Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyenek a küzdősportot űző...

Milyenek a küzdősportot űző nők személyisége?

Figyelt kérdés
Mindig is érdekelt, hogy a nők miért választanak valamilyen verekedős sportot, milyen alaptulajdonságaik vannak, hogy ezt-, vagy hogy ehhez vezetett az útjuk, ilyen jellegű sport űzéséhez. Illetve, hogy mennyiben változtatta meg az életüket, a gondolkodásmódjukat a választott sportág?

2018. jún. 8. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Újdonság lehet, de a nők is emberek, nem pedig valami csökevényes kis virágszálak, akiknek a férfiakéhoz képest teljesen más érdeklődési köreik és tulajdonságaik vannak. Erre valahogy minden egyes nap rácsodálkozik itt valaki.
2018. jún. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Félnek,hogy megtámadják őket.És úgy érzik,nem számíthatnak más védelmére.Gondolom általában ez az alapja annak,hogy egy nő ilyen sportot űz.
2018. jún. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

2 volt osztálytársnőm is küzdőpsortol.


Az egyik kiskora óta karatézik, de mást is sportol, focizik, kézilabdázik. Nagyon kedves mindenkivel, nyitott, elég nagyhangú, vezéregyéniség. Plusz imád dekorálni, kézműveskedni, rajzolni, manikűrözni, frizurákat csinálni.


A másik évekig kajakozott és judozott,

mostanában inkább crossfitezik. Egyébként orvos akart lenni, endokrinológus, de érettségi előtt elbizonytalanodott, és végül pszichológiára akart menni. Csendes, visszahúzódó, de flegma is. Nagyon okos, de nagyon gyorsan megun mindent, állandóan az újat keresi. És leszbikus is.

2018. jún. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

En bevallalos,eroszakos vagyok,szeretem a humort. Mindig is sportoltam rendszeresen vmit. Sok sportot kiprobaltam: & eve jarokrendszeresen. ( krav maga,mma,brazil jiu jitsu,box) Kuzdosport elott jartam jogara. Ott bunko volt a tarsasag,nem alltak velem szoba,nem ereztem a felem aramlo szeretetet. Elegem lett es nem mentem tobbet. Sztan elkeztem a kuzdosportokat. Eddig akarmelyikdt nezem,kedvesek ,amikor ott vagyok,jo humoruak,lazak,orom veluk edzeni. Es az se utolso,hogy a legtobbjuk jol nez ki. Jo rajuk nezni. Engem is szepen formal. Ezt is elvezem. Fontos szamomra,hogy a kulsomon is latsszon az aktualissn uzott sport eredmenye.


Gondolkodasmod: azota sokat fejlodott atvitt ertelemben is a problema megoldo keszsegem. Sokkal gyorsabb a gondolkodasom,azonnal kapcsolok az elet szituaciokban ( munka,maganelet is) . A megoldas sokszor sokkal egyszerubb,mint ah feltetelezik. Sokkal jobb megoldasok jutnak eszebe ugyanazokra a problemakra/feladatokra. Sokkal kitartobb vagyok. Hiszek onmagamban. Az agressziom a sportba forgatom. Sok fizikai alapelv ervenyes atvitt ertelemben is. Szorakozohelyen mashogy viszonyulok a fizikai kozeledesekhez. Jobban tudom kezelni a fiuk nyomulasat. Merek onmagam lenni es kiallni magamert. Nem erdekel masok mit gondolnak,kitartok a celjaim mellett. Magabiztosabb lettem sokkal. Sokmindent meg merek tenni a munkamban is,amit masok nem.

Mashogy latom a vilagot ,az embereket,a veluk valo kapcsolodasomat.

Megtanultam teljesen kikapcsolni az agyam es a pillanatra koncentralni. Ez sok embernek nem megy.

Megtanultam azt,h kitarto munkaval el lehet erni komoly eredmenyeket.


Kiskoromban engem is vertek a szulok meg az ovistarsak. A gyerekkorban elszenvedett testi es lelki szenvedes a kozos az osszes odajaroval. Senki se beszel rola. De ha olvasol pszichologiat,akkor az is leirja. Egy kuzdosportoran erzem a biztonsagot. Hogy megtanulom,hogy toroljam meg az engem ert seruleseket. Nyulnak felem,reflexbol kapom el a kezet. Nem gondolkodok.

2018. jún. 9. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ajánlom a millió dolláros bébi c. filmet. Elég szélsőséges példa, te pont ezért könnyebb meglátni néhány jellegzetességet.
2018. jún. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát nem akarok bunkó lenni, de némelyik válaszon is látszik, hogy azért elég sok olyan defektes ember kezd küzdősportolni, akik kissé belebolondult abba, ahogy bántak velük kiskorukban.

Mondjuk a férfiak között sem sok normális intelligens küzdősportossal találkoztam.

jan. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!