úgy az alkohol rabjai.

A rokonságomban is elég sok az alkoholista.


Én ezért eléggé taszítónak találom az alkoholt.


Beszélgettem egy ismerősömmel,aki szerint én még túl fiatal vagyok ahhoz,hogy kijelentsen,hogy én sosem leszek alkoholista,mert még 30 éves sem vagyok,és,hogy "kitudja mit hoz még az élet".


Én viszont kizártnak tartom,hogy valaha is,bármilyen helyzetben italhoz nyúljak,nagyon távol áll tőlem.


2018. jan. 20. 19:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Soha ne mondd, hogy soha, mert nem tudhatod a jövőt. De ha undorodsz és/vagy rosszul leszel a piától, akkor kicsi rá az esély, hogy alkesz legyél.
2018. jan. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Belőlem sem lesz mert utálom a piát. Így vagyok a cigivel is bár sosem próbáltam de már a füsttől is fulladozom.
2018. jan. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%

Bárkiből aki szeretné. Ugyanez a helyzet a droggal is.


Akarat kérdése az egész, van akinek már sok az élet, így próbál menedéket keresni. Sajnos nálunk egy közeli családtag esetében is fennálló probléma a hobbi ivászat, ami rendszerint csak szabadnapokkor van jelen, mert munkanapokon sofőr, és vendégekkel kell foglalkozni. Már lett neki szólva de józanul tagadja, amikor meg már van benne akkor arra hivatkozik hogy van pénz amire kell, felépített egy házat, rendezett az életük akkor nehogy már ne lehessen inni. Lehetne, csak nem olyan mértékben ahogy Ő mert valamibe bele kezd, hamarabb lemegy 3-4 sör, 2-3 rövid, utána meg ott van félbe hagyva mondjuk egy teregetés, takarítás, fűnyírás...


Sokan azt gondolják az ital majd megoldja a problémát, milyen jó is volna :)



Könnyű rákapni, de évtizedekig, vagy épp a koporsóig egy életet végiginni az még nekem is érthetetlen, vannak olyanok akiknek huszonévesen talán még pályaválasztás előtt félresiklott az életük, és ma már teljesen hasznavehetetlen "valamik"

Lehetett volna lehetőségem egy masszív alkoholista közel 40 éves nőt vagy férfit megkérdezni(már a felvizesedett borvörös arcától nem tudom megítélni a nemét) de nincs erőm megszólítani mert szégyelleném erről kérdezni, és valószínűleg biztos nem az igazat mondaná amit válóban hallani szeretnék.

2018. jan. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Egyrészről tényleg nem tudni, mit hoz a jövő. Az alkohol és egyéb függőségek mindig az egyén gyengeségén múlnak.


Amúgy én nem szeretem az ilyen "károgó" embereket, akik akkor is előre vetítik a rosszat, ha az egyáltalán nem biztos, hogy be fog következni.

2018. jan. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mennyi vagy? Ha 30 előtt pár évvel, akkor valószínű már nem fogsz a piához nyúlni, reméljük.

A legtöbb piás ismerősöm, rokonom, és én is...tiniként kezdtünk el alkoloholt fogyasztani, én szerencsére időben abbahagytam. Utolsó előtti esélyem volt kb.

2018. jan. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Közel vagyok a 30-hoz.Az életem sem valami egyszerű,sőt...


De ha hajléktalan leszek is egyszer,akkor sem leszek alkesz,mert annak még aprót sem dob senki..


Csak dühít ez a mentalitás,hogy kötelező inni,ha sz-r az életed.Vagy ebből következik..


Akkor a fél világ alkoholista lenne..

2018. jan. 20. 21:38
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért a barátodnak abban igaza van, hogy nem tudhatod, mit hoz az élet. Érhet még bármilyen trauma, aminek hatására "megzuhansz". Nyilván nem törvényszerű, hogy akkor az italhoz nyúlsz, de a pakliban benne van.
2018. jan. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

De én azt nem értem,hogy miért hiszik azt az alkoholhoz nyúló emberek,hogy attól jobb lesz.

Illetve,értem én " nem akarnak a valóságban lenni"


Na,de erre számos mód van.

Pl játszhatnak videojátékokkal,sportolhatnak,filmet,sorozatot nézhetnek.

Ami kikapcsol,kizökkent a valóságból.

Az alkohol viszont nem kizökkent,hanem elpusztít.

Először az egzisztenciádat vágja tönkre,majd a megmaradt kapcsolataidat,végül az egészségedet.


Ha valaki alkoholhoz nyúl,az már azt jelenti,nem érdemes élnie,vagy ő sem tudja igazán miért él,és folyamatosan mérgezi a fizikai testét,amitől az egyéb gondjai még rosszabbak lesznek.


Én tudom,hogy hamarabb lennék öngyilkos,mintsem,hogy igyak...

2018. jan. 20. 23:55
 9/12 Phoney ***** válasza:

„De én azt nem értem,hogy miért hiszik azt az alkoholhoz nyúló emberek,hogy attól jobb lesz. ” – nem hiszik azt. Nem tervszerűen lesz az ember alkoholista (bár nyilván vannak ilyen hülyék is), hanem „úgy alakul”. A leendő alkoholisták gyakran rövid távra (vagy akár mindig „csak ma estére” tervezik az ivást), és nem számolnak vele rendesen, hogy nem tudják majd letenni, mivel valójában fogalmuk sincs, mi az, hogy függőség. A legtöbben máig is azt képzelik, hogy az alkoholfüggőség csak elvonási tünetekről szól. Nem. Arról, szól, hogy az ember kényszeresen iszik. Ott már az ember kitörölheti a seggét az akaratával, mert önmagában nem működik. Van, aki éveken át napi szinten vér komolyan eldönti, hogy mától/holnaptól nem iszik. Ő lepődik meg a legjobban, mikor este megint az üveg mellett találja magát. Időnként még a tagadás is azon alapul, hogy már ELDÖNTÖTTE, hogy lesz holnaptól, és mindig úgy tálalja a környezetének, mintha ez már a jelen volna. Csak aztán mégsem lesz úgy.


Az eredeti kérdésre válaszolva, bárkiből lehet alkoholista (bár nem egyformán könnyen), de ez ugye nem hirtelen történik. Ha valaha italhoz nyúlsz a problémáid miatt, akkor rögtön eszedbe juthat, hogy ilyet nem kéne játszani, és akkor abba is hagyhatod, még mielőtt rendszeresen iszogatni kezdenél.


Azzal inkább ne számolj, hogy mikor leszel öngyilkos. Persze tudjuk, hogy léteznek öngyilkosok, de igen kevesen fogják fel, milyen nehéz azt ténylegesen megtenni. Nem viccelni akarodk, de csak az higgyen benne, hogy megteszi, aki már megtette.

2018. jan. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Nyugi én sem szeretem, sőt, undorodom tőle, viszont mindenki rajong érte a családban.
2018. jan. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!