Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért probléma ha nem akarok...

Miért probléma ha nem akarok társat ill. gyereket?

Figyelt kérdés
Sokszor felteszik nekem azt a kérdést, hogy mikor lesz már gyerekem ill. barátnőm . Amikor kifejtem nekik, hogy egyikre sincs szűkségem akkor felháborodnak és nekiállnak erőszakosan győzködni, hogy márpedig mind a kettőre szűkségem van. Miért nem képesek elfogadni, hogy nekem nincs szűkségem társa ill. gyerekre ahhoz, hogy boldog életet éljek? Miért kell ilyen görcsösen ragaszkodni a normákhoz?

2018. jún. 15. 09:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Azzal akarják megerősíteni a saját döntésüket ha mások is úgy cselekszenk,ahogy ők tették.Ne törődj velük.Mindenkinek joga van úgy élni a saját életét, ahogy szeretné.Ha valaki a családban látja a boldogságot,legyen úgy.Ha valaki a karrierben,tudományban,vallásban találja meg azt az is jó.Mindenki döntését elkell fogadni.
2018. jún. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Egyik füleden be..a másikon meg ki! Ne foglalkozz velük, te életed minek magyarázkodsz vagy vitázol ilyenekről bárkivel is? Ha rákérdeznek zárd le annyival, hogy 'majd meglátjuk mit hoz a jövő' stb és kezdj el másról beszélni...
2018. jún. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Jól irja a 2. mondd azt meglátjuk mit hoz ajövő.Az unokanővérem erre csak annyit szokott válaszolni más terveim vannak,ha meg valaki elkezdi találgatni mi az a más terv arra annyit mond: nem erre gondoltam és zárolja a kommunikációt.Bár általában ha határozottan válaszolsz nem fogják firtatni.Engem is egyszer megkérdezett az egyik rokonom van-e udvarlóm,stb.meg hogy engem az kitölt,hogy gyermek táborokban segítkezek? Mondtam igen,engem ez kitölt.Ráfagyott a mosoly az arcára,azóta nem kérdezi meg érezhetően távolságtartóbb is.Dejobb is így :-)
2018. jún. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nyomi az életük, házastársuk, gyerekük és az szeretnék, ha te is szívnál.
2018. jún. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem probléma. Én tisztellek is a döntésedért. Örülnék, ha én sem vágynék egy társra, mert akárhogy közelítem meg a dolgot, egy párkapcsolat csak sok esetben megakadályoz a boldogságtól!

Egyébként csatlakozom a többiekhez. Valóban sokan megerősítésre várnak. Én még arra is gondolok, hogy fura nekik ez a helyzet. Nem tudják érzelmileg hova tenni ezt, na meg, hogy vannak emberek, akiknek nincs erre igényük és EGYEDÜL is boldogak. Ezért is reagálnak így. De a lényeg: ez téged ne érdekeljen.

2018. jún. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Van benne valami,hogy nyomi életük, házastársuk van.Az egyik nagybátyám felesége is pár éve azt ecsetelte,hogy fontos,hogy legyen mellettünk valaki...azt már nem tudom mennyire volt boldog a nagybátyám mellett(időközben meghalt Isten nyugosztalja) aki elég jól ivott és állítólag a fiatalabb éveikben néhány pofont is elcsattantott
2018. jún. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Miért nem képesek elfogadni, hogy nekem nincs szűkségem társa "


Üdv a klubban.

Am azért mert buták és korlátoltak. Le kell sz@rni azt cső.


30 F

2018. jún. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6%
Nincs ezzel baj. Csak nyugdíjat ne akarj, hiszen aki megtermelné, azért nem tettél semmit.
2018. jún. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz társat vagy gyereked az a Te döntésed amit én maximálisan elfogadod. Felnőttként tudnod kéne kezelni az ilyen irányú kérdéseket. Én ezt sokkal nagyobb problémának látom.
2018. jún. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 he84 ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz barátnőt és gyereket, akkor ne legyen. Állj ki magadért, ne törődj azokkal, akik erre akarnak kényszeríteni, nézd levegőnek őket! Nekem sincs nőként se párom, se gyerekem, mégis élek úgy ahogy. Bár én nálam szerencsére senki nem akar rávenni. Ám én szintén nem akarok gyereket.
2018. jún. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!