Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem érzem magam késznek az...

Nem érzem magam késznek az egyetemre. Ha kihagynék (megint) egy évet, azt mivel töltsem?

Figyelt kérdés

Jelenleg 22 és fél éves vagyok. Eddig 1 félévet voltam egyetem közelében, levelezőn. Az nem tetszett, otthagytam.


Most végre megint van lehetőségem egyetemre menni, nappalin, csak nem érzem magam semmilyen téren késznek az egyetemre, meg félek az önállóságtól (albérlet), meg magától az egész merőben új közegtől.


Hagyjam az egészet és csináljak egy nyelvvizsgát, vagy dolgozzak?

Nem érzem magam késznek az egyetemre, ami poén, mert ez a vágyam meg a kitörési lehetőségem (vidéki vagyok), plusz öregnek is érzem már most magamat.


2018. jún. 29. 20:20
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Tanárira készülök*

(amit pedig sokallok, hiszen 6 év)

2018. jún. 29. 20:21
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Aki így gondolkodik mint te, az jobban jár ha lemond az egyetemről, és inkább dolgozni megy. Neked nem való az egyetem.
2018. jún. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm.. ez is egy vélemény.
2018. jún. 29. 20:28
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Ha 22 évesen nem vagy erre kész, akkor később se leszel.
2018. jún. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy öreg, menj nyugodtan. Nem fogod azt érezni "kész vagy" soha. Ott fogsz felkészülni, alakulni, fejlődni, tanulni - és teljesen kész majd 100 évesen leszel, akkor mondhatod, kész vagyok. Ha kihagynál ez a félénkség egyre jobban nőne. Ne félj! step by step, alakul minden, az önállóság is.
2018. jún. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
37%
És akkor most mi a vihart csinálsz?
2018. jún. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Elmondok egy szomorú tényt: minél több időt töltesz távol az iskolapadtól, annál nehezebb lesz visszaszokni.

Magyarul ha most sincs kedved és még elkezdesz mást is csinálni, akkor lehet hogy el is felejtheted az egészet.

2018. jún. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Dolgozom jelenleg.
2018. jún. 29. 20:51
 9/11 anonim ***** válasza:
17%

Én a magam példáját tudom mondani.


Ott hagytam gyakorlatilag diploma előtt az egyetemet, addig is nyögvenyelősen ment, de azóta konkrétan eszembe sem jutott, hogy visszamenjek. Sokkal jobb érzés pénzt keresni mint beleölni egy olyan rendszerbe ahol te vagy a ranglétra legalján. Igaz nekem megvan az, hogy annyit keresek így is, mint az aki végzett.


Tényleg olyan ez, hogy minél messzebb kerülsz valamitől annál inkább nem fogod csinálni és nem fogsz belekezdeni.

2018. jún. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
22 évesen kezdtem, egyáltalán nem korai. Viszont, ha te tényleg egyetemre szeretnél menni, akkor nem ezen agyalnál, hogy "jaj nem állok készen". Egyetemre felnőtt emberek mennek.
2018. jún. 30. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!