Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok azokról az...

Mit gondoltok azokról az emberekről akik szerint Pablo Escobar tiszteletre méltó, jó ember volt?

Figyelt kérdés

Mindezt a tények ismerete mellett.

Nem szamít, hogy 200 bírót, 10+ politikai személyiséget, 1000 rendőrt öletett meg szándékosas... Illetve, hogy a célzott robbantásaiban 1000+ ártatlan ember is (aki nem a célpont volt) meghalt mellékesen.

Valamint az általa terjesztett kokain több mint egymillió ember halálát okozta. Terhes szegény nőket vett rá, vagy kényszerített a a testükben való kokain csempészésre amiben szintén tucatnyian vesztették életüket, mert kiszakadt az óvszer, stb.

Ezen kívűl fényűzésben élt, de "jó ember volt, mert szerette a családját"

Meg "elégetett 500 millió forintot azért, hogy fűtse a beteg lányát"

Ha nem lett volna egy ekkora aljadék, akkor mondjuk orvoshoz is vihette volna, eleve nem került volna ilyen helyzetben.


Fel nem tudom fogni, hogy valakik tisztelik ténylegesen ezt a pszichopatát. Merr igen, a gyerekeit még egy anitiszociális személyiség zavaros is szereti, hiszen az Ő génjeit hordozzák. Ezért szereti Őket mint magát.


Akik tisztelik azok nem maguk is pszichopaták, mások életét tisztelné képtelen "emberek"?


Az ismerősi körömben annyian vannak ezeken az álláspontokon, hogy ez engem mélységesen elszomorít...


Ti mit gondoltok?


2018. jún. 13. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:
41%

Hát nyilván nem az én válaszomat fogod értékelhetőnek tartani, de én felnézek rá, hányan csinálták vagy csinálnák utána azt amit elért? A negyedére sem volnának képesek sokan, mert a konkurencia kinyírná vagy jobb esetben egy hosszú börtön lenne belőle.

Lehet pszichopatának tartják, de akkor is lángelme volt már gyerekként is érvényesítette az akaratát, ma egy 16 éves gyerek, az gyerek és nem üzlettárs, mint akkoriban.

Fiatalon kezdte a saját útját járni, és nem meglepő hogy a szegénységük tette naggyá, mert nem törődött bele a sorsába. Lehetett volna polgári melós is, de a kokainba született bele Ő is, ahogy jelenleg is az ottani lakosok egy része, ez van kéznél így ebből kell üzletet csinálni.


Az a 200 bíró, pár politikai illető, meg a sok rendőr ma is élhetne, ha nem akarták volna a vesztét. Különös módon több tucat rendőr még mai napig él, és tengeti a nyugdíjasok életét, tudták mikor kell félreállni.

Továbbá elcsépelt az is hogy mindig szegény rendőröznek, amikor senkit nem köteleznek rá hogy nyomozó legyen, vagy épp rendőr főkapitány, az ilyenek igen is számoljanak vele hogy nem ugyanolyan az élete munka végeztével mint egy pincérnek, jogosan van félnivalójuk, mert ha olyan üggyel foglalkoznak, ami másoknak hátráltatást eredményez az üzletben, akkor megkeresik és "megkérik" hogy ejtsék a nyomozást, vagy bajok lesznek, ez így megy.


Itthon is, de főként Szlovákiában, Szerbiában vannak olyan csoportok akikkel nem érdemes üzletelni mert ha nem egyezik a két fél, ott semmi jó nem történhet. Ezeket Te hogy kezelnéd? Gyere igyunk meg egy kávét, és üljünk le nyugodtan beszélni?


Én sem születtem bele a rosszba ahogy Te sem, azért tartod borzasztónak amiket tett, hol ott aki ilyen életvitelt folytat ott már nem a demokratikus kávézás tölti be a szerepet.



Szerintem neked azt nehéz elfogadni, hogy volt egy ember aki ilyen szintig vitte az életét, és egy országot megmozgatott, és sok törvényhozót pedig pórázon tartott a családjával együtt.

2018. jún. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
#1: Ez mind szép, de azért ettől meg nem igazán nevezhető tiszteletre méltónak, plane jónak.
2018. jún. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%

a politikusokért nem kár, hogy kivégeztette őket

meg amúgy is először a bíráknak meg nekik is fel lett ajánlva a lefizetés, az nem kellett, hát vállalják a következményt.

a megítélés szempontjából meg nagy kérdés hogy ki hol él, hogy nevelkedett.. a medellini nyomortelepen lévőknek örökre hős marad, mert tetőt épített a fejük fölé, míg egy európainak nem feltétlen.

egy biztos, lehet szeretni vagy utálni Escobar a maga műfajában egy zseni volt, és épp ezért kellett meghalnia is. mai napig nincs még egy ekkora drogbáró, a Köpcös is egy senki hozzá képest. és ez vajon miért van? mert senkinek, de főleg amerikának nem érdeke, hogy a drogbiznisz 80%-a egy ember kezében összpontosuljon mert őt nem fogják tudni irányítani

2018. aug. 20. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
83%
Erről nem esik szó gyakran, de borzasztó butaságnak tartottam részéről, hogy egy egész Dél-Amerikát átívelő ezer millió dolláros üzleti holding tulajdonát felrobbantotta. Mit gondolt a részvényesek Peruban, Ecuádorban és Brazíliában elfelejtik? A minimum, hogy felgyorsította a halálát.
2020. jan. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!