Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lett a régi (20. századi)...

Mi lett a régi (20. századi) emberek hozzáálásával/nézeteivel?

Figyelt kérdés
Úgy érzem kicsit ki kell fejtenem. A mai világban teljesen megváltozott minden. A férfiak udvariasak voltak, a nők igényesek, a gyerekek tisztelettudóak. A férfiak és a nők igényesen öltözködtek. Szerintetek jól van ez úgy, hogy a mai világban sokkal több meleg van, a gyerekek bunkók, a férfiak udvariatlanok, a nők igénytelenek?

2018. jún. 30. 19:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Látszik, hogy nem éltél a 20.században és csak valami könyv vagy film alapján képzeled el valami csodás időszaknak. Mindig minden szar volt, csak máshogy és régen több embernek volt szarabb mint most.
2018. jún. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
6%
Hát igen, rohad a társadalom...
2018. jún. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak tudnám miért kell kiemelni a melegeket, mintha tehetnének bármiről vagy ártottak volna bárkinek. Mondom ezt heteroként.
2018. jún. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"A férfiak udvariasak voltak, a nők igényesek, a gyerekek tisztelettudóak. A férfiak és a nők igényesen öltözködtek."

Ne haragudj, de most önkéntelenül is eszembe jutott pár múlt századi "nagyarc" a környékről, mondjuk a már megjelenésében is kultúrát és igényességet sugárzó Jani bá, akit ki is tiltottak a kocsmából, mert annyira büdös volt. Vagy a Zsiga, a maga 50 kilójával, amint épp vonul a kocsmába. Vagy az a nő, akit csak "Colgate nyuszi"-ként emlegetett mindenki, az egy darab fogáról. De felhozhatnám példának az osztálytársamat is, a 90-es évek elejéről, aki másodikas korában már beszólt a tanítónéninek.

Igen, minden tökéletes volt abban a korban!


Melegek meg ugyanúgy voltak, csak akkoriban nem lehetett felvállalni. Sőt... tudod, már az ókorban is egy csomó meleg volt, köztük nagyon híres emberek is.

2018. jún. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja, elég megnézni valami korabeli filmet, hogy milyen igényes volt akkoriban mindenki. :D

Például az Indul a bakterház...

2018. jún. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a kérdező a 20. század első és kb 70-es évekig tartó időre gondolt. Akkoriban más volt a szokás, ami kihalt mára. Olyan illemszabályok voltak amik mára teljesen ismeretlenek és furák. Mindenki betartotta őket.
2018. jún. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Első felére*
2018. jún. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#6/7 még ez sem igaz, bőven nem. Hallanád miket mesélt a dédim (most 102 éves), régen sem volt minden habcsók és cukormáz, nem repkedtek színes kis egyszarvú pillangó cicák és nem szólt állandó aláfestő zene. Csak az idő megszépíti a dolgokat. Hatvan év múlva majd mi is biztos ülünk a hologramos telefonnal a kezünkben és szidjuk az unokáinkat, hogy "bezzeg a mi időnkben még nem teleportáltunk, és sokkal jobban megvoltunk" vagy tudom is én. Én őszintén remélem, hogy nem így lesz, de az eddigi tendencia nem ezt mutatja...
2018. jún. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
8-as: Tudom nem azt mondtam, hagyományőrző vagyok, a 18-20-ik századdal foglalkozok. Csak azt mondtam, hogy régebben mindenki illemtudó volt, külön illem tankönyvük volt és nem 2 oldalas volt... Az öltözék elegáns volt,, még a szegényeknek is. Az más kérdés , hogy apáról fiúra szálltak ezek, emiatt van az, hogy túl méretes/kicsi.
2018. jún. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon igazatok van! Az első felére gondoltam, de tény, hogy nem mondtam.
2018. jún. 30. 22:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!