Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hány évesen érezted azt, hogy...

Hány évesen érezted azt, hogy már nem "áll előtted az egész élet"?

Figyelt kérdés
Tiniként, fiatal felnőttkent nekem mindig ezt mondták, most már egyre ritkábban. 26 vagyok, de úgy érzem elrohan az idő, hogy már nem vagyok az a kis fiatal, aki még megválthatja a világot, "mert előtte az élet". És ez rossz érzés. Ti mikor éreztetek így?
2018. júl. 3. 07:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is így érzek. 24 vagyok.
2018. júl. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Ez érdekes kérdés. Én 20 évesen férjhez mentem, babát akartunk, aki nem jött. 25 évesen még mindig gyermektelenként azt éreztem, basszus, közelebb a 30, mint a 20 és igen, imádom a férjem, szuper a házasságunk, szeretem a munkám, remek hobbim van, de ennél már csak lejjebb lesz. Aztán mégis teherbe estem, és újra kinyílt a világ. Jövő hónapban leszek 27, a második babánkat várom és fiatalabbnak érzem magam, mint 15 évesen. Végre azt csinálom, amire mindig is vágytam, imádok terhes lenni, szervezem a gyerekprogramokat, hogy hova menjünk, ha picit nagyobbak lesznek... 😊 Visszafiatalodtam.
2018. júl. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én sajnos egy műtét okozta lelki gondok miatt elég hamar éreztem ezt, most vagyok 20. Úgy éreztem, hogy beszűkült minden, nincs semmi, ami érdekel, kilátástalannak tűnt minden. Aztán rájöttem, hogy mit szeretnék tanulni ősztől az egyetemen és végre újult erőre kaptam. Egy megvalósítható cél hatalmas motiváció.
2018. júl. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
Én 40 évesen éreztem, hogy már biztos nem megyek egyetemre, és nem lesz gyerekem. Bezárult egy kapu, ami többé nem nyílik ki. Azért huszonévesen ennek nem kellene így lennie.
2018. júl. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

35 éves vagyok,de már 20éves koromtól van az az érzésem hogy meddig élek?!

Most már a minek is élek érzés😌.

Gyermekem nem lehet...

Szüleimet ,51éves nővéremet,44 éves bátyámat már eltemettem...

Családom nincs,na jó élettársam van(de ő kitagadta a családját)...

2018. júl. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 75 után éreztem úgy.
2018. júl. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
19 vagyok, de már 17 éves korom óta érzem, hogy felesleges élnem már és csak szenvedek. Csak teszem a dolgom és várom, hogy valami véget vessen az életemnek minél előbb.
2018. júl. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%

Azóta érzem így, amióta van egy gyermekem.

Most 35 éves vagyok, a kislányom 2 éves.


Régen ha kaptam egy jó ajánlatot pár órás gondolkodás után döntöttem.

Amikor anno 26 évesen felajánlotta a főnököm, hogy menjek ki a cég Floridai kirendeltségéhez egy évig, örömmel mentem.

Utána hazajöttem és úgy volt, hogy megyek vissza azonban találkoztam a feleségemmel.

Már mellette is kezdtem korlátozottnak érezni magam, egyértelmű nem mentem újra ki, hiába volt pénzben 3x annyi, élveztem a kint létet.. ilyen a szerelem.

Nem akartam őt itt hagyni, ő pedig nem akart menni.


Amióta pedig megvan a kislányom, mindent napokig kell mérlegeljek, hogy az ő érdekeit is nézzem.

Nem válthatok csak úgy munkahelyet, nem mehetek el 2 hétre valahova csak úgy pihenni, stb.


Mostmár vannak olyanok, akikért felelek. :)

2018. júl. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ugyan-ugyan, nem helyes ennyire fiatalon még a temetőbe kívánkozni, még előttetek áll az egész élet! Itt van a nyár, tessék menni bulizni vagy a Balatonra, azzal pedig nem kell foglalkozni ki mennyi idős, teljesen felesleges. Fiatal is lehet öreges, ha nem törődik magával; öreg ember is lehet fiatalos, ha tesz róla és humoránál van. Mindenki addig fiatal ameddig annak érzi magát, de egy 20-30 éves ember még jóformán újszülött. A legöregebbek meg totál olyanok mint a kisgyerekek, az a második gyerekkor... Majd akkor leszel öreg, ha csíkos, fém fülű szövet szatyorral mész görnyedten traubiszódát venni és a tinik átadják a helyüket a fogaskerekű vasúton és a kalauz már nem kéri a jegyet. Addig meg még azt csinálsz amit akarsz, oda mész ahová akarsz, az vagy aki lenni akarsz. A tanulás nem iskola- vagy egyetemfüggő, ott csak papírt kapsz amit lobogtathatsz a szélben (mint ahogy szép lányok hosszú haja lobog a motorbiciklin amint keresztben átszelik Amerikát az óceán felé), az igazi tudást az életben kell megszerezni, megtanulni. Pl. a nyelvvizsga is csak egy papír, aki tudja a nyelvet annak meg nem kell kutyabőr, mert elég ha mond két mondatot és abból már látszik. Ma még egy 40-45 éves ember sem számít kifejezetten idősnek, inkább csak középkorú felnőttnek ami egyáltalán nem kötelezi arra, hogy ne fiatalosan éljen. Majd akkor mondj ilyet ha már fájni fog a lábad és a hátad minden lépésnél és nem fogsz tudni bot nélkül lemenni a sarki jegyirodába koncertjegyért. Nézd meg fesztiválokon hány rőtszakállú apóka ropja a táncot borral a kezében. Addig meg még olyan fiatal vagy mint egy zsíroskenyér, tessék csajozni, pasizni, bulizni, tanulni önmagadtól bármit ami jól esik, aztán majd 45 éves korod után meglátod mi a helyzet. Utána meg már úgysem számolod majd az éveket, mert teljesen mindegy lesz, inkább csak élvezni akarod majd amit még lehet és az lesz a fontos.
2018. júl. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én most éltem át ezt elég intenzíven, persze már régebben is. 36 éves vagyok. Nekem hat év kiesett az életemből, egyik családtagom öngyilkos lett, nagyon rossz munkahelyem volt, ahol aláztak, egészségügyi probléma, úgy érzem az elmúlt hat évet végig vegetáltam. Egyetemet anno nem fejeztem be, mert borzalmasan szorongtam, és mert egy idióta voltam, nem kezeltettem magam.

Kb. most érzem azt, hogy totál elcsesztem az életemet.

Ráadásul olyan, mintha nem nőttem volna fel, nem érzem magam felnőttnek.


De aztán eszembe jut exem anyukája, aki 50 évesen tanfolyamokra járt, tovább képezte magát és most abban a szakmában dolgozik, szereti csinálni.


Amúgy kilences válaszolónak igaza van, szépen leírta. Múltkor voltunk Budapest Parkban koncerten és nagyon sok 50es, 60as párt láttunk, itták a fröccsöt és buliztak. :)

2018. júl. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!