Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az EQ azt is figyelembe veszi...

Az EQ azt is figyelembe veszi hogy mennyire vagyunk empatikusak és hogy mennyire vagyunk tapintatosak, toleránsak, bizalmasak, vagy csak szimplán az EQ lényege hogy felismered e más emberek érzelmeit illetve kezelni tudod e a sajátod?

Figyelt kérdés

Kitöltöttem egy EQ tesztet és hát átlag alatti jött ki és itt javasolja a pszichológust :D

Én eddig abban a tudatban voltam hogy csak annyit határoz meg hogy mennyire ismered fel az érzelmeket és én viszonylag jó vagyok ebben.

A tesztben olyan kérdések voltak mint hogy "együtt érez e a (blablabla)"

"megmondja e nő ismerősének hogyha pocsék a haja"

"Megosztja e másokkal a problémáit, érzelmeimet"

"Szereti e a horror filmet"

"Erkölcsi kérdésekben mereven gondolkozik e"

"Idegesítik e mások hülyesége"

stb

Nem vagyok egy empatikus, erkölcsös, bizalmaskodó típus szóval valószínűleg ezért dobhatott ki keveset. Szóval akkor az EQ az azt is meghatározza hogy mennyire vagy jó arc másokkal?



#EQ #EQ teszt
2018. jún. 30. 14:34
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Valójában nincs olyan, hogy EQ, és az úgynevezett EQ tesztekből levont "következtetéseknek" az égvilágon semmilyen tudományos alapja nincs. Nem tudom feltünt-e, hogy egyetlen tudományág (pl pszihológia, pszihiátria) sem használja.


Ez áltudomány, kb mint a grafológia, vagy az asztrológia, csak rárepült a bulvár.


Itt egy link angolul:

[link]

2018. jún. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
#1 A pszichiátria az áltudomány!
2018. nov. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!