Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet azon változtatni,...

Hogy lehet azon változtatni, hogy ne legyek túl jólelkű és ne hagyjam, hogy az emberek tönkretegyenek? Ne legyek túl őszinte.

Figyelt kérdés

Az egyetemen volt egy két ember, akinek segítettem és küldtem anyagot, direkt kib. szott velem. De ez csak kb. 5 %. Én marha meg mindig elküldtem mindenkunek, mindent.

De leginkább akire haragszom azok a szüleim és a testvérem, valamint a háziorvosom. Az öcsém végignézte a sok mocskosságot, amit velem tettek,még örült is, mert nem őt csesztetik.

Anyám meg sosem szeretett, csak maga számított neki, meg legyen egy csendes tanulógép, kitűnő tanuló, mindem versenyen elsö. Ha nem hozza a szintet, akkor poklok pokla.


Elegem lettt, nem akakrom, ha többen kihasználnanak.


2018. jún. 8. 14:34
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Te az a fajta gyerek lehetsz, aki még a Falloutban is lemond a saját jójáról, és másokon segít. Legyél kicsit önzőbb.
2018. jún. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Több gondolatom támadt:

Vállalj felelôsséget a döntéseidért. Gondolj át mindig, vajon nélküled tényleg nem tudnák e megoldani. Te nem jólelkû vagy, csak a konfliltust kerülöd es próbálsz megfelelni mindenkinek.

Ezeket gondold át ôszintén.

2018. jún. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 he84 ***** válasza:
Hát ez így valóban nem túl jó. Ám attól, hogy pár osztálytársad és a családod ilyen, az ne azt jelentse, hogy másokon akarsz úgy bosszút állni, hogy ők nem tehetnek erről! Ezért ne másokkal ne legyél őszinte és rendes, mert nem mindenki ilyen és ők nem tehetnek róla! Na meg elég szemét dolog lenne olyan emberrel kiszúrni és hazudni neked, aki valóban nem akar se kihasználni, se átverni. Ám ezt nem tudhatod előre, előbb mindenkit meg kell ismnerni!
2018. jún. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Ezen úgy lehet változtatni, hogy megtanulsz kiállni magadért, elkezded gyakorolni a nemet mondást és egy kicsit önzőbbé válsz.


Ez a te életed és amíg mások dirigálnak feletted, addig nem a sajátodat éled, hanem az övékét.


Merj felelősséget vállalni és hozz saját döntéseket illetve kérdezd meg mindig magadtól előtte, hogy ezt te akarod-e vagy csak az elvárásnak akarsz megfelelni, mert ha te nem akarsz valamit, akkor az nem a te döntésed és olyanba ne menj bele, ha nem muszáj!

2018. jún. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Én abban látom a megoldást, ha az ilyen embereknek nem adsz teret az életedben, kerülöd a velük való együttlétet; nem pedig abban, hogy olyan legyél, mint amilyenek ők...


Én azt szorgalmazom, hogy ne süllyedj le az ő szintjükre, mert te vagy az, aki a jó irányba megy. Egyszerűen annyit kellene tenned, hogy ne tölts időt ilyenekkel, akik káros hatást gyakorolnak rád.

2018. jún. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!

Igen, pont ezt akartam mondani, hogy nem akarok átesni a ló túlsó oldalára és olyan lenni, mint ők.

Az egyetemet nem is sajnálom annyira, önzők mindig vannak. Csak tényleg nem tudok nemmet mondani és hazudni, hogy nekem nincs meg valami.

NEM tudok NEM-et mondani.

Pont anyám az, hogy addig hazudozott, mondta a magáét, hogy most nemmentem el a barátnőmmel diákmunkázni, hogy addig mondta magáét, még lemondtam vele a kirándulást...

Hogy mert azt mertem mondani anyámnak, hogy mossa meg a kezét, mert beletüsszögött és így ne nyujjon bele a tésztába, futott és kiteregette, gogy nincs meg az egyik tárgyam a suliban és tudta, hogy apám ezért megver. Amiért apám eltörte az orromat, de neki ez volt a bosszúja. Vagy gimis koromban altatókat kevert az italomba, hogy ne zavarjam.

Azt hinné más ember, hogy az anyjában bízhat, neki a gyerekei a legfontosabbak, és ez nem így van. Mindent saját magáért csinál... Azért nem engedte, hogy barátom legyen 18 évesen, mert neki csak 35 évesen lett kapcsolat. Mindig az hajtja, hogy neki jó legyen, hogy dicsekedhesen és más ellen úszíthasson.

Legjobb a távolság és ez tényleg így van!

2018. jún. 8. 15:06
 7/8 anonim ***** válasza:
Még nem késő megtanulnod a leckét, sajnos én is ilyen voltam, szinte mindenemet elvesztettem az ilyen emberek miatt, egy életre szóló, fájó lecke volt ez nekem. Nincs igazság és senki nem ad vissza semmit... ez a tapasztalat....
2018. jún. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nincs igazság és senki nem ad vissza semmit... ez a tapasztalat....


Ez így igaz.

Illetve abban a marhaságban sem hiszek, hogy minden okkal történik, meg mindenben van valami jó.


Ami az én döntésem volt és elszúrtam, azt nem bánom, csak amit erőszakkal rám erőltettek.

2018. jún. 8. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!