Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet kezdeni egy olyannal...

Mit lehet kezdeni egy olyannal, aki állandóan hazudik?

Figyelt kérdés

Egy emberről van szó, akit nagyjából egy éve ismertem meg, de nem volt túl szoros a kapcsolatunk, jó barátok lettünk, néha találkoztunk. Egy ideje azt vettem észre, hogy állandóan hazudozik. Nem is hazudozik, talán csak füllent. Tudom, hogy mindezt azért, mert egészen kiskora óta minden téren elnyomják, a családja, a "barátai", és gondolom kényszeresen megmaradt benne, hogy jelentéktelen dolgokban füllentsen, mert mindenkinek meg akar felelni, annak is akinek egyáltalán nem kellene. Már felhoztam neki a témát, elmondtam neki, hogy zavar, hogy ezt csinálja, kértem, hogy ne tegye, hiszen nekem így is megfelel, mindent meg tudunk beszélni, felesleges hazudnia, pláne ilyen kis apró részletekben.

Múltkor egy hosszú történetet mesélt nekem pár évvel ezelőttről, amibe beleszőtt egy részletet. Ebben a kis részletben x felhívta y-t, és azt mondta neki, hogy "abc", de a történetében később kiderült, hogy nem ezt mondta, véletlenül elszólta magát, és lebukott, de ott akkor nem fektettem túl nagy jelentőséget erre az egészre. Viszont egyre gyakrabban tudom, hogy hazudik, hiába kértem, hogy ne tegye, megígérte, hogy nem fogja, még bocsánatot is kért, és megköszönte, hogy egy ilyen őszinte barátra lelt bennem, de most mégis ugyanúgy folytatja. Ha jól tudom ez egy betegség is lehet, tudok neki segíteni? Szeretném, ha őszinte lenne velem, mert még ezek után is érzek felé némi bizalmat, amit nem szeretnék veszni hagyni. Egy 25 éves férfiről van szó.

Bocsi, ha rossz a kategória


2018. jún. 18. 22:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem, bizalmat úgy tudsz kiépíteni vele, ha elfogadod olyannak, amilyen. Ha látja, hogy te pozìtivan vélekedsz róla, az ő viselkedése is változni fog veled szemben.
2018. jún. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Semmit, az ilyen embert ignorálni kell, mert mindig hazudni fog.


Akarna a franc ilyen emberrel "barátkozni". Kizárt...

2018. jún. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amúgy ez pszichés zavar, de ő "csak néha hozzátesz" ezt-azt :D Ja, kőkeményen a szemedbe hazudik, de nem olyan nagy ügy.


Nekem a kis füllentés is az, kolléganőm is ilyen, simán kinevetem, mikor a túlzásait valóságnak adja el, egyébként kb. semmit nem beszélek vele.

Persze van, aki bekajálja az újabb hazugságait, én nem - utál is érte, mert mikor épp nagyon mondja, azonnal közbeszólok és leállítom.

2018. jún. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy kis feladat mindenkinek: őszintén (azaz magatokkal szemben teljesen nyitottan) vizsgáljátok meg egy napotokat, akár folyamatában és őszintén számoljátok meg, hogy mikor hazudtok valamiben, akár csak egy picit is. Az eredményt írjátok ide:) De ne hazudjatok:)
2018. jún. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4. De itt most nem kegyes hazugságokról van szó, hanem felesleges túlzásokról
2018. jún. 19. 22:46
 6/6 anonim válasza:
Sajnos az ilyen ember pszichológiai segítség nélkül nem fog megváltozni, te bárhogyan állsz is hozzá. Ezen felül, ha apróságokról is kényszeresen hazudik, mikor jön el az a pont, amikor nagyobb dolgokról sem mond majd igazat? Esetleg rólad kezd el hazudozni? Sajnos ezt tapasztalatból írom. Lehetsz te jófej, meg lehet felé bizalmad, de ne várd meg amíg rólad kezd el hazudozni. Akit én ismertem ugyanilyen mániákus hazudozó volt, nekem folyton azt hazudta, hogy nincs mit enni otthon, meg kórházban van az édesanyja. Egyszer meg kijelentette, hogy 300e nettót keres az apja, az anyukájáról meg mindenkinek más mondott, hogy milyen betegsége van(délelőtt nekem mást mondott, mint a barátnőmnek délután). Nem szabad a végletekig naivnak lenni és megbízni a másikban, mert valaki egyszerűen képtelen az őszinteségre.
2018. szept. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!