Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem nem vagyok fontos...

Úgy érzem nem vagyok fontos senkinek, jelentéktelen vagyok. Meg akarok halni. SZerintetek van értelme az életnek?

Figyelt kérdés

Minden nap 1 körül ébredek, de még olyan tudnék még jó sokat aludni érzésem van. legszívesebben átaludnám az egész napot. Bevennék valami mérget és elaludnék és soha fel nem kelnék. A családom utál... Anyám szerint én nem vagyok a lánya... apám a 18. szülinapom alkalmából elküldött otthonról... A másik két tesóm maradhatott, az egy évvel fiatalabb öcsém és a két évvel idősebb bátyám... Átmenetileg egy barátomhoz költöztem, amíg össze nem szedtem magam és eltudtam menni albérletbe...

Én egy jelentéktelen ember vagyok, senkinek vagyok fontos. a családok letagad... ha meghalnék az sem tűnne fel senkinek. Meg akarok halni!


2016. okt. 8. 12:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha van olyan barátod, aki befogadott, egyáltalán nem vagy egyedül a világban! Máris ott van valaki, akinek fontos vagy! Fel a fejjel!
2016. okt. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Csak azért érzed így, mert ilyenek történtek veled. A halál semmire nem megoldás, az életedet rendbe kell hozni. Tudom, hogy amikor így érzed magad, a legkevésbé sem szeretnél életszeretettel nekivágni mindennek, de valahol el kell kezdeni. Az, hogy veled ez történt, csak azt jelenti, hogy nehezebb dolgod van az életben. De csak nagyobb kihívás, egyáltalán nem lehetetlen. Kezdetben menj el egy pszichológushoz, akármennyire is nincs a szájízedre.
2016. okt. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudjuk a másik oldal okait. Hogy miért ilyenek veled ? Ha semmi oka nincs amire kb 5-10 % esélyt látok az szomorú.

Ám úgy látom egy kicsit nem objektíven nézed a dolgokat. A családodon kívül van még 7 milliárd ember. Hányat ismersz, hogy kijelented nem vahy fontos senkinek?

Egyébként írtad van aki befogadott. Pl ő foglalkozik veled.

Addig amíg el nem játszod a jóindulatát az önsajnálkozó, hattyúhalála viselkedéssel.

Ki az ágyból mozogni sétálni, célt keresni

2016. okt. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már, ez butaság, te is tudod. :) A barátodnak fontos vagy, hiszen kitart melletted, szeret. Ha nem így lenne, akkor most valahol a nagyvilágban csöveznél, egyedül. De nem így van, és ez nagyon jó dolog! Becsüld meg őt. A Családod életébe így nem látok bele, nem tudjunk hogy ez a helyzet hogy alakult ki, de szerintem ez a dolog is megváltoztatható. Szedd össze magad, hisz értékes ember vagy! ÉS van aki szeret! Legyenek céljaid, terveid az életre. Békülj ki a Családoddal. Rendezd az életed. Ne hagyd, hogy ez az érzés az uralma alá kerítsen. Határozd el hogy boldog leszel, ugyanis ha belülről ezt elhatározod és eszerint kezdesz el élni, akkor tényleg ezt fogod tapasztalni, hirtelen megváltozik minden. :-)
2016. okt. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Aki befogadott, sajnos fél éve elhunyt balesetben :( egy nagyon jó barát volt...
2016. okt. 8. 17:16
 6/12 A kérdező kommentje:
Ő volt az egyetlen igaz barátom, mások akik barátnak mondták magukat, csak kihasználnak. senki sem szeret... le sem szarják mi van velem... senkit nem érdeklek.
2016. okt. 8. 17:18
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Amikor rádtör ez az érzés, menj el egy órácskát futni, vagy úszni. Nagyon jó hatással tud lenni a sport. Boldogsághormont termel. Ebből is látszik, hogy te magad tehetsz a boldogságodért, hiszen csak rajtad múlik, hogy mivel töltöd az idődet. Próbáld ki!
2016. okt. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
84%

Szerintem az életnek önmagában nincs értelme.

De te eldöntheted, hogy miért szeretnél élni. Biztos vagyok benne, hogy van olyan dolog, amit szeretsz. Valami hobby, érdeklődési kör vagy valami nagyon apró is megfelel. A lényeg, hogy találj valamit, amit szeretsz, vonatkozass el a normáktól, attól,hogy muszáj gazdag életet élj,kell legyen munkahelyed..stb (ami esetleg szorongásban tart) és építsd lassanként a szeretett dologra az életed...A világod.

A körülményeid rosszak, de lehetséges, hogy ki tudsz hozni valami jót.

Ha meg a halált találod az egyetlen megoldásnak, akkor nincs mit elemezgetni.

2016. okt. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
84%
Amikor új suliba kerültem úgy éreztem én is lettek barátaim sőt barátnőm is (az első) Előbb utóbb a megtalálod az igazit;)
2016. dec. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 nancika válasza:
100%

Ha a csalÁdod utál mond el nekik mit èrzel ès ebből vita is lehet talán de legalább kitálalsz ès ha ez se változtatja meg őket a tudat hogy azt gondolod utálnak kezdj valamit magaddal. Tanulj valamit ami tetszik. Akár netről rajzolni.

Ha megvan a nagy dolog ami tetszik vedd komolyan mutasd meg a világnak ès szaporítsd a tudásod. Járj olyan helyre vagy internetes fórumra vagy valami ahol ezzel foglalkoznak ès találhatyz valakit aki az új barátod lesz.

2016. dec. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!