Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pénzt találtam az utcán. (? )...

Pénzt találtam az utcán. (? ) Nem is keveset. Félbehajtva egy 20 ezrest,2 ezrest,500-ast, körülötte pedig aprót.

Figyelt kérdés
Összeszedtem, először örültem neki, de azóta meg olyan hülye érzésem van, hogy lehetséges, valakinek nagyon hiányzik. Nem mintha nekem nem jött volna jól,mert nem vagyok eleresztve anyagilag. Tudom, hogy ha nem én, akkor felszedi más, aki utánam jön legközelebb, de mégse nyugodt a lelkem. Más is érzett már így, vagy csak én vagyok ilyen lökött? Elkölteni nincs is szívem. Egyelőre biztos nem.

2018. jún. 26. 12:25
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Jav.: 8-asnak szántam.

Egyébként mindenkinek ment a zöld (egyet kivéve, neki sem nyomtam pirosat), köszönöm az eddigi válaszokat.

2018. jún. 26. 15:45
 12/18 Mádár0218 ***** válasza:
100%

Velem is volt ilyen 2X is de egyszer egy tárcát találtam benne 50k val nagyjából irat stb, így megkerestem és vissza adtam neki az egészet.


De amikor pl egy húszezrest találtam azt felvettem, elraktam mert annak már nem találod meg a tulajdonosát, más is felvettek volna, nekem az csak + pénz volt nem éreztem rosszul magam. (lehet velem van a baj)

2018. jún. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Hát, terjeszteni kéne, hogy a jegyzőnél vannak leadva az ilyesmik, akkor eszébe jutna az elhagyónak is ott keresni.
2018. jún. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
81%

Az előttem olvasottaknak nagyjából igaza is van.

Csak sajnos az a baj, hogy ha le is adta a pénzt ki kell tölteni egy nyilatkozatot. Hosszú procedúra mert minden adatot felvesznek, el kell mondani mikor, hol, mennyit talált és a megtalálás körülményeit is. Ha le is adta a pénzt akkor a tulajdonos akié a pénz annak tudnia kell a pénz sorszámát fejből! Nem viccelek.

Én elhagytam a pénztárcám benne a levett pénzemmel. Bizonyítani tudtam hogy annyi pénz volt nálam amennyi. Megvolt a pénzfelvételi bizonylat. Bementem a rendőrségre hogy keresek egy tárcát. Meg is volt de a pénz nem volt benne! Tudnom kellett volna azonosítani a cimleteket. Mondtam hogy ez kész vicc! Szóval ha meg is tartottad nem kell aggódnod!

2019. ápr. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy nincs kinek visszaadni??
2019. máj. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Visszanéztem a kérdésemre. Egy pénztárca nélküli pénzt hogyan adnék vissza? Vagy hogy érted a feltett kérdésed: Mi az, hogy nincs kinek visszaadni? Hát nem volt!
2019. máj. 9. 11:54
 17/18 anonim ***** válasza:
A talált dolgokat le kell adni a jegyzőnél, ellenkező esetben lopás. Én se tettem volna, de nem próbálnám azzal leérvelni, hogy nem volt kinek odaadni. :)
2019. máj. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Ez egy nagyváros. Aki elvesztette, szerintem eszébe sem jutott a jegyzőnél keresni. (Egyébként ezt már írták még tavaly az 1. oldalon.) Nem tudtam róla, hogy oda le lehet adni, de igazából így utólag sok értelmét most sem látom. Magamból indulok ki, én se keresném a polgármesteri hivatalban.

Most már mindegy.:) Azért köszi!

2019. máj. 10. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!