Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van aki mindennap-kétnaponta...

Van aki mindennap-kétnaponta nagyobb mennyiséget iszik, és nem alkoholista?

Figyelt kérdés
Érdekelne ennek a háttere.

2018. máj. 14. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
aki mindennap-kétnaponta nagyobb mennyiséget iszik az bizony alkoholista, így a kérdésnek nincs értelme. :D
2018. máj. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1-es


Szerintem pedig nem.

2018. máj. 14. 19:55
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Aki naponta vagy kétnaponta nagy mennyiségű alkoholt fogyaszt az alkoholista . :)
2018. máj. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Alkoholista valaki onnantól, ha valaki rabja az italnak, és ha úgy hozza az élet, hogy nem ihat egy adott szituációban, akkor elvonási tüneteket produkál.S rendszeresen és folyamatosan iszik, ha megkínálják, nem tud megállni mondjuk bornál 1 pohár, sörnél 1 üvegnél - s teszi mindezt ok nélkül.


Az, ha valaki megiszik egy üveg sört a nap végén, nehéz szellemi, vagy fizikai munka után, urambocsá egy forró nyári napon betonozás, vagy egyéb otthoni(!) nehézfizikai munka mellett, az még szerintem nem alkoholizmus.


Ha egymás után issza, az már igen.


A háttere igencsak sokféle lehet.Szomorúság, vígaszkeresés sorscsapás után ("alkoholba fojtom bánatom"),rákattanás (ez is egy drog, csak ez legális, kapható üzletben, ellentétben mondjuk a heroinnal, kokainnal, vagy akár a jóval lightosabb fűvel)


Én ismerek olyat, aki havi másfél milliót kap nyugdíjas (nem itthon szedett össze ennyi nyugdíjat) és kora délelőttől késő estig iszik.

2018. máj. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
"Szerintem pedig nem." Hát, pedig aki mindennap- kétnaponta nagyobb mennyiséget iszik, az elég "keményen" alkoholista.
2018. máj. 15. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2: Ezt nem te határozod meg.
2018. okt. 20. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4: A WHO meghatározta azt az alkoholmennyiséget -testsúlyhoz viszonyítva -, amelynek napi szintű elfogyasztása 20 év után szervi károsodáshoz vezet. Ennek a mennyiségnek az átlépése alkoholizmus.

A szociológia pedig meghatározta az alkoholizmust úgy, hogy ha valakinek magának vagy bárkinek a környezetében problémát okozott, hogy az illető alkoholt fogyasztott (ez lehet érzelmi vagy anyagi probléma is például), az alkoholizmus.

Pl. a felügyeletére bízott kisgyerek mellett elaludt és a gyerek elveszett vagy megsérült.

Vagy elkésett a randevúról italozás miatt és emiatt a szerelme elhagyta.

2018. okt. 20. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!