Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a boldogság?

Mi a boldogság?

Figyelt kérdés
Mi a boldogság?

2018. jún. 9. 09:18
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
Nem lehet leírni.Maximum körülírni... Boldogság az ha a beteg gyermeked meggyógyul,és elmúlik az aggodalom.Boldogság az ha szeretsz egy lányt és megkérdezed tőlle hogy Leszel a feleségem,és ő igent mond.Ilyen a boldogság.
2018. jún. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%
A férjem ölelése. A kislányunk nem sírva ébredt ma. Szoptatás közben együtt visszaaludtunk kicsit. Végre friss levegő van, kellemes szellő, esőillat. Ágyba kaptam a reggelit, a kedvencemet. Amíg a kicsi aludt, megbeszéltük, mit csinálunk ma, illetve holnap. Néztem kicsit a férjemet a kislánnyal, tündériek, ahogy játszanak, ahogy szeretik egymást. A következő baba már megfogant, a héten tudtuk meg. Haladunk a céljaink felé, szeretjük egymást. Az élet csodaszép. - nekem ezalatt a 2,5 óra alatt, ami a mai napból eltelt, ez. 😊
2018. jún. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%

Az előttem válaszolók valamiért pozitív történéseket írtak le ahelyett, hogy definiálták volna a szót...


Naszóval: A boldogság több, mint egy pozitív történés. A boldogság egy - bizonyos mértékben - önfeledt tudatállapot, amit átélve kizárólag pozitív dolgokat érzékel az ember a valóságból. Hiába vannak problémák is (természetesen) de amég tart ez az állapot, addig akaratlanul is, de nincs tudomása róla. A lényege tehát itt van, hogy ez egy - hol hosszabb, hol rövidebb ideig tartó - állapot, nem pedig egy örömöt kiváltó történés. Valamilyen köznapi példával éve nem azzal lehetne élni, hogy "végigaludta az újszülött gyerekem az éjszakát", meg hogy "igent mondtak a leánykérésre", hanem az, ha például megismerkedsz valakivel, és az ismerkedés hangulata pozitív, akkor az a boldogság, ameddig ez az ismerkedés tart. Mert a boldogság egy (a felsorolt példáknál hosszabb) időintervallum, nem egy pillanatnyi érzés, mert azt az "öröm" fejezi ki.

2018. jún. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
73%
Az egység. A kint és bent, a fent és lent. Amikor ami a fejedben van bent az ami ott van az orrod előtt kint. Aztán az, hogy akarod vagy sem azt ami van, hogy elfogadod e, tagadod e, ami van, az csorbítja a boldogságot, és egészen odáig el lehet jutni ahol általában az emberek vannak. Élik a hétköznapokat, és néha összeáll az egység, a kívánalmak mentén, egy rövid időre, amiket úgy ültetnek bele a fejekbe, javarészt.
2018. jún. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!